Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Epilog Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Yggradsil, v sreda, 15. nov. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

E levom kristjan.
Goreči križi in kje je zdaj tvoja resničnost?
Išči opoj. Nedestruktivno.
Blaženost je vtkana v nič,
ki je, ki ga ni.

V sončni zahod,
v večerno umivanje zob pred seksom,
v magistrale Sonetnega venca.

Mali brat smrti,
išči odgovor med luskami božanstev,
med vrstami kipcev v svetišču sončnega boga.

Kristalne krste kamnitih figur?
Zašijte mi oči.

Na prestolu lord Fenrir, mesec v deveti hiši.
Modri konji jezdijo v Opet.

Gospodična v kočiji.
Sanjari o poljanah boga vojne.
Cigareto gospodična?
Odgovor.
Odgovor na kaj?
Saj nismo v Franciji.

Žal in resnica ni laž v ogledalu.
Topel obrok je je človek.
Servirati z eno vejico.
Pinija?

Štirje asi v eni igri.
Game - poker(?).
Ruska ruleta.
Tenez! Rien ne va plus.

----

Skozi srebrna vrata so prišli šamani,
plesali v divjem ritmu in vzklikali imena demonov.
Za njimi bitja fantastičnih barv in oblik, preroki nadrealizma.
Na koncu sam Mephistopheles z verigami ognja in žezlom diamantnim.

Stopil je na oder, z razbeljenimi dlanmi objel govorniški pult:

"Senatus Populusque Romanus!

Sem Jupiter v Zevsovem templju v Olimpiji.
Svet me ne more doseči in jaz ne morem doseči sveta.
Orjaška himera zasaja kamnite kremplje v moj vrat.

Sem svetla brezbrižnost. Bolezen narodov.
Ogenj liže brazde s kosti. Gora žari v popoldanskem soncu.
Veliki osvajalec! Spuščam zastor pred očmi sveta.
Le monde est passe! Mörtel ist aus!
Rideo Quia Papa Sum."

Prelomil je palico.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Neva, v 19-11-2006 14:18,
1. ...
Luka, spesnil si zelo kompleksno pesem. 
 
Dotikaš se bistvenih zgodovinskih vprašanj o človekovem iskanju resnice o njegovem bivanju. Religije, ki jih omenjaš (egipčanska, krščanstvo, starogrška mitologija in celo vražjeverje, stari Rim/so nanje zelo poskušale in to še vedno poskušajo, odgovoriti. Gre tudi za vprašanja o miru. Znotraj vsega tega iščeš svoje osebno mesto kot človek, ki sprašuje in sam išče odgovore v deveti hiši, torej hiši abstraktnega /znanja, vizij/. 
Tempelj Opet v Karnaku ima zelo znano poslikavo, ki kaže povezavo med bogom Ra in Ozirisom in nekateri to sliko pojmujejo kot eno od razlag vloge priamid.Gre za povezavo med smrtjo in večnim življenjem. 
 
Tudi laž ni resnica v ogledalu, je le žal...In vedeti kaj še bo???? Poker gotovo. Če vsi ne bodo rekli: Tenez! Rien ne va plus.  
Ker res ne bi smeli tako naprej....Epilog?...ostaja odprto vprašanje...  
 
Upam, da sem vsaj približno zadela, kar si povedal v pesmi s tako mozaično vsebino, rahlo nadrealistične narave ....morda dopolniš? 
 
lp Neva
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 17:39 - 14.08.2007

    Ko so se čustva prebudila
    spoznal samoto sem srca
    objela je melanholija
    celino mojega srca.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:28 - 09.11.2005

    ko bi zanali pisati brez besed
    in s tem nekaj povedati
    bi bil srečen
    tako naj bodo rajši tiho
    in naj nič ne povedo
    z veliko b...

    Beri dalje...
  • 14:26 - 25.05.2006

    Nekaj umira!
    Mogoče lesk smaragdov
    v tvojih nekoč sijočih se očeh?
    Mogoče poletje,
    ki mu sonce pojenja,
    na poti v jesen? Beri dalje...

  • 23:29 - 16.01.2011

    Nogometna žoga!
    Ta, ki je najbolj pomembna postranska stvar.
    Ta, ki je že vojno ustavila.
    Ta, ki vedno je in bo...

    Beri dalje...
  • 15:45 - 09.11.2004

    Ne pihaj mi pod prste
    in ne škili okoli vratu,
    tvoje tipalke me žgečkajo
    in sili me na smeh,
    ko se tvoje dolge ovijalke
    p...

    Beri dalje...
  • 14:52 - 16.04.2009

    Začaran krog besed, ugank, splet omam in napak, besedna igra, ničta pot, težki glas, srce zarot. Razprte črte, sklenjen krog, končan...

    Beri dalje...
  • 13:37 - 14.08.2008

    Rada imam noč,rada imam noč, ker je lepa, rada imam noč, ker je gluha in slepa za skrivnosti in ni človeka, ki v tišini njeni ne čaka ga uteha. ...

    Beri dalje...
  • 14:56 - 10.02.2006

    Z ubijalskimi pogledi me počas ubijaš Ti...
    Z vampirskimi poljubi mi v sanjah piješ kri...
    Zarjavelo marioneto si iz mene Ti nardila... Beri dalje...

  • 22:26 - 21.02.2007

    Nočem več spati,
    hočem vstati,
    saj ta noč že predolga je,
    in ti ne ljubiš me.

    ...

    Beri dalje...
  • 13:11 - 28.03.2007

    Ta svet ni cvet, kot iz škatlice vzet.
    Ta svet je klet s temačnostjo pripet
    na srce vsakogar, ki trepeta,
    da svet je ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo