Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 

Podoba Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Athene noctua, v nedelja, 26. okt. 08
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Produkt mojega uma,
ritem moje besede
in trenutek v katerem jo živim
- podobo,
kako barvita si, podoba, v nešteto barvah
se mi lesketaš, kako siješ in kako si
temna obenem, kako mi svetli ogenj daš,
a ne vem ti izvira podoba,
ne vem, kod pritečeš na dan, in ne vem
ti izliva podoba, kdaj pustiti te moram

in odvreči te stran,
ti moj svet zagrajuješ, a tebe ne poznam,
ti ob moji barki pluješ
in jaz po tebi veslam,
dvigni se podoba!
Postani val,
zaobjemi mesta stotih lučic, zvrni gore miljonih polic,
stopi voda čez prag,
teci mi v grlo, da se zadušim v tvoji
tekočini, dajva, zalijva skupaj mesta ljudi,
pokaživa jim, kdo sva,
ti moja podoba in jaz, udariva, udariva,
udariva!
Stopiva v trenutek, nasmejva se življenju,
dokler te še imam, podoba, ti bom
zvest,
potem ti bom ušel z drugo, mičnejšo, popolnejšo resnico,
kaj so veliki duhovi,
duhovi silnega zretja,
da nimam moči, podoba mi jo podeli,
adijo, adijo, adijo,
poslavljam se od tebe, podoba,
gori, gori, gori,
in sveti mi sveča sredi noči!


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a abigail, v 11-11-2008 10:05,
1. Podoba
Podoba, ki se gleda v zrcalo samo toliko, da lahko preživi, se prilagaja in sanja samo sebe, da lahko zmaguje, je zvesta sama sebi, dokler se ji izplača...takšni smo v realnosti, dobro razkrinkani. 
lp 
Abigail
 

Objavil/a Athene noctua, v 12-11-2008 15:36,
2. Podoba
Hvala lepa za komentar, zanimiva interpretacija. 
Veseli me da je pesem našla svojo pot. 
Se pa pesem po ideji, ki sem jo izpričeval povezuje na primer z Neurjem, pa Plesom življenja, pa Vodomcem in ostalimi, ki nosijo podoben naslov kot pričujoča pesem. 
A ideje ki sem jo imel ob pisanju v mislih ne bi rad popisal, ker bi s tem pesem izgubila svojo pesniškost.  
Lep pozdrav
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 11:48 - 06.11.2006

    Oblaki mojega sveta
    so temni, grozeči, prežeči.
    Venomer obljubljajo le nevihte,
    ki me potolčejo na tla z dežjem
    in b...

    Beri dalje...
  • 21:43 - 03.04.2007

    Če bila bi cvetlica, roža prelestna,
    bila bi najlepša, kar jih zeleni.
    Kronana z zlatom, čedna nevesta,
    v soncu slepi...

    Beri dalje...
  • 00:05 - 02.04.2010

    Malce nečimrno..
    v zvezde strmeti,
    takole brez plačila
    odgovore veleti.
    Je že res da najdeš misel
    ki že dolgo ...

    Beri dalje...
  • 07:30 - 08.09.2007

    Strgano izruj me!
    Prosim vzemi ta moj svet...
    S hladom ne obsuj me
    tako ne morem več živeti.
    V miru no...

    Beri dalje...
  • 17:24 - 09.05.2005

    Potrta sem,
    v sebi strta.
    Sto koščkov
    razletenih
    in jaz vmes,
    na razbeljenih
    kolenih.

    ...

    Beri dalje...
  • 08:04 - 20.10.2009

    Pogled se dvignil je, v višave izginil je,namenil si ji sebe, predal si čustva vsa.Ima ona kaj srca?Kako sovražim egoiste, mislijo le nase,briga ...

    Beri dalje...
  • 19:58 - 02.03.2012

    O ko bi le vedel ,kaj pomenil si mi in kaj pomeniš mi zdaj.

    Spomnim se ko sem te prvič ugledala in ko sva prvič šla na kavo in na še...

    Beri dalje...
  • 23:28 - 07.11.2004

    V bežnem pogledu ,
    Ki se je v hipu stopil
    V večnosti žarek
    Je zatrepetal še en utrinek
    Zapisan v širnem vesolju
    In ga...

    Beri dalje...
  • 18:58 - 08.11.2009

    Kot jesenski veter,
    hladen, neprijeten,
    so se mi vtisnile besede.

    Ne morem jih pozabiti,
    ob ...

    Beri dalje...
  • 21:33 - 31.10.2004

    Večnost je že mimo!
    Ves ta čas ista vprašanja,
    iste misli,
    iste zahteve,
    iste želje…
    Ves ta čas…
    Pa še v...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Na strani je trenutno 1 gost
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo