Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Vsakič... Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a sabina, v torek, 09. jan. 07
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ko se več ne bi spraševali, ko popotovanja ne bi več bilo...

Vsakič, ko je zaspal, odšla sem v daljave, misli... Zasanjano zrla v zvezde na nebu. Našla ničesar, le še...? Postala duh sem, lebdim nad njim. Bog! Zakaj si zaspal!?


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Neva, v 13-01-2007 06:56,
1. Vsakič
kratka pesem v prozni obliki. V njej pa je zgoščeno kar nekaj bistvenih bivanjskih vprašanj:o življenju, o negovi končnosti oz, neskončnosti in o vprašnju Boga. 
Vprašanja na katera je težko najti odgovore s čistim razumom in zato človeštvo plašijo že od vedno, ker za človeka smrt ni ravno sprejemljivo dejstvo. 
Tvoj izraz je posegel po nedokončani misli, 
po izpustu besede, po direktnem nagovoru... 
V pesmi si zapisala tudi odgovor: Našla (nisem) ničesar, le še...A z odgovorom se z njim ne strinjaš. Iščeš naprej, v Bogu, in upaš, da vendarle je več od najdenega.... 
lp 
Nevenka 
 
 
 
 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 08:20 - 15.12.2009

    Kaj bi vse s teboj počela,
    tudi kožo bi dol snela,
    na luno poletela,
    samo da bi te imela.

    Beri dalje...

  • 17:55 - 27.10.2008

    Sence zlivajo se v črno globel,
    mrtvi obrazi znotraj iščejo svetlobo,
    roke blede in krvave se stegujejo po meni,
    ...

    Beri dalje...
  • 07:09 - 23.11.2007

    Vsaka celica mojega telesa
    Hrepeni po Tebi
    Si želi Tebe
    Utripa v Tvojem ritmu
  • 13:41 - 08.01.2006

    Prostor me stisne,
    ker hodiva narazen.
    Ne sediš poleg mene,
    ampak malo bolj tam...
    Sploh ne vem kaj mi govori&...

    Beri dalje...
  • 12:48 - 07.10.2008

     

    ...

    Beri dalje...
  • 14:50 - 13.01.2007

    Maradona, Maradona,
    vsi mislijo, da si mona.
    Maradona, Maradona,
    zame si še vedno as,
    čeprav si velik pas. <...

    Beri dalje...
  • 19:14 - 29.11.2005

    Izpod črnih las dvoje sivo modrih oči strmi..
    Gleda vame in se mi potiho smeji..
    Ne vem, po čem tako zelo hrepeni..
    Beri dalje...

  • 20:05 - 23.05.2006

    Radovednost je privilegij srečnih.
    Sreča je atribut mehanizma.
    Mehanično nas osvobaja.
    Svoboda je paradoksnega značaja.
    Značaj ...

    Beri dalje...
  • 16:25 - 01.08.2008

    Med nebom in zemljo,
    med rjuhami in deko
    s teboj objet
    pod tkanino sem tesno.

    ...

    Beri dalje...
  • 09:12 - 12.02.2009

    Se Špelca jezi, na glas se huduje,
    nikakor si čeveljček ji sam ne obuje,
    ko levo si nogo v desnega tišči,
    ji noga prevelika,...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo