Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Osmi maj Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a svoboda, v nedelja, 05. dec. 04
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Osmega maja bo deset let
odkar sva v zlatu prepletla poti.
Ti si rekel da boš,
jaz sem rekla da bom,
te ljubila do konca in začetka večnosti.
Ali še veš, ko sem ti rekla,
da zjutraj ni sonca,

če se ne dotaknem tvojih dlani.
In zvečer ni noči,
če ne zaslišim kako so tvoji koraki
zvezdam prižgali luči.

Devetega maja bo leto in pol
odkar se vsak dan brez jutra prične.
Zvečer se samo še stemni,
ker ni več tvojih korakov,
da bi zvezdam prižgali luči.
Ostali so le še sivi dnevi,
ko si, a kot da te ni.

Si le še hroma senca nekoga,
ki je v mojem srcu prižigal luči.
Gledam te, se sprašujem,
si to res še ti?
Ne vem več kaj naj,
se sprašujem kaj zdaj,
kako naj živim brez dotika tvojih dlani
in brez glasu, ki tako ljubo zveni…

Začutiš moj strah in
me pogledaš s temi
sivo plavimi očmi,
ki pravijo, da si še ti,
da boš vedno bo samo ti
in se me božal z očmi.
Pa čeprav najinih juter in sprehodov do zvezd
nikoli več ne bo,
bova ostala ti in jaz,
in življenje se bo že nekako izšlo.

Le zate in zame … izšlo… nekako……


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:14 - 30.03.2006

    Z nenadkriljivo lahkoto pada dež,
    tvoje kože se dotika vsaka kaplja posebej,
    a tako uigrano plešejo in božajo te;
    kako neverjeten ob...

    Beri dalje...
  • 08:04 - 14.11.2008

    Nikomur nisem podložen
    mislim, kar dan zapove
    moj čas se v srcu odvija
    želim, da se vsak to zave.

    Ne vtikam se ...

    Beri dalje...
  • 19:04 - 21.04.2011

    Zelo dobro izgleda,
    tega se zaveda.
    Poglejte to damo,
    v glavi ima samo slamo.

    Iz mene seveda zavist govori, Beri dalje...

  • 16:15 - 05.05.2007

    Na tleh, s črno packo na obrazu
    Z ranjenimi krili, sam, osamljen
    S srebrno kapljico rose v očeh
    Živa voda tihe bolečine <...

    Beri dalje...
  • 01:26 - 24.08.2009

    Veter obleki zlepljenih oblin
    nosi vzdihe razbrazdanih solin.
    Prsti robijo belih rož poke,
    tvoj jezik nikdar ni...

    Beri dalje...
  • 22:04 - 10.10.2011

    Opazila sem vas
    vi samotni jezdeci
    tega sodobnega sveta.

    Samotni jezdite
    skozi puščavo življenja,
    morda ...

    Beri dalje...
  • 13:36 - 10.12.2006

    za čisto malo ljubezni
    prosila je
    sključenih ramen
    na belo mesečino
    narisala svoj svet
    na nebo pripet
    ...

    Beri dalje...
  • 07:00 - 25.05.2007

    Čisto sama,
    v tem svetu,
    borim se naprej,
    krepko je to spoznanje,
    da sam si,
    nikogar ni,
    da zjokal na r...

    Beri dalje...
  • 13:11 - 28.03.2007

    Ta svet ni cvet, kot iz škatlice vzet.
    Ta svet je klet s temačnostjo pripet
    na srce vsakogar, ki trepeta,
    da svet je ...

    Beri dalje...
  • 18:49 - 20.03.2005

    Kje še najdeš voljo biti z mano,
    Kje še najdeš željo ljubiti se z menoj,
    Kje še najdeš moč miriti moja čustva,
    Kje še najdeš čas ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo