Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Ledeno cvetje Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a mathea, v sobota, 18. nov. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Izgubila sem popek rosne vrtnice
V rokah držim steblo
In trnje

Spet prihajajo spomini
Skozi čudno svetlobo

Goreče ustnice
Nedolžen sneg

Prihajajo spomini
Skozi obokan hodnik
Hiše v hiši

Senca s sijem
Me gleda s hrbtom
Boža me skozi orgle

Pod okvirom vrat
Škriplje kljuka
Z eno nogo na deski
Z drugo v betonu

Cvetje v jeseni
Popki vrtnic na golih steblih
Lepo dišijo


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (6) KOmentar RSS
Objavil/a admin, v 19-11-2006 17:27,
1. Menas
Spoštovani uporabnik Menas, pri današnjem "štepanju" ocen 1 ste pomotoma izpustili http://www.pesnik.net/content/ view/5053/44/ 
 
Še veliko veselja vam želi uredništvo portala. 
 
P.S. Pri Mathei je verjetno padel rekord, oceno 1 vam je uspelo nalepiti v menda manj kot sekundi po objavi.
 

Objavil/a ajda, v 19-11-2006 17:55,
2. Ledeno cvetje
Se vedno disi in cveti, vabi te da mu namenis svoj pogled, naj pritegne tvojo pozornost, ker je v dosegu tvojih rok. Ne dopusti si zapreti vrat, odpri jih na stezaj, saj ves..so ..smo.... 
 
lepo te brati, mathea 
 
lp, ajda 
 
 
 

Objavil/a mathea, v 19-11-2006 19:19,
3. Ledeno cvetje
Hvala ajda :) ... 
 
hvala admin ...  
 
lep pozdrav obema 
 

Objavil/a Matej, v 22-11-2006 14:58,
4. ...
Ne vem ali je ta pesem nastala hitro ali pa so misli nastajale procesno, pa v tej pesmi "vidim" veliko več, kot je napisano. Obilico metafor, simbolike in antitez (že v naslovu: Ledeno cvetje). 
 
Pesem deluje kot nekakšna nostalgično žalostna mrena. Že sam začetek: 
 
"Izgubila sem popek rosne vrtnice 
V rokah držim steblo 
In trnje" 
 
Precej žalostna slika dekleta, ki drži v rokah šopek stebel s trni brez popkov in cvetlic. Morda je to simboličen prikaz pogrešanja mladosti ali pa hmm... ljubezni? 
 
In nato spomini. Tako čudoviti in tako boleči. Pesem hrepenenja. Čutim vzdih. Slišim ga... 
 
Optimističen konec. Realnost. 
 
Enkratno Mathea... :) 
 
LP Matej! 
 
 

Objavil/a mathea, v 22-11-2006 20:35,
5. ...
Matej, hvala za komentar... nastala je hitro , v njej pa je simbolika (metafore ?) , ki se je nekaj casa nabirala ..  
 
tvoj komentar mi prija, saj se ujema s tem kar sem si zelela, da bi bilo moc zaznati ...  
 
 
pozdrav tebi !
 

Objavil/a Nežika, v 08-03-2007 15:52,
6. Ledene rože
Lepo in čutno opisana čustva.Popki vrtnic... 
L.P.  
;)
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 13:46 - 19.08.2009

    Glej! Padaš v brezno
    brez upanja, zadane
    si indoktrine!

    ...

    Beri dalje...
  • 18:55 - 27.03.2006

    Srebrni lesket zvedavih širin,
    morju ukradenih romantičnih duš.
    V dlani se smuka oster pelin,
    prepleten v njega nežen beluš.
    Dr...

    Beri dalje...
  • 07:24 - 06.11.2007

    Nežen pogled. Dotik.
    Zaprem oči in uživam.
    Poljubi me na čelo.
    Zdrznem se in se nasmehnem.
    Jo pogl...

    Beri dalje...
  • 06:22 - 21.05.2006

    Sanjal popotnik je v tuji deželi.
    da poišče si kraj kjer vonj je domač
    po ljubezni veselju in cvetni odeji,
    prelepih marjetic in dru...

    Beri dalje...
  • 08:42 - 15.12.2004

    Skupaj v sobi sva sedela,
    drug drug'mu zrla sva v oči.
    Da prespala ne bova te noči,
    vedela sva oba – jaz in Mihela.
    Beri dalje...

  • 07:58 - 31.05.2010

    Kakšno barbarstvo, človečka rasa
    pogoltnost, pohlepnost sta vira moči,
    kje so sledovi božjih napotkov,
    usmiljenja do bližnji...

    Beri dalje...
  • 21:55 - 30.04.2006

    Roj pomarančnih krikov
    prilepljenih pod krilom stihov
    v sumljiva jutra
    ves prežet od dihov
    cimet se spreminja v med
    spet k...

    Beri dalje...
  • 16:46 - 08.12.2005

    Vse tvoje vode
    ujete v nevidnost,
    ki sva jih bajala
    do negibnosti,
    so popki lokvanjev
    in meglice
    Beri dalje...

  • 06:08 - 15.07.2007

     

             SANJE

    Odkril sem  novo smer poti
    ne vodi gor me do p...

    Beri dalje...
  • 21:22 - 21.10.2008

    Življenje ponujeno
    je kot slika iz spomina,
    kot dolgi črni lasje,
    ki jih je razmršil veter.

    Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo