Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sončku Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Beatrice, v ponedeljek, 15. jan. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Moj vlak pričel je svoj korak,
še preden sem zajela zrak...
Molče podal se je čez prag,
za njim ostal je siv oblak.


Po tirnicah sva odbrzela,
še preden sem slovo vzela.
V neznano temo sem hitela,
kjer žalost je svoj dom imela.

 

Čez strmi breg sem potovala,
se z ostrim trnjem srečevala.
Zaman uteho sem iskala,
se sama z vetrom bojevala. 


A ko sem žarek tvoj urzla,
grenkoba v meni je zamrla.
Si duša, ki me ni prezrla,
v bolesti moji me podprla.


S toploto svojo me ogreješ,
v srce radosti svet mi seješ.
V samoti z mano zvezde šteješ,
v žalosti se mi nasmeješ.


Beseda tvoja me neguje,
pozornost silno osrečuje.
Naj ladja tvoja ne odpluje,
tja daleč naj ne odpotuje!


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 14:17 - 26.11.2007

    Si vprašal se kdaj,
    kako mi je,
    obtožbe kar letele so,
    da zvesto ti nisem jaz dekle.
    Si vpra&scar...

    Beri dalje...
  • 21:29 - 11.06.2005

    Beri dalje...

  • 07:23 - 03.12.2005

    Potopila sem se vanjo.
    Dotika se vseh mojih čutov,
    popolnoma mirna lebdim v njej.
    Vem, da sem tam, kjer moram biti
    in ničesar d...

    Beri dalje...
  • 19:56 - 14.05.2005

    gola dolina
    udirajoča se tla
    ljubljnasko barje
     

    ...

    Beri dalje...
  • 16:11 - 04.01.2006

    Podarjeno  "Če si"

    Za to pesem bi padla v koprive,
    preklela vse mrtve in žive,
    pokradla puške vojakom,
    lež...

    Beri dalje...
  • 20:39 - 01.02.2005

      ...temna senca tu...
    ...zdaj kričim v tišino...
        ...z bolečino...

    ...

    Beri dalje...
  • 23:38 - 29.10.2009

    Že dolgo posedajo na robu lista
    nabrani spomini,
    težki in polni jesenskega dežja;

    Že dolgo jim segaš pod kožo,
    ...

    Beri dalje...
  • 09:47 - 01.06.2006

    ko veš
    nimaš let
    veš, da je čas

    linearna črta
    na belem papirju

    ...

    Beri dalje...
  • 14:11 - 04.07.2007

    Kje so meje mojega poraza,
    rabim dihanje,
    sovraštvo klika po spominu,
    čigave bedarije.

    ...

    Beri dalje...
  • 22:40 - 09.12.2004

    Kje so tisti časi poezije,
    nikoli jih ne bo nazaj,
    že vsak otrok zdaj vence vije,
    vam klasika je tuji kraj.

    Perejo vam vs...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo