Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pismo soncu Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a matejkrevs, v sobota, 19. dec. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Dragi Sunac,

lep si, tako zelo, da ne zdržim več pogleda nate,
na skrivaj si brišem solze. In morda
te zato v šali imenujem tako, saj me je sram,
da sem še vedno sveže zaljubljen.

Kadar se prikažeš na platnu neba, ti zvezda,
zasenčiš vse druge, zaslepiš nas s svojo auro,
vse temne sile premagaš in na koncu, kot kavboj
odjahaš v sončni zahod.

Kako to da vsak večer daruješ svojo kri,
vsako jutro svoje mleko celo za najzlobnejšega
izmed nas? Ti stari krvodajalec, ti mlekar s kangljico
brez dna; tebi je vse jasno, to ti je v genih.

Mi pa, mi se plazimo v polmraku,
s senco v srcu stopamo tebi naproti,
mračni.

Nekdo je zapisal, da imaš zlato pero.
Posodi mi torej to pero, da z njim pozlatim
teh nekaj svetlih misli, ki mi jih svet
ni mogel zatemniti.

Preden me tvoji mlini za vselej
zmeljejo v sončni prah.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 26-12-2009 11:13,
1. Soncu
Lepo zahvalo, morda hvalnico, morda opomin tistim, ki se ne zavedajo/mo, kako dragoceni so darovi narave, si zapisal soncu. 
 
lp, ajda
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 13:34 - 07.07.2006

    jaz ljubo kličem lubči
    včasih kar lubčika
    a le kadar je pridna
    in rada me ima

    ...

    Beri dalje...
  • 11:40 - 01.01.2008

    Prišel je dan,
    nasmejan,
    z njim pa tudi ključek,
    ki naznanil bo zaključek.

    ...

    Beri dalje...
  • 23:25 - 21.03.2006

    Spet pada ognjeni dež.
    Kako je strast rdeča.
    Če pustiš, da zagori.
    Če pustiš, da si vse ti.
    Spet jahajo po zubljih,
    vojšča...

    Beri dalje...
  • 22:03 - 23.12.2008

    Ines!

    Včasih me razjeziš,
    spet drugič me do solz nasmejiš
    in kadar je potrebno mi ob strani ...

    Beri dalje...
  • 19:29 - 13.02.2007

    V sebi čutim bolečino
    ki me muči in pesti
    ob vsej krutosti na svetu
    ki ji konca ni in ni
    kakor mnoge druge
    tud...

    Beri dalje...
  • 12:48 - 08.02.2005

    Lepa beseda,
    trenutek ob tebi,
    spokojna noč.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:23 - 19.08.2006

    ...

    Beri dalje...
  • 16:47 - 03.08.2009

    Berem kvazipesnikov izdelke
    in rajši gnile poljske imam pridelke.
    Tisti ki danes veljajo za poete.
    Na žalost ne...

    Beri dalje...
  • 18:32 - 10.11.2004

    da se zavijem v meglice večera
    da mi mraz umije želje
    in mi vino napolni telo
    s poljubom v trebuh

    ...

    Beri dalje...
  • 13:27 - 17.02.2006

    MORDA, NEZNANA ZNANKA,
    prideš VSA BELA,
    kot STOPINJA v snegu,
    da ČUTIM TVOJ OBJEM,
    da rečem: ŠE S...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo