Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Spomini Natisni Priporoči prijatelju
Od oljarica1   

Pod lipo košato sedi
z očmi zasanjano sledi
prelepi beli ptici
v mislih jo preplavljajo spomini
na vsa lepa doživetja
ji privabljajo nasmeh na ustnice
in lahno rdečico na lice

počasi stari, vendar ji godi
saj je utrujena od prehojene poti
želi si da ne zbledijo spomini
in bodo greli srce
ostareli nežni balerini
odplesala je veliko vlog
da včasih že ni več čutila nog
bila je sendy, cassy, bety
da ne pozabi karle, zorke in romine
vse vloge je shranila v srce
v nepozabne, prelepe spomine
v mislih pleše in se smehlja
saj vsako obdobje življenja
prinaša veliko lepega
vnukom pravljice pripoveduje
mladim pametno svetuje
se možu za zvestobo zahvaljuje
tudi zase si želi
zadnjo vlogo odplesati
kadar pride čas za njo
dostojanstveno in častno.

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 17:55 - 04.08.2007

    Sediva v velikanski sobani
    Pred nama je miza z belim prtom
    Skozi soj sveč gledam tvoje oči ...
    Prinesejo predjed; prš...

    Beri dalje...
  • 16:41 - 29.11.2010

    Všeč si mi,
    všeč si mi, ko
    ne pospraviš las
    iz odtoka.
    Všeč si mi,
    kadar ne paziš
    in si razbiješ nos, Beri dalje...

  • 22:28 - 19.09.2007

    potopim se v odsev
    sramežljivosti zadrhtim
    ko me slačiš poželjivo
    hotno se približaš
    moji nedotakl...

    Beri dalje...
  • 18:11 - 25.02.2008

    Lahko bi tekla
    po neskončnih prostranstvih
    tvoje mehke duše
    in prišla do konca
    pa ne bom ...

    Beri dalje...
  • 23:09 - 02.11.2008

    Ostal je le spomin,
    ki je preživ,
    da bi minil,
    kot mine rosa v soncu
    in je preživ,
    da bi minil,
    kot min...

    Beri dalje...
  • 17:54 - 15.09.2008

    Utopija so nebesa
    niti raja ni nikjer
    za lene lažni sta besedi
    izmislil ju za nas je kler.

    In če v sveti tej b...

    Beri dalje...
  • 11:43 - 21.03.2010

    Kot bel oblak,
    zaplavala je pesem po nebesnem svodu,
    objeta v verzih modrega neba sprehodu,
    prebuja se ljubezen, gorske lepo...

    Beri dalje...
  • 10:14 - 17.12.2010

    Kaplja se vije,
    kapljica pada,
    kapljica pada,
    a nikoli se ne posuši.

    Teče in teče,
    več us...

    Beri dalje...
  • 16:38 - 22.02.2005

    Na vrtiljaku sem.
    Že tretjič zapored.
    Tukaj lahko jočem,
    pa mi veter solze
    sproti posuši.

    ...

    Beri dalje...
  • 09:16 - 12.10.2006

    Noč je zrla v naju
    z modrimi zenicami
    Zaprla sva vrata zraku
    Ugasnila luči

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo