Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Večno Natisni Priporoči prijatelju
Od vijolica   

V praznem popoldnevu
Zveni tudi svetloba,
Odbijajoč se od mladih kostanjevih listov,
Ki po tlakovcih rišejo odtise svojih dlani.

Steklenica je še vedno zaprta,

Leno, brezbrižno počiva
Med mehkimi travnimi bilkami
In belimi marjeticami,
Z nasmehom vdana v svojo usodo.

Njena koža, na vratu
Vtetovirane vrtnice,
Njihovi trnji se zarezujejo v tkivo,
Zdi se, da po prsih polzi rdeča kaplja.

Impresije prejšnjega dne
In neprespane noči
Se vijejo v loku cigaretnega dima
Proti stropu, proti nebu,
Kjer se zlijejo z oblaki,
Da se nato lahko znova vrnejo nazaj --

Perpetuum mobile.

Komentiraj pesem na forumu.
(5 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 11:23 - 11.02.2006

    Igram se z besedami,
    ki zvenijo prazno,
    dam jim ogenj in obliko.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:08 - 07.02.2007

    Vlažnost.
    Bogastvo, ki nikoli ne usahne.
    Sokovi.
    Vir, ki je nenasiten.
    Kapital?!

    In ti si kapitalist! ...

    Beri dalje...
  • 13:19 - 09.12.2004

    Stopam v svet rdeče – belih zvezdic,
    lahki, spokojno škripeči koraki
    me vodijo v tišino,
    v dišeči svet neštetih duš,
    ...

    Beri dalje...
  • 22:16 - 10.12.2005

    od ploščate svetlobe skozi jutro oči -
    drsim v tik tak dan -
    love(č) metuljev besednjaka -
    ga ni, ga ni -
    bo v slamnato ko...

    Beri dalje...
  • 19:38 - 11.10.2010

    Ti tamala ti,
    ki tako všeč si mi,
    ti ljubezen moja,
    ki tako te rad imam,
    ti, ki s tist'mi mi
    ...

    Beri dalje...
  • 19:06 - 28.06.2008

    Me vnukec vprašljivo gleda v oči,
    Pomane si učke, ko spregovori..
    Daj dedek poglej v zvezdno v nebo,
    Rad bi imel zvezdo, ...

    Beri dalje...
  • 17:36 - 27.11.2009

    Ti.

    ...

    Beri dalje...
  • 00:03 - 31.10.2009

    Tvoja luč
    senca moji luči
    na pročelju teme.
    V mali špranji
    zadržanega vdiha
    za nevidno steno.

    Samo...

    Beri dalje...
  • 11:32 - 04.03.2005

    Kaj …
    Kaj nama treba je bilo gorja –
    kaj nama želja,
    ki je uničila oba.
    Kaj nama treba je bilo grešiti,
    da d...

    Beri dalje...
  • 18:07 - 15.06.2005

    Mala, nevidna kepica
    brez spomina se rodi.
    To sem bila jaz.
    Hlastala sem za
    mrzlim zrakom,
    da mi je sk...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo