Zakaj imam kozla
Napisal/a cinnamon, v nedelja, 11. okt. 09
Ocena urednika:
Ocena uporabnikov:
(1 glas)
Kozla imam,
da mi ni treba kositi trave
(niti skrbeti za njegovo kosilo)
da ga lahko zmerjam
(in ni užaljen, saj mu je tako ime)
da zvalim vso krivdo nanj
(in on to, grešnik, mirno prenese)
da pijem na njegov račun
(vsaj pri čeških pivovarjih)
Imam ga, da lahko rečem:
"Balog, evo ti ga na!"
Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje. Prosimo, prijavite se ali registrirajte.
Komentarji uporabnikov (1)
Naključne
12:34 - 01.01.2005
Obup in groza. Vlaga. Črnina. Valovi ubijalskega morja. Nepredvidljivega žrela sila. Osupli pogled - od...
Beri dalje...
10:11 - 12.03.2010
V času svojega življenja
iščem svoj notranji glas,
sem zmes zmede in nasprotij,
ki ga odpira večni čas.
Izbrisa...
Beri dalje...
19:31 - 01.12.2004
ker rože več ne dišijo veter ne bo pel donel bo med vso gnilobo
...
Beri dalje...
06:55 - 05.09.2009
teman oblak mu je srce zakril
ostal je v temi obsijan
z mesečino njenih vek,
izgubljal se je sam
v njenih modrih oč...
Beri dalje...
03:14 - 28.06.2010
Ljubezen je lepa,polna norosti nad njo sije sonce radosti, potem pa pridejo temni oblaki, v ljubezni ni več radosti, iz sinje modrih...
Beri dalje...
10:29 - 22.07.2006
Bila bi tvoj plamen sveče, ki brez besed žari, mehko svetlobo meče, da pero vidi pisati.
Bila prvi bi požirek kave, ki v ...
Beri dalje...
19:19 - 19.05.2006
Noč se tiha zdi, a v meni vse kriči. Odšel si... Zadnji poljub si mi dal, v oči zazrl se, in dejal:
Beri dalje...
20:25 - 01.11.2004
13:29 - 20.11.2007
Jesen izgublja liste svoje,
ranjeno je srce moje.
Dan za dnem ga pričakujem,
da se vrne,spet v moj objem. ...
Beri dalje...
09:23 - 27.07.2006
Lepo je, ko čutiš, da nekdo te nežno boža, na obrazu ostal je, zarisan nasmeh... prevzet nad vsem, kar te obkroža,
Beri dalje...