Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Beg Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a MirnaVolk, v nedelja, 11. okt. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Sluzasto zeleno
milo
ki diši po
morskih algah
po grdih
kačastih tleh
se je vse
razlilo.

Bežim
v krogu
se vračam
po spolzkih
poteh vsakdana.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a Egoist, v 16-10-2009 12:56,
1. Beg
Ne vem sicer pred čem bežiš. Pred današnjo družbo, pred slabo življenjsko izkušnjo pred... 
Izgleda, da ti ne uspe zbežati. Če povežem to pesem z nekaterimi tvojimi ostalimi v katerih se sam najdem, potem zna bit ta "beg" neprijetna zadeva. Tudi jaz se zadnje čase vrtim v nekem začaranem krogu. Zakaj enostavno ne zbežiš? Morda pa sem vse razumel narobe :) Lepa pesem. Egoist
 

Objavil/a MirnaVolk, v 16-10-2009 13:07,
2. Beg
Zanimivo. Delno je tvoja razlaga pravilna - vrtenje v krogu. Ampak bolj preprosto - bežim od dologočasnih gospodinjskih opravil (v kopalnici sem čistila tla) - a se da res pobegniti? 
LP, Mirna
 

Objavil/a Egoist, v 16-10-2009 13:18,
3. Beg
Krasno. Iz tako banalnega dogodka lahko napišeš pesem v kateri nekdo drug vidi celo življenjsko filozofijo. Všeč mi je. 
Seveda pa lahko pobegneš od vsega. Enostavno ne sčistiš kopalnice in greš v mesto na porcijo pečenih kostanjev. Morda koga spoznaš, ki ti jo ščisti. Egoist
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 10:29 - 07.11.2004

    ...

    Beri dalje...
  • 13:28 - 17.04.2011

    Popolna figura,
    dolge noge,
    zapeljiv nasmeh,
    ogenj v očeh.

    Elegantno odeta,
    kot iz škatljice vzeta, Beri dalje...

  • 08:38 - 26.01.2005

    Postati mrlič poln življenja.
    Se spraševati in
    odgovore prebrati.
    Hoditi in
    križišča drugim prepustiti.
    Si želeti in
    Beri dalje...

  • 13:32 - 29.03.2005

    Grenak okus,
    obraz v mlaki slanice,
    besede, ki jih požiram
    v klešču krute resnice.


    ...

    Beri dalje...
  • 14:11 - 29.09.2009

    PRIŠLA JE IZ KOPALNICE
    IZ SEBE JE VRGLA  BRISAČO
    POKAZALA JE GLADKO SVEŽE OBRITO PIČKO...
    ZAGRIZEL SEM VANJO,
    KOT LA...

    Beri dalje...
  • 08:18 - 07.01.2005

    Ker rada te imam,
    se čustvom ne predam,
    ki kadar tebe tukaj ni,
    šepečejo jo : kod si , s kom si?
    Zakaj glasu o tebi ni...

    Beri dalje...
  • 20:11 - 03.03.2008

    Na razpelu visim, nekje med življenjem in tabo.
    Kot neusmiljen rabelj si me pribila nanj.

    Moje ...

    Beri dalje...
  • 19:37 - 19.04.2005

    Kolažiram se. Iz koščkov delam kolaž.
    Ne najdem več celote. Pobiram.
    Malo tu, malo tam. Nekaj ukradem.
    Spominom. Biti fotografija. ...

    Beri dalje...
  • 14:56 - 21.06.2008

    I.

    Riževa polja
    so kalilnica
    za neizpolnjene sanje.

    ...

    Beri dalje...
  • 09:46 - 26.11.2006

    Temne sence, v srcu mraz…
    Kam ponesel nas bo čas?
    Iskre svetle, sanj ni več?
    Namesto sonca, sije ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo