Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Eden Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Matej, v ponedeljek, 15. jan. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Zven v glavi mi odmeva,
bolečina ne popušča.
Temna noč več ne okleva,
mi vrnitve ne dopušča.

Ni nevesta več devica
grešna zdaj pred mano stopa,
je odsekana desnica,
jo moči slabost oropa.

Je odmev že vse glasnejši,
bolečina ne popušča.
Stisk je njen vse bolj močnejši
grozen, tih, ki ne odpušča.

V tišini rosno jutro,
nihče ne skrbi le zase,
lice si obrišem mokro,
tukaj bom za večne čase.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 19-01-2007 10:14,
1. Eden
dobro si speljal to pesem...Ne vem sicer na kak nacin je muza posegala s svojimi dolgimi prsti v vsebino te pesnitve ali pa si zelel le pesem, ki bo speljana tako kot mora biti. Bolje, da je to drugo.... 
 
lp, ajda 
 

Objavil/a Matej, v 24-01-2007 12:59,
2. ...
Hvala za komentar Ajda :) 
Okvir pesmi je razdeljen na dva dela: 
1) Ta svet (prve tri kvartine) 
2) Božje Kraljestvo (zadnja kvartina) 
Uporabljam neformalen in kompleksen pristop s prispodobami oz. metonomijo, ki deluje realno. 
Za stilski instrument pa sem uporabil, kot vedno, hiperbat. 
Glasovni figura je polna rima (verižna - abab, cdcd). V prvih treh kvartinah je tekoča, v zadnji pa ženska (zaradi -tro, -kro). Večino rim sem se trudil napisati v glagolski obliki. 
Metrična struktura pa je osem stopičen (oktameter) trohej. 
 
V prvih treh kvartinah sem opisal sedanje stanje - sedanji svet. Čeprav sem se izražal osebno, individualno, pa se pravzaprav v prispodobi gre za uničujoč, moreč sedanji svet. Človek se ne more pomladiti, vse se stara in propada. Svet deluje tako, da te na koncu uniči. 
Rosno jutro - Božje kraljestvo, prinaša spremebe; tam nihče ne bo skrbel le zase, temveč tako kot piše v Matej 7:12. 
Mokro objokano lice bo preteklost (Razodetje 21:3, 4) in v novih okoliščinah (V Edenu; eden pomeni ugodje: glej naslov pesmi) v rajskih okoliščinah bom lahko večno živel; na zenmlji seveda... :) 
 
LP Matej!
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 06:49 - 10.12.2005

    Takole pesmice prebiram
    in takoj se zasekiram,
    v svojo ženskost nič ne dvomim,
    pa se vseeno hitro zlomim.
    Ne iščem svoje uresničit...

    Beri dalje...
  • 19:24 - 02.09.2008

    Pesek v očeh,
    ki se zažira v moj pogled;
    žile kričijo in v izdihih mezijo kri,
    ki se spušča po licih in oblizuj...

    Beri dalje...
  • 11:11 - 16.05.2007

    Vedno nekdo mir mi zmoti!
    Sedaj hočem biti sam!
    Vedno je nekdo na moji poti,
    mi ne pusti zbežati stran!

    ...

    Beri dalje...
  • 21:43 - 12.12.2004

     Obsojeni ali ne?

    Svet počasi se spreminja,
    z vojno v pekel se spreminja,
    z vojo ki uni...

    Beri dalje...
  • 12:39 - 06.11.2007

    Slišala sem, kako govorijo,
    da modri molčijo.
    Pa sem molčala
    in čas je tekel po svoje,
    a moje morje se ni dota...

    Beri dalje...
  • 18:07 - 12.10.2007

    Moj razum,
    moje sanje.
    Moj ideal,
    moje spoznanje.
    In ravno ti,
    moj najhujši sovražnik si....

    Beri dalje...
  • 09:01 - 26.07.2006

    Zimsko jutro, moja hladna soba.
    Ležim na hrbtu v topli postelji in zrem v temo,
    iščem sence prejšnjega dne,
    iščem v temi, ki je...

    Beri dalje...
  • 02:43 - 10.08.2011

    Sanjavo se prebijam skozi noč
    srce me klofuta
    in vesolje me briše s seznama.

    Ne znam se upret
    i...

    Beri dalje...
  • 20:43 - 09.11.2005

    Tik pred zdajci sem se ujel v jelenovo mušico,
    ki se je hotela splaziti skozi špranjo moje nočne omarice!
    Naj me bodi sram!

    ...

    Beri dalje...
  • 18:18 - 23.04.2011

    Ne želim samo s tabo,
    v parku sedeti,
    želim si s teboj,
    tudi noč preživeti.

    Tebi se tole,
    čisto zabavn...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo