Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Aluzija Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Shaolin, v nedelja, 11. feb. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ponesel bom seboj te svoje solze,
ki varno skrite v mojih so oćeh.
Ne boš jih videla, kot bil bi greh,
ker več ne znam jokati...

in ni me sram priznati...
čemu ljudem bi bil v posmeh?

In kdo bi razumel? Nihče...
Saj je vseeno. življenje izgubljeno...
Eno več ali manj? In košček sanj,
ki shranil sem jih v srce je le še bled spomin.

Živim le zase in  za tiste polpretekle čase.
Ne ljubim več in ne sovražim.
In kadar včasih v zrcalo zastrmim se, vem:
izbral sem si najboljšo pot, brez dvoma.

Le redkokdaj še misel plaha  tja poroma,
kjer živiš ti. In v tem tvojem svetu prostora ni za mene.
Še sence sive ni nobene...

Zdaj sama sva.
In skrbno čuvava vsak svoj zaklad.

Med nama večen je, globok prepad.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 14-02-2007 18:06,
1. Aluzija
Ko prebiram pesmi, se mi zalezejo v kozo besede, zaskelijo in odtisnejo pecat, marsikatera ga ne pusti zbrisati. So pa seveda pesmi, ki se me ne dotaknejo, le rahlo dihnejo na moje uho in za trenutek pritegnejo mojo pozornost. In ce se vrnem k tvojim pesmim, ki so cvetele v jutru pomladi, disale po gozdnih jagodah, ponosno drsele kot labod po jezeru, me pesem, ki jo imam pred seboj, pusca v nejasnosti, v nedorecenosti, kaj naj ti sploh napisem kot komentar, ker se poraja mnozica vprasanj, kje je tisti Shaolin, ki hrepeni in srka zarke sonca? Kje je Shaolin, ki me je ocaral s svojo prelepo glasbo, ki so jo pele njegove pesmi in misel, nocem aluzije... Ja, verjamem, da je bila pesem napisana z dolocenim namenom, da je vedno vzrok posledica in morda posledica vzrok ..hrumece misli, vendar , posej njivo z besedami, ki me prebujajo v modrino neba ... 
Ja, rekel bos, pa saj ne pisem samo za tvoje oci in usesa. Prav imas, a vendar ... .... 
 
lp, ajda
 

Objavil/a Tomi, v 15-02-2007 07:04,
2. aluzija
Ajda, če bi kot moški čitala, bi mogoče zasledila, vso nemoč človeka, ki se v tej pesmi predstavlja raztrgan, v sebi ne vedoč kako naprej, ker je vso energijo vložil v ljubezen, ki je pobegnila iz njegovega gnezda za njega sreče, a za njo mogoče pretesnega objema.
 

Objavil/a ajda, v 15-02-2007 08:06,
3. Tomi
saj vem:), samo rada berem Shaolina na nacin kot sem v komentarju zapisala.. 
 
lp, ajda 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 16:25 - 11.09.2009

    Zjutraj se obrne proti soncu,
    ko še ta ni visoko. Na koncu
    stebla je ognjeno razbeljena
    kana, kontrast razpoki ...

    Beri dalje...
  • 17:56 - 06.11.2004

    Zgodba se začela je;
    nedolžni pogledi in nasmehi bili so vse,
    kar je polnilo moje srce.

    Saj se spominjate;
    prva ljube...

    Beri dalje...
  • 10:55 - 11.10.2009

    V samotni temni noči
    odplavale so moje sanje
    pošle so zadnje mi moči
    da bi še kdaj verjela vanje.

    Beri dalje...

  • 23:48 - 18.05.2006

    ko se rodiš dobiš ime
    se imenuješ
    in te kličejo
    kako?
    z imenom

    ...

    Beri dalje...
  • 18:21 - 05.06.2008

    Svetloba teme,
    sanje živijo dalje...
    Napis nad mestom.

    ...

    Beri dalje...
  • 18:15 - 28.10.2006

    1. Hora legalis
    2. Nihče me ne razume
    3. Prvi moj    

    ...

    Beri dalje...
  • 22:58 - 21.06.2008

    Z novim jutrom, z novimi močmi, odpravljam se v dan
    a nekaj manjka mi. 
    Oči pomanem si,  si kave zaželim...
    n...

    Beri dalje...
  • 07:53 - 16.12.2005

    Močneje,
    da bo bolelo.
    Z žllico po prstih,
    s smehom po glavi
    huronskim.

    Navaden dan. Beri dalje...

  • 18:12 - 04.11.2005

    Male iskrice sveta

    1.)Harmonija čudnih dni
    2.)Gospodična
    3.)Izgubljen dih
    4.)Mala moja
    5.)Pismo njej
    6.)Se spolniš...

    Beri dalje...
  • 12:45 - 03.04.2005

    Ljubiti... Pomeni umirati?

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo