Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Utrip Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a ajda, v petek, 05. dec. 08
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (3 glasov)
 

potiho se prikradeš v
očrtane misli
pretrgaš prepredeno
pajčevinasto zamreženost

prebudiš me v jutro
zalezeš se v mojo kožo
obarvaš me z modrino
jasnine neba

zdrsiš po loku zaobljenosti
posuješ prašnate drobce
zlatine žarkov
bijeva moj utrip

izliješ se v belini

razpreva dlani ...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (7) KOmentar RSS
Objavil/a Veter, v 10-12-2008 23:13,
1. Utrip
Midva pa bijeva - najin utrip ! 
Lepo je ko te nekaj žene, da pišeš take reči.
 

Objavil/a ajda, v 11-12-2008 07:30,
2. Utrip
Mislim, da je v vsakem izmed nas, ki vihtimo pero in črpamo muze dih, tisto nekaj, kar nas žene naprej in ne želimo usahniti. Res je, da gredo muze tudi na oddih, morda nas zapustijo, prepustijo drugim rokam in če je v nas zagon, se sestavimo in gremo naprej. Hvala za zvezdice in komentar. 
 
lp, ajda
 

Objavil/a Mistery, v 12-12-2008 06:49,
3. Utrip
izliješ se v belini 
dišeče omame 
popiješ rosne kapljice 
razpreva dlani ...  
 
:zzz :zzz :zzz :zzz :zzz  
 
LP Mistery
 

Objavil/a ajda, v 12-12-2008 15:22,
4. Utrip
Mistery hvala za zgovorne vrtkote;) in zvezdice. 
 
lp, ajda
 

Objavil/a Providence, v 14-12-2008 23:42,
5. Utrip
Erotika, zavita v gostotkan kimono :). Pravzaprav je tako: prvi dve kitici sploh ne spadata v to kategorijo in bi bili lahko samostojna pesem, osebno bi mi bila bolj všeč od celote. Vendar me že v tem delu zmoti tole: 
prepredeno pajčevinasto zamreženost 
Preveč nabuhlo mi deluje, preveč podobne prispodobe so nabrane na vejici, ki se zato močno upogne. Že z izpustom "prepredeno" bi se lepo poravnala.  
Pohvaliti pa moram to, da si v to pesem le vnesla nujne substance skladnje (npr. zalezeš SE, obarvaš ME), s čimer je precej bolj klena in izrazno močna. Prav tako so mi všeč očrtane misli, lok zaobljenosti (prosim, vstavi J), zlatina žarkov in bijeva moj utrip
Kar se tiče druge polovice pesmi, zlasti zadnje kitice, se mi zdi, da tu spet zaideš v prehudo "romantiko". Dišeča omama, rosne kapljice. To je malce zlajnano in glede na prejšnje imenitne prispodobe kar nevredno same pesmi. Kot bi ti zmanjkalo sape za finale. :) Menim, da bi pesem nič ne izgubila, če bi se končala kar takole: 
izliješ se v belini 
razpreva dlani
 
 
Lp, 
P.
 

Objavil/a felicko, v 15-12-2008 15:00,
6. Utrip
Uf, že dolgo me ni bilo... 
 
Pri Ajdi, oz. z Ajdo se nekaj dogaja! 
 
Lp. :zzz
 

Objavil/a ajda, v 15-12-2008 15:19,
7. Utrip
Providence, ja res je, prvi dve kitici sta bili samostojni in potem me je hip ujel v svojo past:). Hvala za tvoj poglobljen komentar in kritiko, seveda pa tudi pohvalo:)
 
Felicko, hehe:)))))))), dogaja dogaja. 
 
lp, ajda
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 08:52 - 29.12.2006

    Sveže truplo srednjih let,
    na razpelu bog preklet
    mrko gleda iz zidu -
    šel je tja, a bil je tu.
    ...

    Beri dalje...
  • 10:48 - 05.03.2006

    Ob soju sveč v družbi tihi,
    ob zvokih in ritmih latina
    pomislim……
    sem res sedaj tukaj ob njih?

    Sedim in s...

    Beri dalje...
  • 23:19 - 11.08.2007

    To jesen
    je strah
    razpotegnil svoj objem.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:26 - 04.05.2008

    Čudovit cvet.
    Ves bleščeč, vabljiv!
    Potem pa čebelica prileti,
    da iz njega si sladki nektar pridobi.

    ...

    Beri dalje...
  • 19:17 - 01.05.2005

    Čutim,
    kako me objemaš.
    Prinašaš mi svež vetrc v srce.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:41 - 09.11.2005

    Dremež prebudi sanjavost ko dramim se v novi dan.
    Dosežem zbranost...
    in se zaženem vanj.
    Misli tekom dneva naj lete tekoče
    ina...

    Beri dalje...
  • 16:58 - 18.03.2006

    Kot bi imela loparček
    za lovljenje žarkov
    in škatlo kamor jih
    nemirne shranjujem,
    potem jih na samem
    ugašam, enega za dru...

    Beri dalje...
  • 11:44 - 20.03.2010

    Slikarjev dandanašnjih umetnije,
    Iz vseh mogočih izmov spakedrane:
    M Beri dalje...

  • 21:23 - 12.03.2005

    Čakam in čakam, da odprejo se vrata.
    Končno dočakam in presrečna vstopim.
    Za mano sliši se žvenket verig. Zapor.

    ...

    Beri dalje...
  • 19:35 - 08.01.2005

    Imel je rdeče lase,
    Prav povsod nakodrane.
    Na okroglem vogalu,
    Kjer se križa več ulic,
    Je stal in držal
    Eno samo skod...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo