Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Svet Fantazije Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a bladerunner, v torek, 17. feb. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ob robu sveta je svet  fantazije,
sedeč na prestolu iz čiste luči.
Z desnico pričara, z levico jih skrije,
svetove in sanje. Stvari in ljudi.

Je kralj, ki premika nemoč vseh vojska.
Je bog brez imena, je večen in večnost,
ki reže vratove in lomi srca.
Zaceli vse rane. Ali pa morda...?

Minljiv je kot jaz. Kot ti je minljiv.
Je svet fantazije. Je Svet. In je živ.
Prinašaš mu rože, kadila in vence,
daruješ besede mu, prvorojence.

Z njim vred poklekaš pred morje tišine,
prek lica drse sence dnevov, noči.
Dovoliš, da te umivajo solze bližine
in nosijo čustva na krilih strasti?

Dovoliš, da je danes le danes in danes
in jutri je le beseda iz sanj?
Šele takrat si nekdo, ko padeš in vstaneš.
In ljubiš takrat, ko ne vprašaš zakaj.

Ob robu sveta je svet fantazije.
Ob robu ostane na koncu le prah.
Luč je najlepša, ko se z lučjo zlije
v eno in v enem, nikdar ni te strah.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 12:13 - 18.06.2010

     

    ...

    Beri dalje...
  • 16:00 - 28.12.2004

    V oštariji pri Tinki za mizo sem sedel
    pa hladen pir sem v rokah grel,
    pa Playboja sem zraven bral,
    pa za babami oprezoval,
    kat...

    Beri dalje...
  • 17:06 - 22.05.2005

    Brezciljno drhtenje
    v polnočni hlad ujetih porazov,
    kakor lebdenje zgubljenih obrazov
    v tišini meglic;
    nad gozdo...

    Beri dalje...
  • 10:48 - 26.02.2005

    Še včeraj sva se brez razloga smejala.
    Danes pa si kot dva nasprotna pola
    brez razloga puščico jeze nemo podajava.
    Niti gledava ne k...

    Beri dalje...
  • 13:47 - 10.07.2005

    ceste z dežjem izprane
    od sonca ožgane trave
    jok otrok
    smeh starcev
    nekaj kar ostane

    Beri dalje...

  • 17:24 - 09.05.2005

    Potrta sem,
    v sebi strta.
    Sto koščkov
    razletenih
    in jaz vmes,
    na razbeljenih
    kolenih.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:52 - 16.07.2005

    Lučka še sveti skoz
    majhno se okno-
    lučka! A to je le sen.
    Letos tam lučka več nebo gorela,
    to si le s težka povem.

    ...

    Beri dalje...
  • 09:43 - 25.01.2005

    Na krhkih perutih ljubezen pripeta
    je vzletela tistega čudnega dneva,
    ko je zarja jutra trajala do večera,
    kakor bi se žalost vesel...

    Beri dalje...
  • 18:56 - 01.09.2008

    Grem pod skalovje,
    prežeče nad mano s plazovi,
    skrbi, ki jih nosim
    v rovi
    in mraz, trepetaje...
    vsred belih pl...

    Beri dalje...
  • 08:38 - 14.03.2005

    Stojimo pred izložbo in gledamo...sanjamo, kaj vse bi imeli.
    Stojimo, nemični kot lutke, tam za steklom, v svojih lepih oblačilih.
    Z vsak...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo