Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Eden Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Matej, v ponedeljek, 15. jan. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Zven v glavi mi odmeva,
bolečina ne popušča.
Temna noč več ne okleva,
mi vrnitve ne dopušča.

Ni nevesta več devica
grešna zdaj pred mano stopa,
je odsekana desnica,
jo moči slabost oropa.

Je odmev že vse glasnejši,
bolečina ne popušča.
Stisk je njen vse bolj močnejši
grozen, tih, ki ne odpušča.

V tišini rosno jutro,
nihče ne skrbi le zase,
lice si obrišem mokro,
tukaj bom za večne čase.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 19-01-2007 10:14,
1. Eden
dobro si speljal to pesem...Ne vem sicer na kak nacin je muza posegala s svojimi dolgimi prsti v vsebino te pesnitve ali pa si zelel le pesem, ki bo speljana tako kot mora biti. Bolje, da je to drugo.... 
 
lp, ajda 
 

Objavil/a Matej, v 24-01-2007 12:59,
2. ...
Hvala za komentar Ajda :) 
Okvir pesmi je razdeljen na dva dela: 
1) Ta svet (prve tri kvartine) 
2) Božje Kraljestvo (zadnja kvartina) 
Uporabljam neformalen in kompleksen pristop s prispodobami oz. metonomijo, ki deluje realno. 
Za stilski instrument pa sem uporabil, kot vedno, hiperbat. 
Glasovni figura je polna rima (verižna - abab, cdcd). V prvih treh kvartinah je tekoča, v zadnji pa ženska (zaradi -tro, -kro). Večino rim sem se trudil napisati v glagolski obliki. 
Metrična struktura pa je osem stopičen (oktameter) trohej. 
 
V prvih treh kvartinah sem opisal sedanje stanje - sedanji svet. Čeprav sem se izražal osebno, individualno, pa se pravzaprav v prispodobi gre za uničujoč, moreč sedanji svet. Človek se ne more pomladiti, vse se stara in propada. Svet deluje tako, da te na koncu uniči. 
Rosno jutro - Božje kraljestvo, prinaša spremebe; tam nihče ne bo skrbel le zase, temveč tako kot piše v Matej 7:12. 
Mokro objokano lice bo preteklost (Razodetje 21:3, 4) in v novih okoliščinah (V Edenu; eden pomeni ugodje: glej naslov pesmi) v rajskih okoliščinah bom lahko večno živel; na zenmlji seveda... :) 
 
LP Matej!
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:53 - 12.12.2005

    Poznam te
    po številu črk,
    ki so jih
    položili vame
    in silijo
    na jezik
    kot besede.

    Beri dalje...

  • 20:03 - 18.10.2006

    poglej nazaj!

    razmišljaš, da bi se ozrl nazaj,
    vendar ne veš, če je vredno.
    hrepeniš in ...

    Beri dalje...
  • 18:11 - 13.01.2007

    svet... kaj je to... morda neka barvitost
    mogoče mrtvilo, mogoče nič...
    ti in jaz, vsi okoli naju
    vse kar obstaja mogoče ni ...

    Beri dalje...
  • 14:25 - 07.08.2007

    Po temu tepihu hodijo vsi debeli turisti,
    ti pa ležiš na njem;
    od daleč mi deluješ, da si najeta
    od industrije...

    Beri dalje...
  • 08:03 - 16.04.2006

    Cracatao ptičjih klunov
    izkljuva oko najmanjši logiki,
    psihotično prhutanje v
    krvi razlite egoistične
    bojazni plimuje z množico...

    Beri dalje...
  • 11:16 - 21.03.2005

    Čas beži, pušča sledi, razjeda poti in ločuje ljudi!
    Misel hiti spominja se dni, ko priletela si ti, ptica upanja, strasti in moči, ki podobna...

    Beri dalje...
  • 09:35 - 05.03.2010

    Še en večer pokonci
    baklo spet kadim
    edino kr pomaga
    da briše mi spomin
    se jutro priblizuje bo treba delat it
    ...

    Beri dalje...
  • 21:16 - 10.05.2007

    Po cesti skozi življenje,
    na križišču,
    spet narobe sem zavila.
    Zakaj ni znaka tam bilo,
    slepa ulica,
    Beri dalje...

  • 16:48 - 23.07.2006

    Hodim naprej,hodim po sebi
    teptam se s korakom
    korak me ubija, ponos mi umira.

    Ostal sem sam kot zrno v morju
    nikjer ...

    Beri dalje...
  • 17:31 - 12.03.2006

    Sanjam telo izklesano v meglo,
    poljubljam te v vodni gladini,
    odsevam tvojo ljubezen,
    v jutranji tišini prehitevam
    zelenilo jas...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo