Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Nenapisan sonet (v dlani) Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a isoncek, v četrtek, 04. dec. 08
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 

V prebelo noč dihajo tihi soneti.
Zares jih nikoli ne bom napisála;
kar v njih trepeta, sem že zdavnaj predala,
v dlan tebi. Ti hótel si pesem imeti.

Zdaj nemo preliva se zvok čez ravnino
in čaka, da vanj se mehkoba povrne
in v hladno tolažbo da strast se obrne,
ki sto let polnila je zdajšnjo praznino.

Sonet nenapisan bo ležal na dlani,
ki jo je meglica spominov odprla.
Dih tvoj skupaj z mojim bo stih nepoznani
polagal v dlán, dókler ne bova umrla.
Saj v beli tihoti prav nič več ne rani ...
Le to, da sonet sva najlepši prezrla.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (4) KOmentar RSS
Objavil/a mali padli vesoljček, v 11-01-2009 01:16,
1. Občutim
Občudujem, res rada bi znala tako z besedami. Prvič komentiram in ne vem kako se boste odzvali, a res je, da se me že dolgo niso nobeni verzi tako dotaknili kot ti.
 

Objavil/a Providence, v 11-01-2009 04:18,
2. nenapisan
Jaaa, lepota. 
Belina, hlad, podobno kot v še kateri od tvojih zadnjih pesmi. Vidi se kronologija. :) Sonete (idr. pesmi) pa ljudje vse prevečkrat prezrejo (ali prezirajo).  
Še takih, Lidija. 
P.
 

Objavil/a isoncek, v 12-01-2009 07:44,
3. nenapisan
Hvala, Kerstin. Včasih je forma soneta prav vabljiva za še ne napisane besece. Prav hočejo vanjo ... Pa saj ti to veš! 
 
Mali padli vesoljček, tudi tebi hvala za tvoj komentar. Če že vprašaš, no, ti pa jaz povem, kako se bomo odzvali ... Tisti, ki pišemo, smo vsakič zelo veseli kakršnega koli odziva, pohvalnega še posebej. Ampak ko komentiraš, poskusi dodati utemeljitev svoje ocene (4 od tebe za tale moj sonet ... Napisati bi moral/a (???), kaj po tvoje manjka, kako bi lahko pesem izboljšala, da bi zadostila tvojim kriterijem za vse zvezdice. Tako se ocenjuje in komentira, drugače avtor ne ve, kako in kaj! 
 
LP, Kočijaž, Lidija
 

Objavil/a Providence, v 12-01-2009 18:49,
4. pet zvezdic
Jah, Lidija, zavedati se moraš, da pri nekaterih ocenjevalcih pesem ne dobi vseh zvezdic iz enega samega, povsem preprostega razloga (ki ga ne bodo izdali) - niso je napisali sami. :) 
Mali padli vesoljček, seveda to ne leti nate! Govorim na splošno. 
Sem že videla, da ljudje to počnejo. Najvišjo oceno samo svojim pesmim, ostalim pa (ki so nesporno najmanj toliko dobre ali bolj) kvečjemu štirico ali pogosto še manj. :) 
Če malce parafraziram znan aforizem: Kakšna je torej razlika med (takšnim) pesnikom in Bogom? - Bog ne misli, da je pesnik. :) 
Tole samo kot preblisk, se oproščam, če deluje, da smetim temo. 
P.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 02:33 - 29.12.2004

    Sonce zahaja, z zlom se oplaja, zahod v krivice morja, zavitost v oblogo gorja... Zakaj? Ker je resnica je laž in laž je zares, je slika, njen okvi...

    Beri dalje...
  • 19:08 - 25.07.2011

    Težko bom razložil,
    zakaj sem to storil?
    Čemu sem bil tiho,
    nisem led razbil?

    Spoznal sem te pre...

    Beri dalje...
  • 21:44 - 07.02.2011

    Samota je moj bližnji otok.
    Vanj vsrkam minljivost.
    Samota je moj oddaljeni otok.
    Vanj nepremično zrem.
    ...

    Beri dalje...
  • 19:11 - 02.10.2009

    S kuhinjsko krpo,
    pokrijem
    testo iz besed.

    ...

    Beri dalje...
  • 09:16 - 23.03.2010

    V tem svetu vsemogočih silnic
    človek išče svojo prvinskost,
    telo ga vabi na eno stran,
    notranjost vonjaš kot cvet nepoznan. ...

    Beri dalje...
  • 20:40 - 14.08.2009

    Speni se v zrak,
    v simetrijo valov,
    v os vrtincev.
    Spodjedaj obale,
    v pesek,
    v kamne,
    v skale.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:12 - 18.12.2005

    Namenjen si samo
    za dihanje
    med enim sončnim vzhodom
    in zahodom.
    Ostalo so zgodbe iz drugih svetov.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:27 - 05.06.2005

    ga spet začutiš,
    Tako zemeljskega in nebesnega hkrati,
    Kako se ti prikrade prav v konice tvojih prstov,
    V vršiček tvojega jezika,...

    Beri dalje...
  • 16:14 - 10.06.2006

    Ko si spal sem te ujela na laži…
    Z nasmeškom si objemal svojo luno,
    gledal na njej zvezde
    in se kopal v venerinem soncu...
    Beri dalje...

  • 20:34 - 31.10.2004

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo