Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Navzven Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Kvazimodo, v četrtek, 24. avg. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Kam si šla pesem?
Si legla v molk
namesto v besede
in so te ožgale
mlade koprive,
da me peče
tam notri
med brez besedjem
in srcem?

Tja, čisto proti dnu.
V zamegljen prostor,
kamor dotipajo sanje
s slepimi koraki iskanja,
božat spokojne trenutke duha?

Kam si šla pesem?
Enoredni kombajn za koruzo,
trideset kilna vreča krompirja?
Standardna mera norosti
oblazinjena v nasmeh
pojoče Barbike
in pohotnega Kena?

Kam si šla prasica?

Orat ledino,
praznit praznino
in jebat radovedne!

Tja sem šla,
pesem!

 


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (7) KOmentar RSS
Objavil/a Kvazimodo, v 31-08-2006 22:21,
1. Navznoter
 
To je pesem o trenutkih, ko ne moreš napisati pesmi 
in postaneš :(  
potem pa spet :cry
 

Objavil/a Matjaž, v 31-08-2006 23:52,
2. ...
Bom pač povedal, kaj mislim, zakaj ne bi. 
 
Pesem je silno dramatična, polna miselnih in čustvenih preobratov. Je slikovita, duhovita in prestresljiva hkrati, kar tvori dokaj neobičajno pesniško spojino. In zato neovrgljivo izvirno. Ko rečeš, avtor, da je šla pesem čisto proti dnu, kamor dotipajo sanje, si skrajno, parapsihoanalitično liričen, ko pa jo ozmerjaš s prasico v tridesetkilski vreči kombajnskega krompirja (če dovoliš da te malo poparafraziram), si odkrito prozaičen in že skoraj epski. No, na tej točki si me pretresel. In pretresenemu mi daš zaslišati pesem, ko me ogovori kar sama. 
Presentljiv in zadovoljujoč prestop konca. Bravo.
 

Objavil/a maxx, v 01-09-2006 13:21,
3. ...
dobra, kot so večinoma dobre tvoje :zzz
 

Objavil/a maxx, v 01-09-2006 13:25,
4. pohvala
dobra, kot so dobre večinoma vse tvoje. moram reči, kvasimodo, da si ti moj najljubši avtor na tem portalu.
 

Objavil/a maxx, v 01-09-2006 13:26,
5. ...
prvega mojega posta nisem videl in sem zato napisal še enega. pa nič hudega, tudi v tretjem te pohvalim 8)
 

Objavil/a Kvazimodo, v 01-09-2006 13:49,
6. RE
Hvala obema. 
Po dveh tednih mi je uspelo nekaj nakracati 
:sigh  
In tako je iz pesniške 
suše nastal ta umotvor :zzz  
Namerno sem ga razklal na dvoje, kajti ko ljubimo tudi sovražimo 
 
Lp Kvazi
 

Objavil/a ajda, v 01-09-2006 22:09,
7. Navzven
ja, se zgodi, da v nasi notranjosti vre, brbota, buta na plan, misli drvijo a prsti zastanejo..ne znamo si tega razloziti, enostavno nimamo moci, da bi premagali blokado, ki cepi v nasih mislih, kot da bi valila jajca. Mislim pa, da si jo dobro pretental, napad je najboljsa obramba in mislim, da bo blokada pobrala sila in kopita in jo jadrno ucvrla in se morda na soncu svrla;). Ti imas pa le pot navzven, zadihaj svobodno kot veter igrivi (to sem si ukradla iz ene moje pesmi)... 
 
lp, ajda 
 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 19:36 - 14.09.2008

    Ne da se mi biti uspešen,
    niti neuspešen,
    ne da se mi sploh biti.

    Žal mi je izgubljene mladosti,
    ...

    Beri dalje...
  • 15:40 - 29.06.2007

    Zaljubljeni potoček boža strugo,
    se z napevom žuborenja spusti,
    začuti poljube skal, listov, prsti,
    plesoč si pesem odpoje&n...

    Beri dalje...
  • 09:24 - 18.05.2009

    Vidim,
    da sem slep,
    oni,
    ki gledajo,
    ne vedo.
    Da oni, ki vedo
    ne gledajo.
    Iz vseg...

    Beri dalje...
  • 10:16 - 25.08.2005

    včasih se mi zdi,
    da dan mimo mene zbeži.
    včasih se mi zdi,
    da ko pogledam se v ogledalo,
    kako izgubljene oči strmijo v nez...

    Beri dalje...
  • 14:51 - 03.11.2008

    Sanje se čudežno nagnetajo.
    Vse vidijo, milo šumotajo
    prvotnosti. Srž ozavestiti
    je drugotnost, ne samozatajo. ...

    Beri dalje...
  • 18:08 - 11.04.2006

    Stokrat že naslov napišem,
    rad dal pesmi bi ime,
    kar odhaja zdi se bliže,
    bolj ko daleč je srce.

    Beri dalje...

  • 16:37 - 11.03.2009

    Gospod, grešila sem.
    Sanjala.
    Umazane sanje.
    In trgala prepovedan sadež.
    Iz drevesa užitkov.
    Za...

    Beri dalje...
  • 10:03 - 14.01.2006

    Blesava natura
    Konec žajfnice
    Ona funkcionira
    Mlada zaljubljenca. Zvečer.
    Terarij
    Študiram pozno v temo
    Lepota so...

    Beri dalje...
  • 17:14 - 02.10.2008

    V samoti tihih sten,
    iz toplega svetlega lesa,
    mi mirno odžiga duše stenj
    in se srce prav nič pri sebi ne kesa,
    lepot...

    Beri dalje...
  • 16:38 - 17.04.2007

    V vrtincih slanih dvoje src sledi morju.
    V vrtincih sladkobe morske dvoje oči obmiruje v senci lovorjevi.
    V hipu poplavljen z misli...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo