Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Tisti čas Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Providence, v petek, 09. nov. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 

1
2
3
4
5

1
Tisti čas je
Od pomladi rumeno
nabreknjen
V grmovju se ženijo
ptički
če jih še niso pregnali
vlažnoprsti najstniki
ogledala kažejo
kile
ki jih je dala zima
dekleta
namesto da bi iskala
bisere v školjkah
bruhajo vanje

2
Meni se zdaj
vsako noč sanja
o tebi
zato se zjutraj
najprej ozrem
skozi okno

3
Mati je rodila
in je potem otroku
krojila varno pot
v lepše življenje
vsako pomlad je bil
dlje od nje
iz njenega telesa rojen
drugim pred noge
položen
ne, mati
ne bo dobre službe
ne bele poroke
ne vnukov
tako te ubijejo
otroci

4
On vstane
ob petih in pol
vsak delovni dan
ničesar ne ve
o raztreščenosti sanj
v svojem koščku
razbitega sveta
je ujet kot odmev
ko ga praskam
ko grizem vanj
ne joče

5
Tisti čas je
strt na ostrino
tako prijazno
deli bolečino
žanji sadove
gnijoči so vzklili
take imaš rada
bolj so bridki
slajši so

 

*Opomba: Peta pesem je bila že objavljena na tej strani kot samostojna pesem pod naslovom Hromitve.

 


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a exo, v 14-11-2007 11:03,
1. tisti čas
besede, ki te speljejo v razmišljanje, p. ti imaš smisel za to, 
žal pa ne najdem povezave med posameznimi pesmimi, naslov pesmi je preveč splošen, da bi si lahko z njim pomagal.tudi pesmi po kvaliteti so sila različne, 3 in 5 sta mi odlični, medtem, ko bi brez 2 komot šlo ;)
 

Objavil/a ajda, v 15-11-2007 12:56,
2. tisti čas
morda je drobna, nevidna nit povezava med temi pesmimi ....a vsaka zase zgodbica, utrinek misli... 
 
lp, ajda
 

Objavil/a Providence, v 15-11-2007 23:22,
3. tisti čas
Exo, prav 'banalno' je:  
1 - tisti čas je, ko pride v deželo pomlad, ptički žgolijo, rože cvetijo, vse je sugarbabylove, ampak v resnici? v resnici je nekaj drugega, nekaj gnilega v deželi Danski, ko gledam okoli sebe ... 
2 - in sama živim v morah, v katerih nastopaš ti, ker te pomlad ni pregnala iz mojih misli 
3 - in ne le to, tudi sicer sem popolnoma zavozila svoje življenje 
4 - moj sopotnik pa tega niti ne sluti 
5 - in zdaj je čas, da požanjem, kar sem sejala, in ker sem nagnjena k samopomilovanju, patetiki in mazohizmu, mi je moja gnila kazen na nek morbiden način še všeč 
:roll :upset :cry :zzz  
P.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 16:28 - 19.02.2005

    V sivi svetlobi novega jutra
    umira tema med oblaki -
    zato se vsak dan ponovno rodiš
    in ne moreš umreti,

    ...

    Beri dalje...
  • 07:35 - 10.06.2008

    ...

    Beri dalje...
  • 20:00 - 30.03.2005

    množica možnosti
    za doseganje neobstoječih sijajev-
    dež ki se useda v pore
    in ustvarja mikroflore za nešteto novih sanj

    ...

    Beri dalje...
  • 17:02 - 15.12.2005

    Besede in stvari.
    Ne prenehajte
    prihajati
    smuknite mi
    skozi špranje
    pomarančnih
    kukal in

    ...

    Beri dalje...
  • 08:17 - 30.06.2005

    Nemo čutim brenčajoče dotike neznanih občutij,
    vrtim se po sledeh zrcalnih postav
    pozabljenih podob nekje v posutih rovih zavesti.

    ...

    Beri dalje...
  • 22:22 - 09.04.2012

    Vse kar sva imela
    izginilo je,
    ker ti vedno bolj
    odvračal si me.

    Vsa čustva izginila bodo,
    ostal bo en ...

    Beri dalje...
  • 15:47 - 24.12.2006

    Z bergamotom in cimetom sem ti dala ime,
    dišal si po Angliji in božiču-
    vse leto povsod.
    Skrila sem te v vsako luknjo...

    Beri dalje...
  • 17:18 - 09.06.2006

    Mežikam v temo in se lomim kot steklo,
    čeprav odsev ostaja.
    Dovolim, da mi vzamejo nasmeh -
    samo za malo.


    ...

    Beri dalje...
  • 23:05 - 26.11.2010

    Izrezana je zvezda
    iz Titove zastave,
    raztrgana, prezebla
    sred zimske ždi narave.

    Pod njo vojak počiva;
    ...

    Beri dalje...
  • 15:02 - 20.09.2008

    V hladnih, osamljenih nočeh
    se ji prikrade v spomin obris
    iz sanj in preteklosti,
    postava, ki jo veter nosi
    Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo