Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Votel Daljnogled Natisni Priporoči prijatelju
Od Starspawn   

Podzavestno štejem in računam,
čeprav sovražim števila in račune,
oblačim se v tuje strahove,
nekoč sem baje po celi ulici odmeval.

Pritisk oblakov, dreves, stare hiše in grmovja,
se je zdel tak kot da sem nekje pod vodo,
vrv iz želodca je zavezana za dno,
med utapljanjem razmišljam,kdo me je spet zamenjal z bojo.

V novem dnevu naj bi sonce spet bilo rumeno,
oblaki vztrajajo da so prelahki,
niti kamnom ne zamerim da so mrtvi,
zaudarjanje ceste pa me vedno vrže iz tira.

V četrtem življenju je ostalo le zobovje,
ljudje nimajo več oči in udov,
še dobro da kravata obraza ne pokrije,
zaradi podrsanih kolen se izdajajo za akrobate.

Bojim se da me tema ne ukrade,
rojen sem za luč in zato imam svojo senco.

Komentiraj pesem na forumu.
(8 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 15:37 - 04.12.2005

    v temni sobi, brez luči,
    v kotu osamljen starec sedi,
    po licu mu grenka solza polzi.

    Nikomur  ni  mar za solze v o...

    Beri dalje...
  • 18:02 - 20.07.2012

    pajčevinasto krilo nosi
    splavarka mojih misli tokov
    bosoroga

    ...

    Beri dalje...
  • 07:25 - 11.01.2013

    nikoli ne moreš povsem splameneti v horizontalo
    tudi če jo oviješ tako da ti noge bingljajo
    čez jutro proti večeru

    in ...

    Beri dalje...
  • 18:59 - 16.02.2008

    ...

    Beri dalje...
  • 22:56 - 07.02.2008

    V soju žarometov
    ulične razsvetljave
    igrava romantični muzikal.
    Na pokrovu nekega avtomobila
    midva glavni sva zvezdi....

    Beri dalje...
  • 15:35 - 17.03.2006

    Dež...
    Kot, da ni prenehal,
    izpiral je še zadnje solze,
    ki so z njim odtekle iz oči.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:43 - 07.02.2011

    Ti  veš,
    kdaj se čutna duša izgubi,
    kdaj zre v biserno nebo,
    kdaj čaka na večni odgovor:
    Beri dalje...

  • 13:16 - 03.04.2005

    Tako pokončno in ponosno je tam stala,
    sedaj pod nebom vase se vsa seseda.
    Nekoč v njej bìlo je življenje,
    danes živa je na nj...

    Beri dalje...
  • 12:04 - 16.12.2005

    Morda imaš prav.
    Si rečem,
    ko zaprem vrata.
    In jih nikoli
    več ne odprem.
    Zaklenem te.
    In se razprem.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:28 - 16.02.2008

    Trgam strani v 'zvezku'.

    Duša me boli,
    glava me boli,
    oči se me steklijo,
    obraz mi je otečen.
    Las...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo