Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Votel Daljnogled Natisni Priporoči prijatelju
Od Starspawn   

Podzavestno štejem in računam,
čeprav sovražim števila in račune,
oblačim se v tuje strahove,
nekoč sem baje po celi ulici odmeval.

Pritisk oblakov, dreves, stare hiše in grmovja,
se je zdel tak kot da sem nekje pod vodo,
vrv iz želodca je zavezana za dno,
med utapljanjem razmišljam,kdo me je spet zamenjal z bojo.

V novem dnevu naj bi sonce spet bilo rumeno,
oblaki vztrajajo da so prelahki,
niti kamnom ne zamerim da so mrtvi,
zaudarjanje ceste pa me vedno vrže iz tira.

V četrtem življenju je ostalo le zobovje,
ljudje nimajo več oči in udov,
še dobro da kravata obraza ne pokrije,
zaradi podrsanih kolen se izdajajo za akrobate.

Bojim se da me tema ne ukrade,
rojen sem za luč in zato imam svojo senco.

Komentiraj pesem na forumu.
(8 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:11 - 25.02.2008

    Lahko bi tekla
    po neskončnih prostranstvih
    tvoje mehke duše
    in prišla do konca
    pa ne bom ...

    Beri dalje...
  • 17:41 - 19.01.2007

    Ti moj krokodil...
    v srcu delaš mi nemir…
    Zdaj spet močno si me razvnel,
    kot ogenj mi srce ogrel.
    Ko...

    Beri dalje...
  • 17:20 - 28.09.2008

    Včeraj je umrl prijatelj.
    Ves ponosen sem mu pokazal
    svojo prvo pesem po izboru urednika z naslovom Slabo razpoloženje,
    ki g...

    Beri dalje...
  • 10:11 - 25.08.2005

    boli me,
    ker te boli.
    čutim te,
    kar čutiš ti.
    to neznanje, ta obup
    razžira mi srce in jemlje up.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:11 - 09.11.2005

    Bol, boli me ta kuga
    kuga prevranjena
    kuga črna
    kuga navajenega srca
    Dih zadržal bom
    dokler ne popusti
    ta bol
    bol s...

    Beri dalje...
  • 22:29 - 12.10.2006

    vlak v Perzijo
    arabizirajoče preminja oljčnost,
    davno preminulo ob perzifikaciji,
    vnovič oživljeno
    na kamnitem stolpu...

    Beri dalje...
  • 07:28 - 03.12.2005

    Gledam svoj odsev v zrcalu,
    želje so zbledele, pogum je izpuhtel,
    moj obraz se je izgubil v sivini,
    čas se je zarezal vame in upanje...

    Beri dalje...
  • 08:05 - 22.12.2005

    Iz slepega verovanja v dobro
    ker je šlo skozi ogenj
    lepih reči
    ljudje pa jokajo
    od lepote in dobrote
    nakupo...

    Beri dalje...
  • 12:32 - 10.06.2009

    Gledam v nebo,
    Iščem kje vidim te lahko.
    A tebe med nami več ni,
    le spomin na tebe še živi!

    ...

    Beri dalje...
  • 21:46 - 28.07.2008

    Na dlaneh sinjega neba,
    beli labodje letijo,
    železna srajca vleče tja,
    kjer celo leto v miru živijo.

    Oko strto ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo