Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Spomini Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v sreda, 26. nov. 08
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

S tesnobo v srcu spomnim se dni,
koder sovraštva mu plamen gori,
kjer z alkoholom si lepšajo dan,
če njimi ne kimaš, si ustrahovan...

Leta so mimo, spomin že bledi,
a meč Demokljejev naprej še visi,
da nad resnico je zmagala laž,
temen jim madež ostal v okras.

Moral bi res postati naglušen,
resnico prikriti, jim biti poslušen,
se utapljati v vinu, morda biti slep,
z rimo zlagano spreminjati svet...

Vendar je v meni resnica svetost,
ne reči nasilju postala krepost,
odšel sem v noč, si našel moči,
dočakat v živjenju sončnih še dni...

Roka pravice si čas tam je vzela,
napraviti slepo se res ne bi smela...
da v vinu naprej resnica še umira,
ko za seboj vso resničnost podira..

Ne Mura, zdaj Sava poje mi v noč
utiram si solze, razmišljam gredoč,
čakam da sonce prežene spomine,
čas vse izbriše, sovraštvo da izgine...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a mojdon, v 28-11-2008 20:17,
1. ENKRATNO
RES VRHUNSKO
 

Objavil/a duovox, v 30-11-2008 06:54,
2. Spomini...
S pesmijo Spomini sem zaokrožil ali bolje povedano povezal pesmi Denis, Prekmurje, Štorklje.......v neko celoto tistega kar vidim in občutim na leta ko sem zapustil svoj rodni kraj.. 
Hvala za mnenje ter oceno. 
 
jože.k 
 
Jože
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 22:08 - 05.08.2007

    Razplamteli so se zublji tvoji.
    Strasti žejni. Krvavo rdeči.
    Kipijo valovi črni in zviti,
    polni življenja.
    Želeni žel...

    Beri dalje...
  • 18:58 - 13.05.2008

    Ujeta lepota za zaveso
    se z jutrom brez sonca prebudi
    ob odprtem oknu zadrhti.
    Pomlad se ujame za zaveso.
    Beri dalje...

  • 10:10 - 02.05.2006

    kakor lepo potovanje
    so izginile
    se v temno noč razblinile
    ostala je samo tema
    v njej pa jaz, osamljena
    svetla zvezda je u...

    Beri dalje...
  • 19:30 - 19.10.2006

    Zakaj naj čutil
    ne bi tvojih ustnic
    in gledal
    s tvojimi očmi,
    zakaj bi vedno
    moral stati tu
    in sanjati ...

    Beri dalje...
  • 12:31 - 04.11.2008

    zdrenjava se v taksi
    vihaš nos
    ti smrdi ?

    taksist ti ni všeč !
    ogleduješ

    Beri dalje...

  • 21:59 - 01.01.2008

    Legel sem s prižgano lučjo
    ...prišla si,
    s cvetočimi očmi, ne meneča
    se za mladost,
    ki je pozabljena visela
    v...

    Beri dalje...
  • 20:28 - 01.11.2004

    Včasih nastopi bolečina

    Beri dalje...

  • 13:16 - 10.08.2008

    Kje si princesa iz mojih sanj?
    Vidim tvoje solze, ki padajo na dlan,
    Čutim v srcu, da ti se bojiš,
    Strah je za šibke! Vem, t...

    Beri dalje...
  • 09:44 - 12.08.2009

    Ko svet obdane noč
    in vrata se zapro
    ko se luči prižgo
    in zvoki večerni zapojo
    ko pojenja vrišč otrok
    in sonce...

    Beri dalje...
  • 20:55 - 19.01.2005

    V Hiši ljubezni je mnogo prostora,
    je prostor za tebe, za njega in njo,
    za tistega  s črno in belo poltjo,
    za iskajoče pravično...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo