Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Juretu Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a ajda, v sobota, 30. okt. 04
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ljubim te kot ljubi roža roso.
Ljubim te kot ljubi polje vodo.
Ljubim te kot pesnik ljubi dušo.
Ljubim te kot je z besedami opisati mogoče.

Ljubezen se rodila je,
goreča, nepopisna,
polna hrepenenja in strasti,

 po tebi hrepeni.

Besede izrečene,
čuteče in ljubeče
strastne in goreče
razvnemajo mi dušo in telo,
v vrtinec omame me poneso,
mi mešajo glavo,
mi misli zaposlijo,
željo po tebi obudijo.

Preveč so žive in resnične,
da telo me zaboli
zato želim si,
da temu čaru konca ni.

Preveč navzoč,
postal si nehote in nezavedajoč,
v trenutkih čutim bolečino,
ki narašča se krepi,
povzroča nepopisno strast,
ki omamlja me in bega,
ker preveč resnična je
in temu konca ni.

Napak ne razumi me,
po resničnosti jaz hrepenim,
zaprem oči, sanjam, mislim si,
kako si moj in ves predan.
Naj ne mine moj te žar
želim si to na vekomaj.

Ko v mislih ljubim se s teboj,
prevzameš me,
prisoten si, preveč resničen,
da skoraj malo bega me
in rečem si,
te res prinesel sam je bog,
da čutim te vsepovsod.

Poljubi tvoji,
vroči in goreči,
želim si jih,
ne da se jih odvreči.

Zaprem oči,
ostanejo prisotni,
nihče in nič ne more jih odgnati,
da ne bi žgali me odsotni,
preveč ljubezni ne pustili.

Verjemi,
predobro se zavedam,
da moj si le na tak način,
ki je prisoten,
nama dan.

Čeprav ponovno to poudarjam,
željo po resničnosti ustvarjam,
zavedam se in vem,
da mora le tako ostati,
da želje po ljubezni ne smem si zmanjševati.

Želim si, da ne odideš,
da ostaneš, ker preveč si v meni,
v mojih mislih, duši in telesu.

Zato ne stori ta korak,
ki usoden bil bi in grenak,
povzročil v srcu bolečino,
v duši le praznino.

Ostaja nama šepetanje,
hromitev prstov, sanje,
želje po tebi , trepetanje.....

Bojim se,
so to le sanje,
se z novim jutrom razblinijo v nič,
oh, tega ne želim,
po tebi hrepenim.

Glej, vse to je v meni,
vzdihi, strast in želja po ljubezni,
po združitvi najinih teles,
ki popelje naju v  naslado
se širi kot vrtinec, stopnjuje kot vihar,
ta večni žar,
sva le midva mu gospodar.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (6) KOmentar RSS
Objavil/a Shaolin, v 19-12-2006 18:51,
1. Vidim
Ajda, da si umetnica tudi v tem smislu, da tako kontinuirano in v ritmu izpelješ tako zelo dolgo pesem. Tega jaz nisem poskušal niti v sanjah in ne verjamem, da bi mi uspelo, kot uspeva Tebi. Zato vsa pohvala! V veselje mi je brati Tvoje stihe in slediti Tvojim mislim!
 

Objavil/a ajda, v 19-12-2006 19:00,
2. Juretu
Shaolin, ta pesem je nastala davnega leta 1998 in ne glede na to, da zelo osebna, se mi je zdela vredna objave tudi po toliko letih. Sem pa skusala seveda vnesti nekaj popravkov, a sem se nazadnje odlocila, da pustim taksno kot je v zapisana v vecnost z imenom osebe, ki mi je bila blizu.  
Hvala za tvoje izbrane osebe... 
 
lp, ajda 
 
 

Objavil/a Neva, v 20-12-2006 06:30,
3. Enozvočno
zaporedje enake rime in asonance je včasih prenasičeno za pesem z lirično vsebino, predvidevam, da si to želela popraviti...res se mi zdi, da bi sedaj napisala pesem zelo drugače....a spomini so spomini in kot taki dragoceni in tako kot so zapisani, jih je narekovalo srce.lpn
 

Objavil/a ajda, v 20-12-2006 07:23,
4. Neva
res je tako kot si zapisala, ker meni danes pesem ni vec zvenela tako kot takrat in prsti veckrat zasrbeli, da bi popravljala. Po drugi strani pa tega nisem hotela, ker bi na nek nacin trgala delce zivljenja,kot bi iz stare velicastne zgradbe zeleli narediti moderen hotel... 
Neva, hvala za komentar. 
 

Objavil/a VILINČEK, v 20-12-2006 15:05,
5. ...
Sem prebirala tvojo pesem in ti moram povedati, da je ena lepših pesmic, kar sem jih nasploh prebirala od tebe... Mogoče res ni popolna, ampak je izredno močna in čustvena...  
Všeč mi je...
 

Objavil/a ajda, v 21-12-2006 18:03,
6. Vilincek
sem spregledala tvoj komentar, ja vem da ni popolna in nabita s custvi... 
 
lp, ajda 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 23:26 - 29.09.2007

    Odeta v fin vonj, ki ga da pačuli,
    stisneš se k meni, ne meneč se za gon, ki v meni zatuli,
    kadar zaznam te med njimi, ki po...

    Beri dalje...
  • 19:33 - 05.01.2008

    Čarovnica sem.
    Moje oči iščejo tvoj sad,
    tvoj vonj.
    Uročila te bom z napojem,
    začinjenim s ...

    Beri dalje...
  • 17:14 - 28.01.2006

    Dajati, sprejemati,
    besede polne.
    Ko si dal, si že sprejel.
    Kdaj boš to dojel?!

    ...

    Beri dalje...
  • 20:09 - 03.05.2007

     S kriki pesem to pričnem
     električne kitare,
    v temnici gospodar
    in suženj omame,
    in č...

    Beri dalje...
  • 15:54 - 09.11.2004

    Spet me ni poslušal,
    raje je padel,
    spodrsnilo mu je na vlažni deski,
    ki jo imamo namesto brvi
    čez potoček za hišo.

    Pr...

    Beri dalje...
  • 10:51 - 28.07.2007

     

    IZRAZITI ČUSTVA NA PREKALJEN NAČIN ISKATI OBČUTKE IZ GLOBIN.

    RANE OSTAJAJO V SEDANJOSTI, STORJENE V PRETEKLOSTI O...

    Beri dalje...
  • 19:48 - 19.11.2006

    Za trenutek se ustavi in zapri oči,
    ne oziraj se... odvrzi temne misli - vse skrbi,
    ukradi košček sreče, le...

    Beri dalje...
  • 19:54 - 05.11.2004

    ...

    Beri dalje...
  • 17:37 - 08.05.2005

    Vrtenje metafor v različne smeri
    Mečem besede na kupe in želim ustvarit goro
    Neprehodno

    ...

    Beri dalje...
  • 21:42 - 19.09.2006

    Samoti delaš družbo,
    hrepenenja skrivaš,
    ak' si ožvrgoljena,
    raj' gnev pokažeš,
    on ne bo...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo