Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Starec Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Mitja Drab, v sobota, 13. mar. 10
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Po dolgem času
se spet odpravim v edini lokal v našem mestu,
kjer so cene še bolj slovenske kot evropske in kamor
policija le redko zahaja.

Ko se spustim v polmrak kleti, vame udarijo
alkohol, znoj, težki parfumi in pohotnost
kombinirana s provincialnim ljubosumjem.
Počasi se prebijam do ovalnega šanka,
sami neznani obrazi, skoraj vsi omamljeni, skoraj vsi nasmejani.

V kotu opazim starca, oblečen je v karirasto srajco in jagerski brezrokavnik,
gube so že dolgo spremenjene v brazde, ki mu režejo lica,
opazuje cvileče najstnice, ki iz plastičnih
kozarčkov srkajo svoj prvi gin tonic v življenju, vse so kot iz filmov:

lepe in postavne,

starec jih gleda in se čudno grbanči, v roki stiska špricar, da čutim, kako mu pobelijo členki v prstih, kako mu izza nohtov udari kri
in se napnejo brazgotine časa,

v zraku je nekaj brezobzirnega,
rad bi mu rekel, da ni prepozno, temu starcu
ampak besede me dušijo v grlu,
raje se pomešam v ekstatični golaž množice
in se še enkrat napijem po slovenskih cenah.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Klavdija KIA Zbičajnik, v 17-03-2010 15:36,
1. Starec
Napil si se ga, 
 
ker si v starcu videl sebe ...  
 
 
 
Oh, ta hlapčevska 
 
pokora ... slovenska cena ... NE! 
 
Lep oris ..., j.... vam globalno. 
 
Lep dan, 
 
Klavdija KIA Zbičajnik
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:00 - 16.01.2010

    Kot pozibavanje na barki,
    Vse se je podiralo, rušilo,
    Ljudem je bila pretrgana nit življenja.
    Nekaterim je b...

    Beri dalje...
  • 20:37 - 30.10.2006

    Sedim na skali tam ob morju
    zagledan daleč v obzor
    grozeči valovi so pod mano
    jim kaže skala svoj odpor.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:55 - 02.05.2011

    Tega jaz ne bi storil,
    nikoli, če bi bil ti.
    Ti tega ne bi storila,
    nikoli, če bi bila jaz.

    Še vedno sediva,<...

    Beri dalje...
  • 16:18 - 11.11.2004

    Drobne iskre v nebo letijo
    in spomini v meni oživijo,
    me morijo in v snu lovijo,
    kot da bi poet pozabil svojo poezijo.
    Brez duše t...

    Beri dalje...
  • 21:50 - 07.07.2006

    160 znakov
    je ravno prav za

    povabilo na kavo, pivo ali čaj

    ...

    Beri dalje...
  • 19:08 - 12.11.2004

    Med razbitinami tisočerih ogledal...
    niti neba ni, ne sonca, niti zemlje.
    Samo ta samota, vse sama osama(omama),
    samost med razkr...

    Beri dalje...
  • 23:21 - 23.06.2005

    vonj po tebi(nameninameni)

    me dela tvojega

    lastis si me(samotvojsamotvoj)

    ...

    Beri dalje...
  • 19:47 - 27.04.2009

    En zimski dan,
    ko rabil bi pomoč,
    šibko sonce tone v mrak.

    V temi skrit vran,
    stiskam ...

    Beri dalje...
  • 10:48 - 15.11.2008

    zmaj, ki joce?
    je sploh mogoce?
    pa saj je zmaj,
    naj pocne kar hoce.

    Lahko se zjoce,
    ce se m...

    Beri dalje...
  • 21:28 - 03.09.2008

    Uklanjajo se debla vitka vetru,
    šumi hladna pesem skozi zrak,
    kos na veji postane, poje svojo pesem etru
    dež je začel rositi...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo