Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Posesivnost Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a tomm, v ponedeljek, 14. dec. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Mali je svet, če vidiš le sebe
premajhni za nebo, za ljubezenski par,
kdor le sebe nosi v sebi
ta drugega ne bo osrečil nikdar.

Ujeta bila je v njegove mreže
jo naučil je, do kod seže njen svet,
čeprav je bila vse dneve sama,
ji noči je pričaral telesno razgret.

Takšna svoboda je vedno brez bistva
ostale so misli, sanje, klepet,
srce ji je bílo brez prave širine,
prevečkrat je želja zadela oklep.

Kakšen pomen ima um le preko njega,                          ki je zajel vsak njen izdih,  postal je stena drugačne svobode
čeprav je imela svoj jaz za navdih.

Življenje enosti je v dvojini normalno,
če se prepleta vsak duh do neba
takrat vsak začuti smisel obstoja,
ni ljubosumja še manj skritih solza.   


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a MirnaVolk, v 22-12-2009 07:18,
1. Posesivnost
Čudovito, sama sicer vidim v pesmi še vse kaj več kot posesivnost, pri izgledu pa bi pomagalo če, popraviš v tretji kitici tisto drugo vrstico. Lp, Mirna
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 19:06 - 14.02.2011

    Punčka rada velika bi postala,
    je mamine salonarje obula,
    po hiši v njih hodila,
    muci Izi na repek je stopila.....

    Beri dalje...
  • 20:45 - 08.01.2007

    Razdri me, odpri me, naj mi duša poleti. Nato pusti me, naj se življenje novo naredi. Naj postane človek? Ne!!! Ker bežal bi, ja...

    Beri dalje...
  • 21:34 - 31.10.2004

    ...

    Beri dalje...
  • 13:00 - 19.05.2009

    Kristalno jutro
    se zdrobi v oblačen dan.
    Zvonček kliče dež.

    ...

    Beri dalje...
  • 07:08 - 09.02.2006

    Skrijem se v noč
    na nevihtno nebo si želim
    sivino drobim
    blisk na pomoč
    nad prazno zemljo lebdim
    se zame odpre
    tvoje...

    Beri dalje...
  • 14:05 - 29.11.2004

    v posodi brez pokrova
    sva kuhala ljubezen
    para je uhajala
    in kuhinja je postajala
    topla in vlažna
    in midva
    jast...

    Beri dalje...
  • 14:07 - 26.02.2008

    Here it goes, our ship is sinking
    at end, we've fallen in disgrace;
    I wonder now what I was thinking
    while shou...

    Beri dalje...
  • 19:53 - 28.03.2006

    Fakof s tem sranjem
    ...vbrizg v žilo...
    Fakof s tem sranjem
    ...pobeg v tišino...

    ...

    Beri dalje...
  • 20:49 - 05.11.2008

    Čemu se štorklja vrača na isto mesto
    Čemu so lasje, če jih le burja boža
    Čemu je zemlja, ko v njej ne raste roža <...

    Beri dalje...
  • 13:43 - 30.04.2006

    Pomladni piš prinaša pesem,
    prek pesmi do pisem in tebe
    lahno šumeč potoček sije barve.

    Melodični svit te je spletel v metulja,
    Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo