Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

POM PÓZN O-THOT Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Kobrowsky, v ponedeljek, 05. feb. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

(a.k.a. kam je šel Gregor?)

Kosi vmrla jegr mél,
balsmose, kismoše žvél,
tóča, bliski, zloben vétr,
prvi je izdihnil Pétr.


Kosmo krišti vroke déli,
so oblaki zagr méli,
skor nebó nanasje padu,
Vlado sejna nošna sadu.

Kosmo tio čiza prli,
natévé vreménar vrli
jepo glédal vnašo smér,
réku: “hvamgré céuhu dér!”

Teta Majda sej usrala,
božje šibe seje zbala,
pa srcé jijeza stalo,
od žalosti umre móž Kalo.

Rés sta bla smrdljivi trupli,
zakaj dišav nič nismo kupli,
od smradu še pater Ihat,
se odlóčil je ne dihat.

Sestrična Iza se namrdne,
ko stari oča Karl prdne.
“Kot da ni še dost smradu!”
J’ djau bratranc Grega ingau bu.

Póurej trajala nevihta,
a se je lé končala ihta.
Za sedmino pólna miza,
za njó sediva jaz in Iza.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (9) KOmentar RSS
Objavil/a Neva, v 07-02-2007 18:20,
1. Presneto,
to pa tudi mene zanima, če se je že zmazal in celo kožo odnesel... :upset  
Kam je šel? 
lp Neva
 

Objavil/a sarde., v 08-02-2007 17:59,
2. ...
Všeč!
 

Objavil/a Kobrowsky, v 23-11-2007 10:28,
3. vsakič
vsakič, kotó pésm ne kjéo bjavim, upam, damibó kakšen bister bralec znalra zlo žiti, kamje Gregor i zginil. 
No benmi še ni :cry
 

Objavil/a dpop, v 23-11-2007 17:16,
4. ko men tar(de čov žge)
Če b je stlah k ugi bou tu kig or 
b ideja lgre gor je šo u kru za por. 
jepač tko, ni kjer se lju di ne ubija 
pa dane bi te pos pravla po licija.
 

Objavil/a Kobrowsky, v 30-11-2007 12:13,
5. dajga
@dpop: 
sajga nionpo spravil, vi harga je! 
vi harnaj dajov za por :cry
 

Objavil/a Neva, v 30-11-2007 15:08,
6. Gregor
je šel na svež zrak. 
lp 
Nevenka
 

Objavil/a ajda, v 30-11-2007 15:22,
7. Gregor
J djau bratranc Grega ingau bu.  
 
mislim, da je sel v arest ali pa so oni njega ubili in potlej sedmina.  
 
lp, ajda
 

Objavil/a Nežika, v 03-12-2007 08:17,
8. POM POZ O-THOT
Ejga kúbu sedmina 
púklič ševse nas 
ga búmo zasviral 
tobu tabul špas! 
 
Kú pridem prpelem še Gregorja 
hihihii je pr men, 
je dúbr v pújstl  
drgač pa zlo len!  
***** 
L.P. Neži :zzz
 

Objavil/a Kobrowsky, v 25-12-2007 19:20,
9. Gregor
@Néžika: 
no, sjvažn dadobr fuka, órje najpa sosed alpa staroče. 
 
Zdajse móramo léše zménit KJÉ bóse dmina INGDAJ.!
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 23:22 - 21.04.2007

    Se pomniš,
    ko sva metala kamenčke,
    sedela ob reki,
    sredi vasi.
    Delila sva si sanje,
    v šolo z rok...

    Beri dalje...
  • 16:15 - 23.01.2006

    rad te imam
    preprosto povedano
    lahko izgovorljivo

    ...

    Beri dalje...
  • 11:40 - 11.10.2007

    utrujena
    legla sem v tvoje naročje
    preklela vse tiste
    prekleto otročje
    ki z nasmehom na ustnicah
    Beri dalje...

  • 13:35 - 06.11.2007

    »Bog je gotovo goloskalp,« je rekel Frenk
    »in tudi Sv. Bernard ni več pretirano v formi.«

    Smo se sme...

    Beri dalje...
  • 12:57 - 19.03.2010

    Narava se prebuja
    jaz pa še kar spim
    mislim da zamujam
    to česar ne dož´vim

    zunaj je pomlad
    ...

    Beri dalje...
  • 09:44 - 17.10.2005

    Gledam v nebo, da uvidim noč
    ali skrivam pogled pred vstopom sonca v dan?
    Mar gledam sebe v odsevu tebe?
    Ali me ni, si le ti, ki si ...

    Beri dalje...
  • 15:01 - 26.05.2006

    Kratko sporočilo:
    včeraj popoldne je umrla papiga,
    saj veš tista, ki si mi jo podaril,
    zato ti je ne morem vrniti.

    ...

    Beri dalje...
  • 06:31 - 08.03.2009

    Sklenila moška družba v krčmi.
    naporen praznik je pred njimi,
    ga bodo krčmi malo počastili.

    Težav na...

    Beri dalje...
  • 19:46 - 23.10.2006

    Če se poigram z mislijo
    nenehnosti življenja,
    mi v utrinkih mentalne slabosti
    v malih možganih preskoči iskrica,
    ki p...

    Beri dalje...
  • 22:13 - 03.05.2010

    Ujeta v ognju te noči,
    premišljujem, kujem
    življenja poti.
    Združujem, obdelujem,
    načrt za jutrišnji da...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo