Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Rožmarin Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v četrtek, 09. jul. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Mi rožmarin krasi deželo mojo,
marjetka vabi vedno me igrivo,
tam planika iz skal krasi gore,
le krizantema raste sramežlivo.

So rože, vrtnice mi dar narave,
tja do dneva ko življenja luč ugasne,
ko zadnjič v življenju zrak se izdahne,
ga iz površja zemlja v sebe vzame.

Morda marjetka, nagelj sta v okras,
le kdo poklonil ni ga od nas,
kot znamenje ljubezni cvet krasi,
ni lepšega od vrtnice se zdi.

Če v gorah našel bom planiko,
ko v na poti svoji jo bom ugledal,
le nežno bom pobožal jo s pogledom,
pustil tam nežno si cvetlico.

Je krizantema nežna, sramežljiva,
tako kot življenja naša je minljiva,
ko iz jeseni v zimo življenja zacveti,
v spomin pokojnim njen cvet krasi.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a vvooodnarka, v 28-07-2009 14:19,
1. Rožmarin
Rože vsakič prinesejo dobro voljo na srčno stran. 
 
Lp, vvooodnarka!
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:36 - 30.03.2007

    Zakaj stran s tišino, saj ni nič narobe.
    Zakaj ni to lepo,
    vsa ta megleno bela praznina.
    Kar izgubi se pred očmi, ...

    Beri dalje...
  • 20:31 - 10.10.2007

    Megla trdno zastopa svoja stališča
    In ne, ne verjamem v usodo.

    Listi praznine drsijo skozenj
    Z bodicami tisoč...

    Beri dalje...
  • 07:08 - 16.01.2009

    Za dušo je telo področje
    kot je zemlja za telo,
    vse nosi žalost in dobrine,
    rojeva se ljubezen, zlo.

    Iščem moč ...

    Beri dalje...
  • 09:51 - 22.12.2005

    Nekoč sem imela črička.
    Ne vem sicer ali je pel prav posebno lepo za čričke,
    zame je bila njegova pesem najlepša.
    In bil...

    Beri dalje...
  • 08:19 - 23.10.2011

    Od zjutraj do večera se mi občutki podijo
    po vsem telesu in srcu najprej,
    pritisk raste in pada,
    ko se srečujem s problemi,<...

    Beri dalje...
  • 08:30 - 03.04.2007

    Kaj ne rečeš dete zalo,
    da ti je vseeno,
    da se tebe to ne tiče,
    da imaš me polno glavo

    ...

    Beri dalje...
  • 15:07 - 16.04.2006

    Zavajam zavedno,
    predomišljam domišljijo,
    utapljam Utopijo.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:41 - 29.02.2008

    Kočijaž postajam
    ker sem pač na vozu
    pristala;
    potegnil si me gor-
    ne, nisi kriv.
    Nihče ni
    niti malo kr...

    Beri dalje...
  • 07:30 - 05.01.2007

    Vse bi dal
    za tvoj dotik,
    topel in blag.
    Za skupno pot,
    da sem tvoja senca,
    da ostanem ob tebi,
    za vse ...

    Beri dalje...
  • 17:32 - 10.03.2007

    V pajčevino zavita,
    pred svetlobo skrita;
    se ljubim s teboj,
    sem nora nocoj.
    Drhtim in ječim,
    kot mačka ležim;...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo