Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Epilog Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Yggradsil, v sreda, 15. nov. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

E levom kristjan.
Goreči križi in kje je zdaj tvoja resničnost?
Išči opoj. Nedestruktivno.
Blaženost je vtkana v nič,
ki je, ki ga ni.

V sončni zahod,
v večerno umivanje zob pred seksom,
v magistrale Sonetnega venca.

Mali brat smrti,
išči odgovor med luskami božanstev,
med vrstami kipcev v svetišču sončnega boga.

Kristalne krste kamnitih figur?
Zašijte mi oči.

Na prestolu lord Fenrir, mesec v deveti hiši.
Modri konji jezdijo v Opet.

Gospodična v kočiji.
Sanjari o poljanah boga vojne.
Cigareto gospodična?
Odgovor.
Odgovor na kaj?
Saj nismo v Franciji.

Žal in resnica ni laž v ogledalu.
Topel obrok je je človek.
Servirati z eno vejico.
Pinija?

Štirje asi v eni igri.
Game - poker(?).
Ruska ruleta.
Tenez! Rien ne va plus.

----

Skozi srebrna vrata so prišli šamani,
plesali v divjem ritmu in vzklikali imena demonov.
Za njimi bitja fantastičnih barv in oblik, preroki nadrealizma.
Na koncu sam Mephistopheles z verigami ognja in žezlom diamantnim.

Stopil je na oder, z razbeljenimi dlanmi objel govorniški pult:

"Senatus Populusque Romanus!

Sem Jupiter v Zevsovem templju v Olimpiji.
Svet me ne more doseči in jaz ne morem doseči sveta.
Orjaška himera zasaja kamnite kremplje v moj vrat.

Sem svetla brezbrižnost. Bolezen narodov.
Ogenj liže brazde s kosti. Gora žari v popoldanskem soncu.
Veliki osvajalec! Spuščam zastor pred očmi sveta.
Le monde est passe! Mörtel ist aus!
Rideo Quia Papa Sum."

Prelomil je palico.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Neva, v 19-11-2006 14:18,
1. ...
Luka, spesnil si zelo kompleksno pesem. 
 
Dotikaš se bistvenih zgodovinskih vprašanj o človekovem iskanju resnice o njegovem bivanju. Religije, ki jih omenjaš (egipčanska, krščanstvo, starogrška mitologija in celo vražjeverje, stari Rim/so nanje zelo poskušale in to še vedno poskušajo, odgovoriti. Gre tudi za vprašanja o miru. Znotraj vsega tega iščeš svoje osebno mesto kot človek, ki sprašuje in sam išče odgovore v deveti hiši, torej hiši abstraktnega /znanja, vizij/. 
Tempelj Opet v Karnaku ima zelo znano poslikavo, ki kaže povezavo med bogom Ra in Ozirisom in nekateri to sliko pojmujejo kot eno od razlag vloge priamid.Gre za povezavo med smrtjo in večnim življenjem. 
 
Tudi laž ni resnica v ogledalu, je le žal...In vedeti kaj še bo???? Poker gotovo. Če vsi ne bodo rekli: Tenez! Rien ne va plus.  
Ker res ne bi smeli tako naprej....Epilog?...ostaja odprto vprašanje...  
 
Upam, da sem vsaj približno zadela, kar si povedal v pesmi s tako mozaično vsebino, rahlo nadrealistične narave ....morda dopolniš? 
 
lp Neva
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:43 - 07.08.2006

    Ko zaide sonce in vstane noč
    šumenje v ušesih bo preglasilo
    sleherno besedo

    Nikoli presežena harmonija u...

    Beri dalje...
  • 14:42 - 13.01.2007

    Sprehod med politike,
    rezultat je smešen,
    preveč  je kritike,
    skoraj sem smešen.

    ...

    Beri dalje...
  • 23:13 - 16.12.2009

    ne grem naprej, ne morem nazaj preveč zaljubljen sm zdaj... obstal sm.. misel prešine nate, ta pesem posvetena je zate, da dojames, ...

    Beri dalje...
  • 17:35 - 10.09.2005

    Solza svetleča je kot reka spolzela po mojem licu. Danes ni nasmeha na mojem obrazu. Danes jočem. Rada bi se spet smejala soncu v obraz...

    Beri dalje...
  • 07:11 - 02.03.2013

    in vendar se sprhnela razdalja kosmiči

    zraven pa tudi še čas
    izpod drevesa
    ovitega v natrgane trakove ščebeta

    ...

    Beri dalje...
  • 17:55 - 27.10.2008

    Sence zlivajo se v črno globel,
    mrtvi obrazi znotraj iščejo svetlobo,
    roke blede in krvave se stegujejo po meni,
    ...

    Beri dalje...
  • 11:59 - 13.12.2007

    V meni se je razlilo veliko jajce

    apnenec me žuli v trebuhu, najraje bi
    vse skupaj izbruhal
    vse krče in spomine in kri...

    Beri dalje...
  • 15:45 - 26.06.2007

    Postati kralj ali vsaj kraljeva kraljična.
    Živeti v pravljici,
    hoditi po tipkah klavirja,
    pisati note ljubezni,
    spati...

    Beri dalje...
  • 09:30 - 18.04.2007

    Sama v ozračju vesolja,
    lebdim,lebdim,
    kot senca nemirna,
    samo ogenj,
    goriii,goriiii...
    iskre spreletavajo, Beri dalje...

  • 21:11 - 02.07.2008

    V trenutku nemoči I


    Iz njegovi oči je sijalo sovraštvo,
    Z vsako kretnjo je hotel pokazati nestrinjan...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo