Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

O njej Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Kvazimodo, v petek, 19. jan. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Vso noč sem izganjal duhove.

Tiste s smehom v papirnati vrečki,
tiste s protezo v modrem lončku,
tiste z nočno posodo pod posteljo
in tiste, ki ti prižigajo svečo.

Režijo se z zbledelih slik,
posmehujejo iz prašnih knjig,
ter strašijo po podstrešju hiše
z odpadlo hišno številko
in predpražnikom,
 ki ga ne povoha niti pes
ali izgubljeno pismo.

Vso noč sem izganjal strahove.

V tesnobi pričakovanja
postajajo koraki vse krajši
in plamen za vekomaj ugaša.

V podobah iz preteklosti,
 v krikih sedanjosti,
v  izdihljajih prihodnosti,
mineva vsa neminljivost.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (6) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 20-01-2007 08:13,
1. ...
Noč ima svojo moč in verjetno se vpliv lune, da nam krati spanec in v misli se prikradejo tudi duhovi, ki strasijo s svojimi obrazi... 
In jutro,misel na precuto noc, rodi misli, ki si jih spletel za nas, Kvazi. 
Tole se posebaj vsec: 
V podobah iz preteklosti, 
v krikih sedanjosti, 
v izdihljajih prihodnosti, 
mineva vsa neminljivost.  
 
Mislim, da so strahovi tudi koristni, da se rodijo tako mocne misli... 
 
lp, ajda 
 
 
 
 
 

Objavil/a VILINČEK, v 20-01-2007 08:25,
2. o njej!
Kvaz(pazi) modo... temno, a všečno...Kaj, če bi prišel tudi na moje podstrešje? :)
 

Objavil/a Kvazimodo, v 20-01-2007 13:15,
3. ...
Če bi se osredotočili na naslov pesmi, govorim pravzaprav o jeseni življenja. 
Za osvetlitev. 
Prav zadnji kitici govorita o tem, zato namesto duhovi strahovi. 
 
V podobah iz preteklosti, 
v krikih sedanjosti, 
v izdihljajih prihodnosti, 
mineva vsa neminljivost.  
Se pravi: 
Ko prideš do točke, ko več ni moč odrivati zavest o lastni smrti in jo potiskati v pozabo in ko navzlic temu, da si se po najbojših močeh trudil živeti celostno življenje, ugotavljaš  
ves nesmisel svojega bivanja. 
Iz oči drugega beremo, da smo umrljivi, naši lastni načrti pa ne poznajo meje. 
 
Običajno ne komentiram svoji pesmi, a se mi zdi, da je bila ta nekoliko nerazumljena. 
 
Ajda, Vilinček? 
 
Lp Kvz :)
 

Objavil/a ajda, v 20-01-2007 13:21,
4. brc v temo;)
ja, tako nekako se rece temu, ko zgresis gol, ceprav vratnice sproti prilagajajo kot leti zoga. No, meni se je svetlikalo tako, mislim pa, da je potem posledica nerazumljenja se kako dobrodosla, da razsvetlis nevideno.  
Hvala za razlago, zdaj jo bom se prebirala in seveda tudi tvoj komentar.  
pozdrav,  
ajda 
 

Objavil/a VILINČEK, v 20-01-2007 13:46,
5. ...
Brez straha, ni preplaha... 
 
Kaj to pomeni? Da ni straha in niti preplaha ;)
 

Objavil/a mah, v 28-01-2007 15:12,
6. o njej
lepo. 
 
plamen ugaša.. a iskrica tli do zadnjega diha. 
 
pozdrav. 
mah
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 07:37 - 20.02.2009

    O ti vest, moč mojega si bitja
    kje si bila v grešnem času,
    ko sem z lažjo zavajal srca,
    ki so sledila slepo očarljivem glasu...

    Beri dalje...
  • 11:18 - 16.12.2005

    izdelovalci maket se igrajo
    postavijo jih v vrsto po dve in dve
    po namembnosti kvaliteti materialov
    estetiki funkcionalnosti odrazu<...

    Beri dalje...
  • 18:51 - 19.09.2009

    Bogovi umirajo, naše roke so krvave,
    kaj je opij ljudstva, ki zamegljuje naše glave?
    Ali so ljudje, ki so živeli na lj...

    Beri dalje...
  • 14:51 - 28.02.2006

    Ne vem kako ti naj povem,
    da rada te ima,
    ne vem kako ti naj dokazem,
    da s teboj se fanj imam,
    ne vem zakaj,
    a prepro...

    Beri dalje...
  • 20:18 - 11.02.2010

    Če bi znala zapisati,
    točno to,
    kar v tem trenutku čutim,
    bi nastala najlepša ljubezenska pesem.

    Ja, če b...

    Beri dalje...
  • 19:11 - 22.03.2006

    Odkrušeno spoznanje prislonjeno
    na neizgovorjene besede,
    čaka v paralitičnem strahu
    nov val čustvene zanesenosti,
    šibko zajezen...

    Beri dalje...
  • 18:47 - 15.03.2011

    Moj hobi je izhod v sili,
    de ne preživljam časa v gostilni.
    Ne pomeni to, da me ne veseli,
    samo rajši sem v žen...

    Beri dalje...
  • 14:05 - 26.04.2005

    Zakaj včasih je težko živet
    k en sam dan se vleče k ceu let
    zakaj, k bi vse lohk tok u izi blo
    zakaj? Kam lepo življenje je ušlo?...

    Beri dalje...
  • 22:28 - 17.12.2009

    Sam slonim na nevidni steni realnosti,
    pogrešam njeno podobo,
    rad bi bil boljši,
    vendar v moji glavi
    ta...

    Beri dalje...
  • 14:48 - 20.09.2008

    Pravljica se ti podpiše na roko,
    te v večnost zaznamuje,
    obroč vaju še močneje poveže,
    poskrbi da se objameta. ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo