Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sonček Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v torek, 15. jul. 08
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 

Majhno dekletce se ozira, sprašuje,
Mamico gleda, z glavo zmiguje;
Tamkaj v daljavi oblak je teman,
kakšno bo vreme, je sonček zaspan ?

Hčerkica mala, sonček ne spi,
ko je zaspančkan, tja daleč hiti,
morda bo dežek, oblak ga zakrije,
mamico rad ima, gredice zalije...

Zdaj pa dekletce pogleda grdo,
Mene ne mara, to res ni lepo,
rada na trati bi rožic nabrala,
tebi v vazo bi mami jih dala...

Nič se ne jezi hčerkica ti...
tudi ko sonček za oblake hiti,
rožica lepa, najlepša si ti,
kadar dežuje, sonček moj si...

Mami dekletce podaja roko,
Ko jo ta boža z nežno roko,
objame lahkotno, prime za dlan,
sad ji ljubezni polepšal je dan...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a tamitamala, v 16-04-2012 14:09,
1. NAJLEPŠA
Najlepša pesmica, kar sem jih kdaj videla!!!! :eek :grin
 

Objavil/a tamitamala, v 16-04-2012 14:09,
2. NAJLEPŠA
Najlepša pesmica, kar sem jih kdaj videla!!!! :eek :grin
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 17:11 - 02.06.2005

    Štejem, štejem dneve. Tečem nazaj. V podhod.
    Tam je tema. Tam je mir. Tam je lepo. Kje je mladost?
    Hiti, hiti. Hitim. Hitim. Nočem, da me...

    Beri dalje...
  • 09:22 - 19.12.2005

    Tako blizu si mi,
    da bolj si jaz, kot jaz...
    in dosti bolj kot ti....
    kaj se dogaja mandarini,
    ker vem, da si,
    za...

    Beri dalje...
  • 08:10 - 29.01.2011

    Bil je (smeh in
    bilo je sonce (tako
    vroče, da si lahko
    videl mavrico (v
    očeh - seveda)))

    Beri dalje...

  • 22:54 - 06.01.2007

    Tihe sence šepetajo ..
    Ne slišim jih .. ne vidim ..
    Kaj mi govorite? Pred čim me svarite?
    Povejte ljube sence....

    Beri dalje...
  • 16:07 - 20.07.2008

    Le kako naj pozabim nate
    morje ? Veš, da galebov klic še vedno
    slišim, takrat sem prvič zrla vate.
    Si strastno...

    Beri dalje...
  • 20:12 - 05.05.2008

    On ne piše pesmi.
    Ne berem popisanih listov,
    saj pisem ne naslavlja name.
    On ne kriči mojega imena
    ...

    Beri dalje...
  • 20:19 - 22.11.2006

    Ali slišiš tišino,
    Ko čisto potiho rečeš :  tišina

    Ali ...

    Beri dalje...
  • 22:34 - 09.04.2005

    Z velikimi pincami za človeška trupla
    jih polagajo v peči za ljudi.
    Dim iz dimnikov megli svetovne oči.


    ...

    Beri dalje...
  • 18:48 - 19.12.2009

    Dragi Sunac,

    lep si, tako zelo, da ne zdržim več pogleda nate,
    na skrivaj si brišem solze. In morda
    te zato v šali i...

    Beri dalje...
  • 19:17 - 08.09.2008

    Kup knjig je brez platnic, naslova
    in zgodbe vnjih so vse enake.
    Enake črke so, besede, stavki-
    le konec tu in ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo