Rožmarin
Napisal/a duovox, v četrtek, 09. jul. 09
Ocena urednika:
Ocena uporabnikov:
(1 glas)
Mi rožmarin krasi deželo mojo,
marjetka vabi vedno me igrivo,
tam planika iz skal krasi gore,
le krizantema raste sramežlivo.
So rože, vrtnice mi dar narave,
tja do dneva ko življenja luč ugasne,
ko zadnjič v življenju zrak se izdahne,
ga iz površja zemlja v sebe vzame.
Morda marjetka, nagelj sta v okras,
le kdo poklonil ni ga od nas,
kot znamenje ljubezni cvet krasi,
ni lepšega od vrtnice se zdi.
Če v gorah našel bom planiko,
ko v na poti svoji jo bom ugledal,
le nežno bom pobožal jo s pogledom,
pustil tam nežno si cvetlico.
Je krizantema nežna, sramežljiva,
tako kot življenja naša je minljiva,
ko iz jeseni v zimo življenja zacveti,
v spomin pokojnim njen cvet krasi.
Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje. Prosimo, prijavite se ali registrirajte.
Komentarji uporabnikov (1)
Naključne
21:36 - 30.03.2007
Zakaj stran s tišino, saj ni nič narobe.
Zakaj ni to lepo,
vsa ta megleno bela praznina.
Kar izgubi se pred očmi, ...
Beri dalje...
20:31 - 10.10.2007
Megla trdno zastopa svoja stališča
In ne, ne verjamem v usodo.
Listi praznine drsijo skozenj
Z bodicami tisoč...
Beri dalje...
07:08 - 16.01.2009
Za dušo je telo področje
kot je zemlja za telo,
vse nosi žalost in dobrine,
rojeva se ljubezen, zlo.
Iščem moč ...
Beri dalje...
09:51 - 22.12.2005
Nekoč sem imela črička. Ne vem sicer ali je pel prav posebno lepo za čričke, zame je bila njegova pesem najlepša. In bil...
Beri dalje...
08:19 - 23.10.2011
Od zjutraj do večera se mi občutki podijo
po vsem telesu in srcu najprej,
pritisk raste in pada,
ko se srečujem s problemi,<...
Beri dalje...
08:30 - 03.04.2007
Kaj ne rečeš dete zalo,
da ti je vseeno,
da se tebe to ne tiče,
da imaš me polno glavo
...
Beri dalje...
15:07 - 16.04.2006
Zavajam zavedno, predomišljam domišljijo, utapljam Utopijo.
...
Beri dalje...
21:41 - 29.02.2008
Kočijaž postajam
ker sem pač na vozu
pristala;
potegnil si me gor-
ne, nisi kriv.
Nihče ni
niti malo kr...
Beri dalje...
07:30 - 05.01.2007
Vse bi dal
za tvoj dotik,
topel in blag.
Za skupno pot,
da sem tvoja senca,
da ostanem ob tebi,
za vse ...
Beri dalje...
17:32 - 10.03.2007
V pajčevino zavita,
pred svetlobo skrita;
se ljubim s teboj,
sem nora nocoj.
Drhtim in ječim,
kot mačka ležim;...
Beri dalje...