Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Kraguljčke slišim... Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a matejkrevs, v sreda, 18. nov. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 
Kraguljčke slišim, sneg in trojko,
ki se izgublja v zimsko noč
in v njej mlad par, zavit v soboljko,
s poljubi mraz odganja proč...

Takšna pred mano vstane slika,
kadar od vodke se pijan
zazrem v nalepko steklenice,
ki grejem jo ves ljubi dan;

a včasih zamegli se lik,
in vse izgine v dim, meglo,
tedaj nalijem si do roba,

(da si izboljšam sluh in vid)
pa zvrnem ga, kot v slovo
in spet se izostri podoba:

kraguljčke slišim, sneg in trojko...

 


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (9) KOmentar RSS
Objavil/a MirnaVolk, v 25-11-2009 12:48,
1. Kraguljčke slišim...
Jaz se kar vračam k tej pesmi, ker me je ta kontrast med romantično sliko (no pa še bolj iz zgodovine vzeto) in opito vsakdanjostjo tako očaral. Samo, da ne bodo pod konjskimi kopiti begljale še bele miši! Lp, Mirna
 

Objavil/a ajda, v 25-11-2009 16:18,
2. Miške:))
Marsikaj se porodi, ko alko zadiši:)). In strinjam se z Mirno glede kontrasta. Ti je pa vodka eno črko pojedla 
sem pijan, popravi prosim. Sicer pa pesmica teče lepo. 
 
lp, ajda 
 
Aja, dostikrat vidim, da komentatorji ne ocenjujejo pesmi, a se bojijo zamere, če ni 5 zvezdic?
 

Objavil/a betalord, v 26-11-2009 12:42,
3. ocenjevanje
Ajda: eni zato ne ocenjujemo, ker se ne smatramo "kompotentne"... jaz bi itak večino pesmi ocenil z najnižjo oceno, ker so mi brezvezne. Ampak se zadržim, ker vem, da nisem toliko notri v poeziji, da bi lahko sodil take bolj abstraktne pesmi (ki so meni čist mimo). Zato raje sploh ne ocenjujem.
 

Objavil/a MirnaVolk, v 26-11-2009 13:32,
4. ocenjevanje
Enako kot betalord - ocenjevala bi po svojem okusu in bolj abstraktna poezija bi bila zagotovo slabše ocenjena - dodatno pa moram priznati, da se mi včasih niti ne ljubi ukvarjati koliko zvedzdic naj bi bilo, zato tiste, ki so mi res všeč raje komentiram. lp, mirna
 

Objavil/a Bor, v 27-11-2009 09:18,
5. Kraguljčke slišim
Všeč mi je ironičnost v tej pesmi. Se mi pa spet ob teh rimah postavi vprašanje, kot že tolikokrat; zakaj se sploh greste rime (če se jih že greste), če jih ne morete/znate speljati do konca? Ta pesem se rima samo v prvi kitici, potem se rima počasi kar izgubi. Začne se tekoče, konča pa sploh ne. Kot, da tako glede rim, ki jih zmanjka, kot ritma, ki ga prav tako zmanjka, kaže, da se je avtorju nekam mudilo in ni pustil pesmi svoj potrebni čas. Tak je skratka moj vtis :)  
Glede ocennjevanj pa je res, mnogo pomembnejše je to kar piše pod oceno.
 

Objavil/a ajda, v 27-11-2009 12:59,
6. Kraguljčki
Se strinjam Bor, če so rime, naj bodo, kar ni prvič pri tem avtorju. Nisem pa bila sploh pozorna na to, pesmica mi je simpatična in ko sem prebrala tvoj komentar sem videla, da je temu tako. Škoda, ker avtor sigurno zna napisati tudi brez rim ali pa z rimami. Je pa seveda tudi škoda, da se ne oglaša s svojimi komentarji. Mislim, da komentarji niso žaljivi in so le namig, da se kaj izboljša.  
 
lp, ajda
 

Objavil/a Providence, v 27-11-2009 21:36,
7. kraguljčki
Res, ta pesem ima nekaj v sebi, čeprav nam ne ponudi nič novega (ne teme ne motivov in ne forme, če se spomnim samo na Menartov Croquis). Pa vendar gane bralca, postavi predenj dovolj močne podobe, da nekako zdržijo, čeprav na zelo majavih nogah forme, ki ni dodelana. To je pesmi v veliko škodo, res. 
 
Ajda, škratek ni nič pojedel.  
Kadar od vodke SE pijan ZAZREM v ... 
 
P.
 

Objavil/a ajda, v 28-11-2009 08:06,
8. Kraguljčki
Providence, opsala, pa res:). Ker sem tam "pogrešala" m, sem avtomatsko v naslednjim vrstici "prebrala" se zazrem in sploh nisem bila pozorna, da besede se ni:)))). Ja, se zgodi, dobro, da so še kakšne oči, ki to vidijo. 
lp, ajda
 

Objavil/a matejkrevs, v 12-02-2011 23:01,
9. kraguljčke slišim...
Director´s final cut.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:47 - 30.05.2007

    A sem lahko bela nocoj?
    Zate?

    A lahko odvržem vse?
    Grehe, žalost, temo?

    ...

    Beri dalje...
  • 10:23 - 20.01.2005

    Prah na ekranu
    Magnetna privlačnost ne
    prespane noči

    ...

    Beri dalje...
  • 18:25 - 30.06.2007

    If the wind
    Will take me
    Anywhere i want
    I will go in a place
    Where birds
    Are singing all the time
    Beri dalje...

  • 08:38 - 14.03.2005

    Stojimo pred izložbo in gledamo...sanjamo, kaj vse bi imeli.
    Stojimo, nemični kot lutke, tam za steklom, v svojih lepih oblačilih.
    Z vsak...

    Beri dalje...
  • 15:42 - 16.12.2005

    Dve živahni črni baretki
    Poskakujeta mimo visoke
    Žičnate ograje.
    Za njo krokar meditira
    Na svetlikajoči se sivi strehi.

    Beri dalje...

  • 13:51 - 13.02.2011

    Prišla je nekega poletnega dne.
    Njen obraz sem občutil kot sonce,
    njen nasmeh stisk rok,
    pozdrav, objem iz srca...

    Beri dalje...
  • 09:34 - 29.12.2006

    JAZ IN JAZ 

    Včeraj sem se srečal.
    Šel sem proti mestu,
    nekam čudno bled in si...

    Beri dalje...
  • 11:03 - 11.11.2009

    Nekoč v prihodnje pa bom pozabila
    kako zelo rada bi se te zdajle dotaknila.
    Spet bo vse po starem, tako zelo lepo
    Beri dalje...

  • 12:39 - 27.02.2005

    Kot lahko mačka pomete z mišjo,
    jo s kremplji veselo meče v zrak in
    dokler ne dahne zadnjega diha,
    trupelce leti...leti in končno ...

    Beri dalje...
  • 08:05 - 20.10.2009

    Spet sem tu,na kamnu sedim,čakam nate raček,da te iz sna prebudim.Le pridi, pridi,da te ogovorim,ti vedno znova,le najboljše želim!

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo