Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Epilog Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Yggradsil, v sreda, 15. nov. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

E levom kristjan.
Goreči križi in kje je zdaj tvoja resničnost?
Išči opoj. Nedestruktivno.
Blaženost je vtkana v nič,
ki je, ki ga ni.

V sončni zahod,
v večerno umivanje zob pred seksom,
v magistrale Sonetnega venca.

Mali brat smrti,
išči odgovor med luskami božanstev,
med vrstami kipcev v svetišču sončnega boga.

Kristalne krste kamnitih figur?
Zašijte mi oči.

Na prestolu lord Fenrir, mesec v deveti hiši.
Modri konji jezdijo v Opet.

Gospodična v kočiji.
Sanjari o poljanah boga vojne.
Cigareto gospodična?
Odgovor.
Odgovor na kaj?
Saj nismo v Franciji.

Žal in resnica ni laž v ogledalu.
Topel obrok je je človek.
Servirati z eno vejico.
Pinija?

Štirje asi v eni igri.
Game - poker(?).
Ruska ruleta.
Tenez! Rien ne va plus.

----

Skozi srebrna vrata so prišli šamani,
plesali v divjem ritmu in vzklikali imena demonov.
Za njimi bitja fantastičnih barv in oblik, preroki nadrealizma.
Na koncu sam Mephistopheles z verigami ognja in žezlom diamantnim.

Stopil je na oder, z razbeljenimi dlanmi objel govorniški pult:

"Senatus Populusque Romanus!

Sem Jupiter v Zevsovem templju v Olimpiji.
Svet me ne more doseči in jaz ne morem doseči sveta.
Orjaška himera zasaja kamnite kremplje v moj vrat.

Sem svetla brezbrižnost. Bolezen narodov.
Ogenj liže brazde s kosti. Gora žari v popoldanskem soncu.
Veliki osvajalec! Spuščam zastor pred očmi sveta.
Le monde est passe! Mörtel ist aus!
Rideo Quia Papa Sum."

Prelomil je palico.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Neva, v 19-11-2006 14:18,
1. ...
Luka, spesnil si zelo kompleksno pesem. 
 
Dotikaš se bistvenih zgodovinskih vprašanj o človekovem iskanju resnice o njegovem bivanju. Religije, ki jih omenjaš (egipčanska, krščanstvo, starogrška mitologija in celo vražjeverje, stari Rim/so nanje zelo poskušale in to še vedno poskušajo, odgovoriti. Gre tudi za vprašanja o miru. Znotraj vsega tega iščeš svoje osebno mesto kot človek, ki sprašuje in sam išče odgovore v deveti hiši, torej hiši abstraktnega /znanja, vizij/. 
Tempelj Opet v Karnaku ima zelo znano poslikavo, ki kaže povezavo med bogom Ra in Ozirisom in nekateri to sliko pojmujejo kot eno od razlag vloge priamid.Gre za povezavo med smrtjo in večnim življenjem. 
 
Tudi laž ni resnica v ogledalu, je le žal...In vedeti kaj še bo???? Poker gotovo. Če vsi ne bodo rekli: Tenez! Rien ne va plus.  
Ker res ne bi smeli tako naprej....Epilog?...ostaja odprto vprašanje...  
 
Upam, da sem vsaj približno zadela, kar si povedal v pesmi s tako mozaično vsebino, rahlo nadrealistične narave ....morda dopolniš? 
 
lp Neva
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:55 - 08.12.2007

    Lebdim...
    Okoli mene je na tisoče lučk...
    Drobne so, a njihov plamen je močan...
    Počutim se lahko...preveč...
    Izgublj...

    Beri dalje...
  • 18:54 - 13.02.2009

    Ciklus življenja

    Reka sem.

    Včasih mirno valovim,
    spet drugič od nevihte razburje...

    Beri dalje...
  • 13:46 - 24.06.2008

    Sveža limonova in zelena,
    citrusi polni vitaminov in grenkobe,
    kristalno belo vazo prekrivajo koprene;
    prebadajo občutke več...

    Beri dalje...
  • 19:29 - 13.02.2007

    V sebi čutim bolečino
    ki me muči in pesti
    ob vsej krutosti na svetu
    ki ji konca ni in ni
    kakor mnoge druge
    tud...

    Beri dalje...
  • 13:30 - 20.06.2011

    Rekla si, da kot veganka
    ti ne rabiš jajc, mesa,
    eh, razloži to uganko:
    kak zadovoljiš moža?

    Rek...

    Beri dalje...
  • 21:09 - 16.01.2005

    Razmišljam o maminem poljubu,
    rahlem, nežnem na lica.
    Razmišljam o poljubu prijatelja,
    toplem, iskrenem.
    Razmišljam o po...

    Beri dalje...
  • 12:22 - 10.12.2004

    Po tebi hrepenim; kje si, slovenska duša,
    slovensko tí srce, slovensko jedro...

    Beri dalje...
  • 16:56 - 22.01.2005

    Mimo mene greš,
    kakor da me ni
    in da na svetu si samo ti.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:33 - 11.02.2005

    Bilke trave slišiš rast,
    ti nemo ostajaš zadaj.
    Večji od tebe je le hrast,
    z njim se zdaj ubadaj.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:17 - 20.11.2011

    Skozi okno odseva gozda sijaj,
    rjavi listi dreves povejo da že dolgo ni maj,
    in ko jim prisluhneš, v ta njihov šelest,...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo