Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

sanje Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a lilia, v sreda, 18. okt. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ležanje s teboj v trdni temi med zemljo in nebom, 
goli telesi, pokriti duši s  prepletenimi besedami...
in sanjam...Šepetanje litanij tebi in meni, 
božajoče roke zgladijo otožnost,prineseš moč trenutka, 
ki zakriči v strastnih objemih.

 

In zopet sanjam.
Tebe, naju,to življenje med zemljo in nebom. 
Svoje  prste oživiš pobožaš mi lase,pogled... 
in oči v poljubih....takrat se zavem, da ne sanjam.
Kadar sva skupaj je vse  en sam resničen topel odsev jasne, čarobne,
noči, ko zalebdiš na moji goli koži...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a morigenes, v 19-10-2006 17:45,
1. sanje
"Ležanje s teboj v trdni temi med zemljo in nebom, goli telesi, pokriti duši s prepletenimi besedami"...pesem ima neko sebi lastno poetiko, nekakšno dvojnost, ki je nedosegljiva, a jo je skozi pesem vendarle moč zaslutiti in zaslutiti to, da si človek nikdar ni povsem na jasnem, ali je oni Drugi, tisto ob njem, s katerim se prepletajo besede in se prepletata telesi in dotiki, ali je tisti Drugi resničen. In v ozadju cutim tiho, neizgovorjeno vprasanje: Si ti tista zadnja postaja? 
Lepo.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:28 - 09.11.2005

    ko bi zanali pisati brez besed
    in s tem nekaj povedati
    bi bil srečen
    tako naj bodo rajši tiho
    in naj nič ne povedo
    z veliko b...

    Beri dalje...
  • 09:01 - 26.07.2006

    Zimsko jutro, moja hladna soba.
    Ležim na hrbtu v topli postelji in zrem v temo,
    iščem sence prejšnjega dne,
    iščem v temi, ki je...

    Beri dalje...
  • 22:44 - 17.04.2009

    ...

    Beri dalje...
  • 13:36 - 19.11.2007

    breztišen zahod

    nočno nebo

    sredi rdeče ognjenih oblakov

    udarja mogočen ru&scar...

    Beri dalje...
  • 17:47 - 11.12.2004

    Zbeganih rok veselje
    Zavila je v šumeč papir
    Zavihanih rokavov spoznanje
    Večen je nemir.

    ...

    Beri dalje...
  • 22:19 - 17.04.2009

    Krilat samec sem zdaj,
    z mokrimi krili,
    komaj da se da leteti z njimi.
    Zrak je čist, lahko zbežim,
    vedno...

    Beri dalje...
  • 15:38 - 03.04.2005

    ne vem vec kaj do tebe cutim
    nekam cudno se pocutim
    zadne case

    ne vem vec kaj sanjam
    koga od sebe odganjam

    ...

    Beri dalje...
  • 13:45 - 12.05.2008

    zavidam parom
    ki poganjajo mlin ljubezni
    živijo dneve v nasadu vrtnic
    čutiš tudi ti?
    nevo&scaro...

    Beri dalje...
  • 20:55 - 19.01.2005

    V Hiši ljubezni je mnogo prostora,
    je prostor za tebe, za njega in njo,
    za tistega  s črno in belo poltjo,
    za iskajoče pravično...

    Beri dalje...
  • 16:25 - 03.01.2006

    majhna in nemočna
    brezčutna in jeklena
    se lepim na rdečo
    sončevih ustnic

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo