Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Osmi maj Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a svoboda, v nedelja, 05. dec. 04
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Osmega maja bo deset let
odkar sva v zlatu prepletla poti.
Ti si rekel da boš,
jaz sem rekla da bom,
te ljubila do konca in začetka večnosti.
Ali še veš, ko sem ti rekla,
da zjutraj ni sonca,

če se ne dotaknem tvojih dlani.
In zvečer ni noči,
če ne zaslišim kako so tvoji koraki
zvezdam prižgali luči.

Devetega maja bo leto in pol
odkar se vsak dan brez jutra prične.
Zvečer se samo še stemni,
ker ni več tvojih korakov,
da bi zvezdam prižgali luči.
Ostali so le še sivi dnevi,
ko si, a kot da te ni.

Si le še hroma senca nekoga,
ki je v mojem srcu prižigal luči.
Gledam te, se sprašujem,
si to res še ti?
Ne vem več kaj naj,
se sprašujem kaj zdaj,
kako naj živim brez dotika tvojih dlani
in brez glasu, ki tako ljubo zveni…

Začutiš moj strah in
me pogledaš s temi
sivo plavimi očmi,
ki pravijo, da si še ti,
da boš vedno bo samo ti
in se me božal z očmi.
Pa čeprav najinih juter in sprehodov do zvezd
nikoli več ne bo,
bova ostala ti in jaz,
in življenje se bo že nekako izšlo.

Le zate in zame … izšlo… nekako……


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 08:19 - 30.12.2006

    V globočinah človešlih
    nahajaš se ti;
    poznana kot kaplja,
    ki krpa duha.

     

     ...

    Beri dalje...
  • 18:07 - 09.02.2009

    Dani se.
    V mojem sotočju
    Me z ostrimi kljuni
    Zbiralci mrhovine
    Cefrajo in pod
    Njihovimi kremplji
    Sk...

    Beri dalje...
  • 09:27 - 23.03.2005

    Nimajo življenja, pravijo.
    V svojem nadomestku nog sedijo,
    za uspehom se slepo  ne podijo,
    nikoli morda ne spregovorijo,
    l...

    Beri dalje...
  • 21:07 - 18.03.2007

    Zaman me kličeš
    nazaj ne bom prišla,
    kar glej me le od daleč,
    kar trgaj bolečino iz srca,
    zastonj me kl...

    Beri dalje...
  • 18:17 - 22.05.2006

    v različne mreže se
    v življenju ulovimo…
    nekatere mehke so in nežne
    druge pa bodeče in boleče…
    ne glede na vse, pa<...

    Beri dalje...
  • 17:38 - 02.06.2010

    Vsem nam ustvarja drugačne poti
    za nami grozote, propadlih ljudi,
    nova svoboda nam narekuje,
    kako kapitalu zatreti moči. <...

    Beri dalje...
  • 17:03 - 09.12.2004

    Pridi k meni in me poljubi,
    svojo nežno dlan mi ponudi,
    in zasul te bom s poljubi
    zvestobo mi obljubi
    in zasul te bom s poljubi...

    Beri dalje...
  • 17:51 - 09.03.2008

    ...

    Beri dalje...
  • 19:48 - 21.12.2006

    za mano nemščina,
    pred mano angleščina,
    na levi hrvaščina,
    in jaz, ki se delam,
    da berem Ameri...

    Beri dalje...
  • 17:01 - 18.09.2008

    Jeseni končno sem sam,
    slišim le tišino,
    vidim le sivino,
    jeseni končmo sem sam.

    V jeseni suho listje duham,
    Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo