Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pokončno Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Kvazimodo, v petek, 29. dec. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ne glej postrani,
ko stojim pokončno,
ponosen na grb in ime,
ker sem prehodil neznano
in videl angele brez perja,
ki s krepeli razbijajo krste
in iztikajo oči pticam.

Vsak je naseljen s svetovi,
kjer majhni bogovi
gradijo žrtvene oltarje,
ter obljubljajo nebesa
v peklu svoje gorečnosti,
z ognjem in mečem,
pokoro in kaznijo
in odpuščajo le sebi,
vzvišeni nad resnico
pravični in nezmotljivi.

Do naslednje grmade,
zgrožena nad minljivostjo,
kakor podgane po kugi,
glej naravnost,
ko stojim pokončno
srečen ker nosim srce.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Tomi, v 31-12-2006 06:33,
1. pokončno
Lepo si prikazal zmotne resnice naših pokolenj.To so res mali bogovi, ki v imenu svoje nečimrnosti zavajajo neumne množice k svoji resnici in jim zamorijo um s svojo vplivno močjo.S strahom jih umrtvijo in tako drogirane premetavajo skozi desetletja v znamenju svojih lucidnih idej.Kje je svoboda notranjih htenj in moč vesti?Generacije se menjajo in šele takrat se iz prsi množic začne razvijati misel o svobodi duha in življenja.Pouka je ta, da moraš človeka pritisniti, ker je drugače kot ovca pohleven in samozadosten.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 11:52 - 28.08.2009

  • 07:44 - 28.08.2009

    Nobeno oko še ni prodrlo
    do duhovnega sveta,
    vedno je del zemlje sončen,
    da greje kar je božjega.

    Priroda je od...

    Beri dalje...
  • 10:07 - 09.02.2006

    starec govoril je zgodbo
    o svoji ljubezni-bila je vihar...

    govoril je o ljubljeni,
    pravil o sebi,
    tega pozabil ne bo nik...

    Beri dalje...
  • 20:50 - 09.11.2005

    Zmjem z galvo ko se ne obotavljaš.
    Zmajem z glavo ko se odpravljaš.
    Vem da mi bo žal potem ....
    In zmajem z glavo!

    ...

    Beri dalje...
  • 11:10 - 04.12.2010

    Otroški vriski
    Kepe za ovratnikom
    Smog v nasmehih

    ...

    Beri dalje...
  • 17:51 - 11.07.2010

    Izgubila sem veliko,
    toliko lepot Le v srcu,
    nikjer drugje.

    Pa zakaj želja po nečem?
    Nič ni večje od naju dv...

    Beri dalje...
  • 10:46 - 24.09.2005

    Ko bom znala izreči
    odmerek sugestije neba,
    bom znala poslušati
    tuje besede, izgovorjene
    z mojimi ustnicami
    navdiha in pri...

    Beri dalje...
  • 20:13 - 09.11.2005

    Ko korenine prerastejo
    še tisto zadnjo kost,
    ki je bila zkokopana.

    In ko gozd preraste
    še tisiti zadnji,
    mali košček pušč...

    Beri dalje...
  • 11:09 - 15.04.2008

    kje si
    ko te v srebrni noči iščem
    okoli sebe tipam brezmejen prostor potiskam glavo pod najino

    rjuho polno tv...

    Beri dalje...
  • 18:28 - 14.02.2009

    Sedim in
    zrem v mraz.

    Plaz nekje.
    Nekaj se je odtrgalo...

    V mojem ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo