Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

izgubljena polovica niti Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Biba, v nedelja, 03. dec. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

moji predniki me učijo, naj sovražim.
jaz pa ne morem določiti,
komu pripadajo ptice. poznamo odgovor,
a si po človeško lastimo njihova gnezda,
ki naj bi pomenila varnost, ko sonce zaide.

rekli so mi, naj preziram sosedo, ki je na naši zemlji
posekala drevo. čigavo drevo, vas sprašujem.
morala sem rušiti, kar so na meji pozimi ob peči
spletli v košare. otrok se mora ravnati po starših.
počela sem to, dosledno. Jezusa sem spoznala šele,
ko sem ga odslovila. njega upoštevam (pa naj bo fiktivna
ali resnična oseba, vseeno mi je).
peljala sem se mimo mrliške vežice, ko je soseda
umrla. a sem se zdrznila, začutila sem nit.
dvosmerno nit, ki jo lahko pretrgaš. ena polovica
se je izgubila, druga me je povlekla nazaj.
obrnila sem avto in izstopila. bili so težki,
a topli koraki. vstopila sem in srečala prijaznost.
zdaj jo srečujem dnevno. njena hči
je moja prijateljica. čeprav je pozdrav
najina edina komunikacija.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (7) KOmentar RSS
Objavil/a ury, v 05-12-2006 10:21,
1. ...
Zdaj pa tako govori Gospod, tvoj stvarnik, tvoj upodobljavec. Nnikoli se ne boj, saj sem te odkupil, poklical sem te po imenu moj si! Ko pojdeš čez vodo, bom s teboj, ko čez reke, te ne poplavijo, ko pojdeš skoz ogen, ne zgoriš in plamen te ne bo ožgal. Iza 43: 1,2
 

Objavil/a Tomi, v 06-12-2006 09:14,
2. izgubljena polovica niti
Lep filozofski prispevek neke vsakdanje notranje odločitve o stvareh, ki so zelo važne, a na zunaj kot da ne postojijo in še lepši zaključek, ki drugo generacijo zopet vklopi kot eno nit brez konca.
 

Objavil/a sanam, v 12-12-2006 18:45,
3. ...
pretresljivo. pretresljivo lepo.
 

Objavil/a Biba, v 12-12-2006 20:15,
4. ...
Me veseli, da vam(a) je lepo. Hvala ..
 

Objavil/a felicko, v 12-12-2006 21:34,
5. izgubljena polovica niti
Lepo! :)  
 
Lp.
 

Objavil/a Bor, v 12-12-2006 22:37,
6. izgubljena polovica niti
globoko, življensko, iskreno...zelo lepo.
 

Objavil/a spakica_, v 13-12-2006 14:54,
7. izgubljena polovica niti
predniki.. 
kje se vsiljevanje svojih načel konča? 
ti v mladosti sploh pustijo dihati... 
seveda ne preveč. 
skrb je prevelika. 
vendar, ko se oziram nazaj spoznavam, da sem svojima staršema za veliko reči hvaležna. 
so pa tudi reči, ki me še zdaj težijo.  
kaj pa če te ne znajo sprejeti? ko ne poznajo tvojega sveta...ki jim je popolnoma tuj. 
sožitje ustvariti je težko. še posebej v zgodnjih letih. 
najti svojo nit življenja, brez vdiranja drugih je težko...Biba ta pesem ti da misliti. vračaš se nazaj v preteklost, kjer moraš veliko reči še razčistiti.  
lepo!
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:26 - 09.11.2005

    Ko znal bi pisati brez besed
    in s tem nekaj povedati
    bi
    tako bom rajši tiho
    in nič povedal
    z veliko besedami

    ...

    Beri dalje...
  • 07:10 - 29.10.2007

    Kakšna misel te okupira,
    ko moje dejanje te šokira?
    Morda želiš si od mene stran,
    želi&sca...

    Beri dalje...
  • 23:01 - 11.11.2004

    V središču brezpotja dimenzij
    V luknji črnega spraševanja
    Droben drhteč plamenček
    Živahno poskakuje in se
    Kot prožno telo poig...

    Beri dalje...
  • 11:57 - 10.12.2004

    Mehkobi polzečih blazinic
    vrtinčiš onkraj budnosti.

    V spajanju svilenih prevlek
    piješ nektar žareče sredice.

    As...

    Beri dalje...
  • 01:46 - 21.12.2007

    Zadnja štoparka
    na pozabljeni bankini
    sanjam avtobuse,
    medtem ko noč zimuje
    v mojih zarezah.
    Ne rabim p...

    Beri dalje...
  • 17:17 - 01.03.2006

    Kako vse se stopnjuje,
    ko v prsih te stiska,
    ko razum se bojuje,
    ko strah te pritiska,
    v zle slutnje padaš
    vedno hitreje,<...

    Beri dalje...
  • 19:23 - 30.06.2008

    ... zanetil si požar
    zlevil se je v bes,
    ki buta ob stene papirja.
    Izgubljeno se ne bo vrnilo.
    Brez vest...

    Beri dalje...
  • 02:35 - 18.11.2011

    Brez vsakršne definicije
    močnejša od kroga zla
    ali pa rečem da bežim
    od kaznovanja
    Imam malo
    pa v...

    Beri dalje...
  • 21:22 - 10.05.2007

    Moja usoda,
    kurba prekleta.
    Vsakemu,
    ki malo prijaznosti ponudi se predaš.
    Lačna in žejna,
    se za k...

    Beri dalje...
  • 15:59 - 21.03.2006

    Ti si elementaren pogled besnečega v temi,
    grozeč, patogen mezinec viharja,
    antropogena posoda altruizma,
    smisliš se mi.

    Namen...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo