Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Eden Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Matej, v ponedeljek, 15. jan. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Zven v glavi mi odmeva,
bolečina ne popušča.
Temna noč več ne okleva,
mi vrnitve ne dopušča.

Ni nevesta več devica
grešna zdaj pred mano stopa,
je odsekana desnica,
jo moči slabost oropa.

Je odmev že vse glasnejši,
bolečina ne popušča.
Stisk je njen vse bolj močnejši
grozen, tih, ki ne odpušča.

V tišini rosno jutro,
nihče ne skrbi le zase,
lice si obrišem mokro,
tukaj bom za večne čase.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 19-01-2007 10:14,
1. Eden
dobro si speljal to pesem...Ne vem sicer na kak nacin je muza posegala s svojimi dolgimi prsti v vsebino te pesnitve ali pa si zelel le pesem, ki bo speljana tako kot mora biti. Bolje, da je to drugo.... 
 
lp, ajda 
 

Objavil/a Matej, v 24-01-2007 12:59,
2. ...
Hvala za komentar Ajda :) 
Okvir pesmi je razdeljen na dva dela: 
1) Ta svet (prve tri kvartine) 
2) Božje Kraljestvo (zadnja kvartina) 
Uporabljam neformalen in kompleksen pristop s prispodobami oz. metonomijo, ki deluje realno. 
Za stilski instrument pa sem uporabil, kot vedno, hiperbat. 
Glasovni figura je polna rima (verižna - abab, cdcd). V prvih treh kvartinah je tekoča, v zadnji pa ženska (zaradi -tro, -kro). Večino rim sem se trudil napisati v glagolski obliki. 
Metrična struktura pa je osem stopičen (oktameter) trohej. 
 
V prvih treh kvartinah sem opisal sedanje stanje - sedanji svet. Čeprav sem se izražal osebno, individualno, pa se pravzaprav v prispodobi gre za uničujoč, moreč sedanji svet. Človek se ne more pomladiti, vse se stara in propada. Svet deluje tako, da te na koncu uniči. 
Rosno jutro - Božje kraljestvo, prinaša spremebe; tam nihče ne bo skrbel le zase, temveč tako kot piše v Matej 7:12. 
Mokro objokano lice bo preteklost (Razodetje 21:3, 4) in v novih okoliščinah (V Edenu; eden pomeni ugodje: glej naslov pesmi) v rajskih okoliščinah bom lahko večno živel; na zenmlji seveda... :) 
 
LP Matej!
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:12 - 31.05.2006

    Tavam.
    Iščem sebe in opazujem,
    kako so s prisiljeno drugačnostjo
    postali enaki.
    Kje sem jaz?

    Ko bi lahko meglo odstrla...

    Beri dalje...
  • 15:34 - 28.11.2004

    Ko čas se ustavi in ne teče več kri,
    ko tema ubije še zadnje luči,
    ko krik se za vedno v tišini izgubi,
    stojiva edino še jaz in ti,<...

    Beri dalje...
  • 21:21 - 10.02.2007

    Vse spi in molči.
    Tudi ti, ki te ni.
    Roka išče tvoje dlani.
    Vse me boli...

    Kje si???

    ...

    Beri dalje...
  • 15:31 - 17.01.2007

    Božanje, klanje.
    Božanje, klanje.
    Vse samo zame.
    Resnica in sanje.

    ...

    Beri dalje...
  • 13:44 - 08.02.2008

    Bi te mar še ljubila,
    če poznala bi te še bolj?
    Če odgrnila bi in odkrila,
    da nisi le prevara, Beri dalje...

  • 21:28 - 07.05.2011

    Pot ob žici,
    ure hoda.
    Veliko ljudi,
    sonce se ne da.

    Pot končana,
    sem v Polju.
    Žigov osem,
    Beri dalje...

  • 19:56 - 24.08.2010

    orka

    v morju nekaj se ziba saj to je orka v morju plava v morju dela trike ijaz jo gledam iz ladje le poglejte jo mojo prijateljico ...

    Beri dalje...
  • 13:58 - 25.11.2007

    Mrakobnost nedeljskega popoldneva.
    Krik notranjega nemira
    pričakuje mehkobo miru, tolažbo tišine...
    Počasi jesti, poč...

    Beri dalje...
  • 14:03 - 15.04.2006

    Kjer tema razkriva poljube
    se za teboj dani,
    rjuhe puhtijo kot
    meglice na obrobju s trstiko
    obraslega jezera,
    sladkast von...

    Beri dalje...
  • 11:59 - 13.12.2007

    V meni se je razlilo veliko jajce

    apnenec me žuli v trebuhu, najraje bi
    vse skupaj izbruhal
    vse krče in spomine in kri...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo