Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Vrtiljak Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Matej, v ponedeljek, 15. jan. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

V najlepšem delu
našega mesta
tam kjer je park
in otroško igrišče

tam bil je postavljen
v moji mladosti
en velik res velik
bel vrtiljak.

Na tem vrtiljaku
so jezdili konje
konje konjiče
vsi majhni
pa tudi
veliki otroci.

Bel vrtiljak
pisani konji
majhni otročki
prešeren nasmeh
sijalo je sonce
svetleje, močneje
tako ni sijalo
nikoli kasneje.

Kjer bil je ta park
kjer bilo je igrišče
danes stoji – o da
– parkirišče
vrtiljaka ni več
ni pisanih konjev
otroških nasmehov
sonce ne sije
nima moči,
čas je da se
življenje znoči.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a mah, v 19-01-2007 11:31,
1. Vrtiljak
sijalo je sonce 
svetleje, močneje 
tako ni sijalo 
nikoli kasneje 



sonce ne sije 
nima moči, 
čas je, da se 
življenje znoči  
 
 
vrtiljak. takšen ali drugačen... smo res nemočni? 
 
ritem mi ugaja. nekako poje tako, kot vrtiljak, na katerem so in veliki in majhni otroci...  
 
bodi lepo. 
mah 
 

Objavil/a Matej, v 24-01-2007 08:17,
2. Vrtiljak
Hvala za komentar mah :) 
 
Res ravno z ritmično strukturo sem žele doseči, neko enakomerno gibanje. Pesem je fajn brat s skandiranjem, čeprav iktusi niso stopični. Struktura je bolj zvočna, kot opredeljena. Želel sem uporabiti trohej, vendar nisem bil dosleden, saj mi je to, kar slišim "z ušesom", nekako bližje, kot štetje zlogov... 
 
Pesem je simbolična in vsebuje metafore: vrtiljak - življenje, 
otroci - ljudje,  
mali, veliki - naš karakter, 
sonce sije, ne sije - naši vzponi in padci v življenju in pa tudi, mladost - starost! 
Pesem simbolično govori o neizbežnosti smrti. Tako kot je vrtiljak iz mladosti izginil in je nastalo parkirišče (dobro se pretvori v slabo-ta klasifikacija pa ni nujna), tako je iz življenja nastala smrt. 
 
Torej je tvoje vprašanje kar zanimivo: 
smo res nemočni? 
 
LP Matej! 
 
 

Objavil/a mah, v 24-01-2007 08:45,
3. Vrtiljak
prav ta ritem me je pritegnil... 
hvala ti za odgovor. 
 
mah 
 
p.s. 
nismo.nismo.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 08:20 - 15.12.2009

    Kaj bi vse s teboj počela,
    tudi kožo bi dol snela,
    na luno poletela,
    samo da bi te imela.

    Beri dalje...

  • 21:10 - 31.01.2006

    ura je že krepko pregloboka
    da se ne bi bala potopa
    v neke turkizne oči
    prebledele reke spomina
    ne bom niti gledala nanjo

    ...

    Beri dalje...
  • 10:35 - 14.03.2008

    Ti preprosto odideš, ko zadnja snežinka stali svoje krake in zaspana zaspi, ko stopi se še zamrznjena noč.

    Meni zadaj o...

    Beri dalje...
  • 16:07 - 10.10.2009

    želja je nešteto
    želim imeti
    kar imam

    ...

    Beri dalje...
  • 18:54 - 13.02.2009

    Ciklus življenja

    Reka sem.

    Včasih mirno valovim,
    spet drugič od nevihte razburje...

    Beri dalje...
  • 17:55 - 27.10.2008

    Sence zlivajo se v črno globel,
    mrtvi obrazi znotraj iščejo svetlobo,
    roke blede in krvave se stegujejo po meni,
    ...

    Beri dalje...
  • 10:13 - 15.10.2005

    Včasih čisto sam,
    zavit v prazen dan,
    nemo dežne kaplje štejem.
    In zaman si grejem,
    na ostankih sanj,
    ostanek svojega srca...

    Beri dalje...
  • 16:23 - 19.09.2007


     

    ...

    Beri dalje...
  • 17:24 - 22.08.2005

    Množje ognjenih prebliskov se v prepadu bori
    za dokončno dekadenco bežno orisanih spominov,
    uničujejo se dolga leta oblikovane skulpture,...

    Beri dalje...
  • 08:46 - 14.04.2008

    So rekli:
    Je Bog! Pa tudi Satan je!
    Je plus, pa tudi minus je...
    Matematika.
    Razumi!
    Ničla je!

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo