Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Jabolko (sonet) Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Keksy, v petek, 18. apr. 08
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 

Jesen že trka nam na vrata,
na vrtu jabolka zorijo,
tak' sočna, slastna se mi zdijo,
ubrala eno sem za brata.

Kaj skriva v sebi naša trata?,
v njej zrela jabolka ležijo,
polžki jih pri miru ne pustijo,
pobrati jih bo treba, pravi ata.

Ponudim bratu zreli sadež,
zaradi luknjice se on zmrduje,
za drugim na drevo že pogleduje.

Kako izbirčna je današnja mladež,
nič hudega, če malo gnije,
v tem jabolku pač ni "kemije".


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a abigail, v 22-04-2008 06:56,
1. Jabolko
Ljubek sonet, ki se malo spogleduje s tisto zgodbo iz Rajskega vrta in nas dodatno še malo ekološko osvesti ;)
lp 
Abigail
 

Objavil/a Matej, v 19-06-2008 13:31,
2. Jabolko
Sonet, ki sicer ni sonet, a je simpatična pesnitev, ne bi rekel Edenskega dogodka, ampak čisto preprostega dneva družine, ki obišče, ali pač je v sadovnjaku/dvorišču/pod jablano... Bio predlogi so med današnjo "fast food" mladino zagotovo manj zaželeni, kot pa karkoli "ocvrtega". 
 
Ampak, če se dotaknem strukture pesmi same, začela si dobro z rimo (oklepajočo abba, abba), nato pa v tercinah namesto verižne z abb in acc.  
 
Ritem je v začetku 4x9 dobni, nato pa se porazgubiš v drugi kvartini 2x9, 10, 11 in v tercinah: 9, 2x11 in 11, 2x9. 
 
Drugače zanimivo in prijetno branje :) 
 
LP Matej!
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:35 - 06.04.2010

    Za
    pretirano
    uslužnostjo
    se
    klečeplazi
    praznost.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:56 - 09.11.2004

    Mi smo tisti pravi.
    Mi smo taki,
    kakršni bi morali biti.
    Mi smo femmes fatales
    in ponoreli Adami,
    ampak nič ne de,
    ...

    Beri dalje...
  • 20:00 - 03.03.2005

    Med čebljanjem
    in govoričenjem
    loviš svojo samost
    samo zato,
     

    ...

    Beri dalje...
  • 09:29 - 04.12.2008

    Danes stojim
    sam.
    Moj objem je prazen.
    Moj poljub je prazen.
    Moje solze
    polne,
    skozi prazn...

    Beri dalje...
  • 20:09 - 22.10.2006

    Hodijo ljudje preko cest brez obrazov, 
    meglen rdeč odsev, na licih vidim kruto ekstazo.
    Glave sklonjene prot...

    Beri dalje...
  • 20:19 - 29.04.2005

    Kot kaplja ob kaplji v reki življenja,
    se vijejo duše v morju trpljenja.
    Se kaplja ustavi, navzgor se zazre,
    lepoto zagleda, razume ...

    Beri dalje...
  • 15:58 - 09.01.2010

    Pokvarjeno,
    počasi blediva.
    Nočem več igrati vsebine.
    Priznaj,
    prazno je.
    Že dolgo časa.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:41 - 03.04.2005

    pa kaj bi vam js zdej to govorila
    k bom itq sm še vs s tem sranjem zamorila
    kok hudo zdejle men srce razbija
    mora ki počasi me ubija...

    Beri dalje...
  • 17:17 - 15.12.2006

    Le ti si znala vzvaloviti gladino moje duše
    in znala si okrasiti vsak moj dan;
    zdaj vse preteklost je - praznina duše...

    Beri dalje...
  • 11:35 - 17.03.2007

    Nisem vedela, da znam stati na mestu,
    dokler me nisi s poljubom pribil k tlom.
    Nisem vedela, da znam mirovati,
    dokler mi n...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo