|
|
v ljubljani se vesolja ne vidi |
|
|
|
Od matjaž
|
|
Kako smo, kje smo, in kako kaj danes pada sneg? Je težak, je leden, je igriv, ali le samo ljubljansko siv.
Oranžno je nebo v Ljubljani saj svetilk je le preveč. Malo teme, kakšna zvezda, to res ne bi bilo odveč. Zapri oči in pot v dušo vsej svetlobi in lučem. Upihni svečo v svojem srcu upanje skrij vsem očem.
Če zdela pot se ti bo malo čudna, kruta, mrzla, brez potrebe… počakaj, da oči privadijo se teme. Da uzreš vesolje v svoji duši.
Komentiraj pesem na forumu. (6 komentarjev)
|
|
|
|
|
Naključne |
-
16:01 - 12.05.2007
So zidovi, piramide,
pesmi v steno vklesane.
So mostovi, spomeniki
in le čas naj liže rane.
...
Beri dalje...
-
01:09 - 22.01.2011
Zadnjič sem bil v nič kaj zavidljivem lokalu.
Vse je dišalo po alkoholu
in nekdo je bruhal na vogalu.
Tam, ugle...
Beri dalje...
-
13:07 - 23.02.2008
Napisal si pesem
in naglas jo prebral,
rekel da lepše
žal nisi znal.
...
Beri dalje...
-
23:55 - 08.07.2005
Samota se v dušo zažira, in misli priganja v naročje, misli temnejše od noči brez zvezd.
Utapljam se v krvi ko reže si žile,
Beri dalje...
-
03:06 - 24.11.2008
Neznanska sreča je morala biti,
da mi je bilo dano ogledalo.
Če ne bi videla toliko različnih
in zanimivih odte...
Beri dalje...
-
23:52 - 27.05.2007
Tonila bom v sebi
in rasla bom znova
in gledala staranje dreves.
Tiho bom zlezla v tvoje naročje
in te pobarv...
Beri dalje...
-
08:52 - 25.08.2008
Sedel sem na obali blizu Splita
in čakal katera Muza se bo oglasila.
Je lep metulj nad cvetom sklenil svoja krila.
Ja,...
Beri dalje...
-
16:02 - 25.05.2007
Zasačim se ob mišljenju,
ki več ni tema moje glave,
ki blodnja je preteklosti
in grozo doživim.
...
Beri dalje...
-
21:14 - 03.04.2008
Naj Bog, da mi moč
za spreobrnenje,
pomaga da noč
pogasi hrepenenje.
V Njegovi bližini,
v...
Beri dalje...
-
22:31 - 30.12.2006
Kako naj se te dotaknejo moje roke,
da boš vedela, da te imam rad?
Kako naj spregovore moja usta,
da boš vedel...
Beri dalje...
|
|
|
|
|