Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Se le zdi Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a inčika, v ponedeljek, 04. sep. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Pijan in krvav od ran,
in roke,
ki so te božale,
boem moj,
te vračale v mene
in vase,
in usta,

v katera si prodiral,
ko si rabil več.
Toplo telo
v krogu fantazij
in mesec se napolnjuje,
in polnim se s tabo,
duša moja,
moj svetel zakaj,
kot svila,
v nočeh,
ko si zaželim tvoje krike ob meni
in v rokah,
ki te močno vsesavajo vase,
Se zdi,
da sem te hotela,
bledeče telo,
ki je trpelo ob mavricah
in pesmih,
Se ti zdi,
da sem te hotela z vinom,
z naslado violin,
in ljubezni dehteče,
se zdi,
ob mizi,
pogrnjeni v divjini,
da me žene,
stran od tega uglajenega betona,
v pragozd,
v divjino med zveri,
kjer te hočem,
med tigri.
Se le zdi,
ko suhe oči rišejo tebe
in ko se orgije končajo,
te zabrišejo.
V rdeče lune  te vpenja
in z volkovi vpije,
predstavlja te otrokom,
ki jih nočem.
Vzamem platno
in barve palete,
na tvoje obraze rišem deklico,
ki si jo hotel,
ki te še vedno pusti vroče glave.
Ne veš,
našla je limonino ljubezen,
hotela sem vendar jagodno!
Hlepi po njegovi vroči koči,
ne po tebi,
po kokteljih,osvežilnih, njegovih,,
ob katerih je kdaj pa kdaj,
kdaj javno,
kdaj skrivaj,
pasala doza trave.
Da ni dobro,
da je v moji roki,
rdeč magnum 75.
A jaz hočem še naprej grešiti,
jaz hočem še naprej ne znati,
koga,
Ko jo dviga k morju
in potem vzame sol s tvoje ustnice
na odprto ožganino,
zlito iz aorte.
Ko se prsti ne dotikajo več tal,
ko ne zaznajo listja več
in ko potres preplavi
vaze in slike
in vodna telesa,
in nebesa raznih dimenzij
ko zazibaš led v mrak
in dahneš mi svoj-
vem, da je bilo uzalud,
prišepneš še svoj standardni -
ljubavi moja,
in še -
daj, laži mi,
laži mi še,
med zavesami,
boli me kurac,
a daj mi,
še zadnjič-
tvoj od sonca prežgani spomin,
zasadi v mene
nož boleče naslade
in vlij me s sabo na pesek
zareči me,
z vetrom nasiti.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a VILINČEK, v 07-09-2006 15:40,
1. SE LE ZDI
Skozi pesem se vidi tvoja globoka rana... močna čutva te še vedno ženejo in jih nekako ne moreš ugasniti... enostavno čutim s tabo, ko te berem...predajaš se bolečini, želiš si ponovitve, pa četudi se zavedaš, da bolečina ne bo nič manjša...  
Skušaj nekako zaceliti rano, misli usmeri drugam...naj ti znova zasije sončen dan :)  
 
 
 
 
 
 

Objavil/a ajda, v 07-09-2006 15:54,
2. Se le zdi
Se ti zdi,  
da sem te hotela z vinom,  
z naslado violin,  
in ljubezni dehteče,  
se zdi,  
ob mizi,  
pogrnjeni v divjini, 
 
prekrasno.... 
 
in prisla sem do stavka, ob katerem sem rekla joj, kaj je napisala...skoda, ker si pokvarila pesem, s tistim boli me... 
pesem, ki se dotakne z izpovedno mocjo kot jo znas pricarati ti, si ne zasluzi besed boli me.., ceprav vem, da so ti privrele na plan taksne kot so se ti porodile in jih nisi hotela zaviti v prelep ovijalni papir...  
 
lp, ajda 
 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:08 - 09.04.2012

    Ko enkrat je konec,
    in pride nov dan,
    oči se odprejo
    in nisi zaspan.

    Želiš si še enkrat
    zapreti oči Beri dalje...

  • 07:46 - 12.10.2008

    Kje je moja volja
    v njej vse sanje in želje
    ne upiram se jaz nebu,
    hočem del ga le zase.

    Že otrok želi zasebno...

    Beri dalje...
  • 19:37 - 09.03.2009

    Sanje.
    Tvoj individuum.
    Kako se spaja z mojim.
    V kapljah slanega potu.
    Več več več. Beri dalje...

  • 17:35 - 01.09.2006

    Napolnil in nahranil
    si moj notranji svet.
    Sedaj lahko grem skozi puščavo,
    odeta le v tvoj sij ljubezni.
    Potol...

    Beri dalje...
  • 08:10 - 21.03.2005

    Ko si odhajal,
    si poljubil v zraku
    nevidne besede.

    ...

    Beri dalje...
  • 11:52 - 19.07.2005

    Zate bom
    spletla pesem
    o zasanjanih očeh.
    Samo zate …

    Zate bom
    narisala nasmeh
    v žametnih nočeh.
    Napoln...

    Beri dalje...
  • 18:33 - 11.08.2006

    V amebo je pljusknilo zeleno lepilo.
    In rdeč omet.
    In modri sij.
    In bele rjuhe.
    In mavrični tram iz gabrovega lesa.
    In ame...

    Beri dalje...
  • 10:36 - 09.10.2011

    Čeprav ni v meni židovske krvi
    sem bil zadnjič proglašen za žida.
    Pa ne zato, ker bi imel ukrivljen judovski nos
    ...

    Beri dalje...
  • 21:43 - 03.12.2006

    V sivino  ovita
    Prikrita hinavka
    V mraz je odeta
    Smeji se prevzetna

    ...

    Beri dalje...
  • 12:05 - 12.04.2005

    V tej graščini brez stolpov je vsaka sekunda mojega življenja že določena.
    V tej graščini brez vladarja si krojim usodo.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo