Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Svet Fantazije Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a bladerunner, v torek, 17. feb. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ob robu sveta je svet  fantazije,
sedeč na prestolu iz čiste luči.
Z desnico pričara, z levico jih skrije,
svetove in sanje. Stvari in ljudi.

Je kralj, ki premika nemoč vseh vojska.
Je bog brez imena, je večen in večnost,
ki reže vratove in lomi srca.
Zaceli vse rane. Ali pa morda...?

Minljiv je kot jaz. Kot ti je minljiv.
Je svet fantazije. Je Svet. In je živ.
Prinašaš mu rože, kadila in vence,
daruješ besede mu, prvorojence.

Z njim vred poklekaš pred morje tišine,
prek lica drse sence dnevov, noči.
Dovoliš, da te umivajo solze bližine
in nosijo čustva na krilih strasti?

Dovoliš, da je danes le danes in danes
in jutri je le beseda iz sanj?
Šele takrat si nekdo, ko padeš in vstaneš.
In ljubiš takrat, ko ne vprašaš zakaj.

Ob robu sveta je svet fantazije.
Ob robu ostane na koncu le prah.
Luč je najlepša, ko se z lučjo zlije
v eno in v enem, nikdar ni te strah.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 10:41 - 10.10.2008

    Živel sem pred mnogimi časi
    In poznal sem dekle
    Z rjavimi lasmi me je zapeljala

    Znala je vse trike
    Ki moškega o...

    Beri dalje...
  • 22:26 - 02.10.2007

    Hodiš.
    Mimo belih hiš in svinčenih streh
    in skozi park, kjer si ves sklonjen
    in leden pozabil svoj ...

    Beri dalje...
  • 19:25 - 08.12.2006

    Srčno
    zavzeto skritost
    v nepredušno brezšumje prekriva...

    Kam, v bedenje, le kam,
    s togo zastrtimi...

    Beri dalje...
  • 19:55 - 29.05.2007

    ...

    Beri dalje...
  • 18:31 - 14.02.2009

    Kako opisal bi ljubezen?
    Da začutili bi jo vsi.
    Kako naj opišem moje srce?
    Tako z veseljem ljubezen naokrog deli.

    Beri dalje...
  • 10:55 - 14.11.2008

    Ne kralj, ne cesar želel bi kdaj biti,
    ko vse se klanja ti, tesnobo skriva,
    skrbi žal narejen nasmeh prikriva,
    ...

    Beri dalje...
  • 08:58 - 14.02.2011

     

    ...

    Beri dalje...
  • 19:03 - 22.09.2005

    Nasmeha več ne pozna.
    Ne sočloveka.
    In prijatelja zdavnaj več nima
    Le ta steklenica vina,
    je z njo.
    Kot že stokrat no...

    Beri dalje...
  • 12:32 - 16.01.2007

    dalaže zaspim, štéjem óvčje hibe... 

    prva óvca nima nóg,
    druga ó...

    Beri dalje...
  • 22:35 - 15.02.2005

    Se spominjaš pojoče travice,
    ki resnico nama je pela?
    Se spominjaš oblakov ,
    v katerih sva lebdela?
    Se spominjaš nedolžnih laži...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo