Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Moč življenja Natisni Priporoči prijatelju
Od Amadeus   

Nimajo življenja, pravijo.
V svojem nadomestku nog sedijo,
za uspehom se slepo  ne podijo,
nikoli morda ne spregovorijo,
le po ljubečem objemu hlepijo.
Nimajo življenja, pravijo.

Ja, res je, roka zvesta jim mora pomagati,
skrbeti zanje,
morda obče sprejeto pohlepno življenje
za to žrtvovati.
Potrebujejo nekoga, v celoti, ne na pol.

In takrat, ko začutijo ljubezen,
ko spoznajo, da nekdo jih ima rad,
ko začutijo, da trenutek vreden je nasmeha,
takrat, takrat več kot vredni so življenja.

Vidiš jih, kako brezpogojno se nasmehnejo,
kako sproščena sreča vije iz njih,
takrat ne moreš kaj, kot da jih objameš,
in vase skriješ solzo, ki zalesketa se ti v očeh.

Tako malo potrebujejo za tisti nasmeh,
ki prižge luč v še tako temni duši.
Tako malo potrebujejo za srečo,
da moral bi se vsak vprašati,
kje vzrok je za našo nesrečo.

Pa pravijo, da nimajo življenja.
Potem ne razumem,
kako ga lahko toliko podarijo...

Komentiraj pesem na forumu.
(4 komentarjev)






Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 06:38 - 01.08.2007

    Končno sem te dočakal
    moja Fatima.
    Prišla si tiho in nenapovedano
    in prinesla vonj po Jasminu.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:35 - 31.10.2004

    Kako osamljena se zdiš.
    Kakor, da nikdar ne zaspiš.
    Si mar nesrečna,
    ker nikogar ni ob tebi,
    ali si srečna,
    ker vladaš sam...

    Beri dalje...
  • 20:37 - 09.05.2007

    ...

    Beri dalje...
  • 16:25 - 03.01.2006

    majhna in nemočna
    brezčutna in jeklena
    se lepim na rdečo
    sončevih ustnic

    ...

    Beri dalje...
  • 07:17 - 24.12.2004

    Nocoj,
    svet naš,
    podajmo si roke,
    sklenimo roke prijateljstva.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:03 - 20.12.2004

    Zapustil svet sem in temo,
    da v luči našel srečo bi in mir.
    A glej svetloba, te nemir,
    nazaj srce želi si svet, temo!

    ...

    Beri dalje...
  • 15:25 - 20.08.2010

    Brez besed je takšna
    oguljena fraza
    ki se je ne grem več,
    pa vendar me prisiliš,
    da mi kar naprej roji p...

    Beri dalje...
  • 16:33 - 19.04.2010

    Pišem ti, ker všeč si mi ti,
    vsaj malo, tako se mi zdi,
    izgubljena poezija,
    kdaj se boš šele vrnila.

    Sam sem,...

    Beri dalje...
  • 09:23 - 27.07.2006

    Lepo je, ko čutiš, da nekdo te nežno boža,
    na obrazu ostal je, zarisan nasmeh...
    prevzet nad vsem, kar te obkroža, Beri dalje...

  • 15:11 - 12.02.2009

    Veš rož bi dal, jih podaril,
    najlepših bi iskal, ti jih izbral,
    ko bi prišla mi od kod naproti,
    iztrgal temi...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo