Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Črni biser Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a *Roberto*, v ponedeljek, 03. jan. 05
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Se valjam po mračnih stenicah,
po levih in desnih vseh policah,
še delček pogumnih vojaških obrazov,
črni je biser na desnicah porazov.

 

 Le kaj se dogaja okoli spominov,
zakaj ne dobimo nobenih odzivov,
zakaj čni biser v vodah živi,
v plitvini črnuški še vse daljne dni.

Črni od vse nesnage in sranja,
ves je v nesnagi odet in brez spanja,
črni biser v tej močni črnini,
puščat začne črnino z spomini,
ker črnine,spominov ne more zdržati,
ne more svoje meje razdati.

Odkruši se delček za delčkom od njega,
črnina se vrača na svet ga polega,
in svet z črnino polni sisteme,
kaj bo z njim,kaj bo z nami?
to je velko breme ki nosi probleme.

 *Roberto*

 


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 14:17 - 19.08.2006

    Iz ust ji letijo zlate čebele,
    odeta je v rdečezlati škrlat,
    razpira oči, vse sijoče, vesele,
    še lep&scaron...

    Beri dalje...
  • 10:34 - 26.06.2005

    Glasba srca.
    Midva.
    Zorenje duha.
    Žanjeva.
    Pod svodom neba.
    Ljubezen.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:36 - 11.10.2009

    Ali veš kje si ti?

    Najdem te
    na robu koledarja
    zapisane začetnice
    tisti dan
    ko...

    Beri dalje...
  • 23:54 - 03.04.2005

    V oblak te zavijem
    toplota tvojega srca,
    v koprenaste niti odevam tvoje misli...
    Postavim jih na oltar
    svojega vsakdana Beri dalje...

  • 09:42 - 11.04.2009

    Razpelo

    Ustavil sem se,
    se mu poklonil,
    ob znamenju samotne ceste,
    Kristusovem razpelu,
    njegovi p...

    Beri dalje...
  • 19:53 - 28.03.2006

    Fakof s tem sranjem
    ...vbrizg v žilo...
    Fakof s tem sranjem
    ...pobeg v tišino...

    ...

    Beri dalje...
  • 21:11 - 22.12.2007

    Pogled skozi okno vlaka:
    Sonce riše svojo zgodbo
    po pročeljih hiš, poljih in gozdovih.
    Opazujem ...

    Beri dalje...
  • 09:01 - 26.07.2006

    Zimsko jutro, moja hladna soba.
    Ležim na hrbtu v topli postelji in zrem v temo,
    iščem sence prejšnjega dne,
    iščem v temi, ki je...

    Beri dalje...
  • 16:51 - 23.07.2008

    ne maram besed ki jih nisva izrekla
    ne maram smeha ki sva ga tajila
    na tisti danko sva si še lahko dala poslednjo obl...

    Beri dalje...
  • 16:35 - 27.05.2007

    Moj um je prazen,
    ti si moja praznina.

    Čemu mi vso vesolje,
    če je le svetloba ljubezen?

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo