Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Dva Natisni Priporoči prijatelju
Od Kvazimodo   

Častitljiva, spoštovana, že nevzdržna krotkost dni,
ko samevam, ko samevaš, in prav nič se ne zgodi.
Daj, odmrzni te kazalce, naj vsaj malo se mudi
gumbom na zapeti srajci, ki mesenost ji diši.

Duhomorno kratkočasje, že zatohli zrak hotenja,
ko odpiram, ko odpiraš, prašna okna poželenja.
Daj, popusti to zavoro, naj že spelje vlak s postaje
proti tebi, proti meni, z vozom ki poljube daje

in prepleta v govorico dveh teles na strmi poti,
s piski sreče v tunelu  kjer prihajaš mi nasproti,
nezadržno, sunkovito, da vse poka in se maje,
s prvim krikom silovito, ki zašel je med vzdihljaje,

da se zdim kot osmi potnik z masko na obrazu,
ki izgublja že dobljeno v zmagi in porazu,
v bitki ki deli na dvoje strast in sladostrastje,
ter premika prostor, slike, skoraj v brezčasje.

Nenasitna potešenost, neprehoden zid kesanja,
ko odtavam, ko odtavaš, tja kjer molk besede sanja.
Daj, zalučaj ta trenutek v medlo bežnost in pozabo.
Mimo mene, mimo tebe, naj gre vse v naslado.

Komentiraj pesem na forumu.
(13 komentarjev)

 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 16:25 - 17.05.2011

    Šefica bo huda,
    če jo kaj pič.
    Toliko truda,
    za prazen nič.

    Ura je ena,
    delo ne gre.
    Ena še izg...

    Beri dalje...
  • 21:09 - 27.10.2005

    Pisati?Misliti?
    Kaj pisati?
    Zakaj pisati?
    Dati?
    Vzeti?
    Živeti!

    ...

    Beri dalje...
  • 14:43 - 24.12.2006

    Od silne želje
    je žaba počila, k
    soncu skočila.

    ...

    Beri dalje...
  • 22:19 - 06.04.2006

    ..Kot majhna deklica,
    skrita v temačnem kotu..
    ..Ne ve kaj bi storila,
    kam bi se še skrila...
    ..Beži od zlobnih ljudi,
    od ...

    Beri dalje...
  • 19:43 - 14.01.2010

  • 16:08 - 01.07.2010

    Mesec dni je že minilo -
    odkar sem zadnjič bil pri tebi,
    odkar srce se zaljubilo
    mi je v tvoj lik - kako se ne ...

    Beri dalje...
  • 13:53 - 03.04.2005

    Se spuščam z vetrom,
    ki ga daljna moč v
    naročje mi prinaša,
    po poti s kamenjem posuti.
    Lahkotnost bivanja in sonce,
    ki ga ...

    Beri dalje...
  • 18:32 - 29.10.2011

    Rišem podnebna območja
    v katerih sem svoj čas živel
    krivulje obal mi še znane
    sem s toplim pogledom objel.

    Osta...

    Beri dalje...
  • 20:01 - 15.04.2010

    Špartansko vzgajan in obsojen
    naj bi za takšno življenje bil odrejen,
    a v njemu nežnost in srcu krik,
    uprl se je za tovrstni...

    Beri dalje...
  • 20:15 - 07.12.2005

    Ko se konča poletje,
    zatrepetam.
    Prisluškujem govoricam,
    sledim obrazom.
    Čakam, da prideš.

    Saj prideš?

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo