Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

v modro sobo zaprto (sonet +) Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a isoncek, v sobota, 13. dec. 08
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Noč slepo prebija oranžna svetloba,
žareče predore ustvarja, neskončne.
Sij reže v nebo prek vidljivosti roba
postavlja stolpiče žareče, pokončne.

Mar ni ta svetloba prav včeraj umrla,
ko mi je notranjost v pepel pogorela?
Saj v tvojo podobo še zadnjič sem zrla
in slika ledena je v blišču medlela.

Sedaj pa me ognji svetlobni budijo
in Žar že preklan se ponovni mi kaže;
brezsnovni se upi iskreči budijo,

čeprav vem, da noč svetla s sanjami laže.
Sem jih pokopala, vse upe, naj spijo.
V svetlobi neskončni se nova gaz kaže.



Nikamor ne bo me ta pot pripeljala.
Vseeno te hranim v zavetrju sobe,
kjer vse sva resnice pretežke spoznala.
Ohranjaš svetlobo mi za modre dobe.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:08 - 04.09.2007

    labodka,
    se sonce in veter igrata.
    Si kaj beležiš,
    svoja doživetja ?
    Kje vse si bila ?
    S...

    Beri dalje...
  • 18:22 - 22.05.2006

    Hvala ti, da se lahko občutim
    V tvojih verzih, prozi, sliki, fotografiji…
    Hvala ti, da znaš besede, barve, oblike izbrati
    in v...

    Beri dalje...
  • 23:05 - 06.08.2006

    Zidovi so bili morda iz marmorja.
    Žar ognja prednikov je obseval celotno poslopje
    ter risal neštete simbole na mrzel kamen.
    Ankh. Beri dalje...

  • 21:52 - 17.06.2008

    Gledal sem z ladje
    nastajanje valov
    lopatice so potiskale
    svoj vodni ulov
    valovi so se širili
    vsak na svojo st...

    Beri dalje...
  • 19:02 - 14.03.2006

    Jaz bi zate, če bi lahko,
    opral vsako dežno kapljo,
    okopal bi morja in oceane.

    Jaz bi zate, če bi lahko,
    ukinil budilko...

    Beri dalje...
  • 21:41 - 09.05.2007

    Napisal sem okorno pesem
    na nek meglen jesenski dan
    in pravega pomena bi zaman
    bilo iskati v vrsticah..
    Nastala je ta...

    Beri dalje...
  • 10:25 - 09.10.2011

    Danes, žalujoč za zlatimi časi štirivrstičnic,
    ko sem prebiral ruske romantike Puškina in Lermontova
    in si zamišljal, ...

    Beri dalje...
  • 21:46 - 28.07.2008

    Na dlaneh sinjega neba,
    beli labodje letijo,
    železna srajca vleče tja,
    kjer celo leto v miru živijo.

    Oko strto ...

    Beri dalje...
  • 19:26 - 29.11.2005

    Stokam, rjovem, kričim..
    Tisto luč v daljavi doseči si želim..
    Ne morem, ne dosežem..
    Pa če milijon niti prerežem....

    Beri dalje...
  • 18:51 - 21.07.2005

    Zakaj beseda gre in išče usta. Ustnice namaka in oblikuje rdeče vence. In ko zaide v prsa, pripelje vse žile k pojišču.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo