Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Epilog Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Yggradsil, v sreda, 15. nov. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

E levom kristjan.
Goreči križi in kje je zdaj tvoja resničnost?
Išči opoj. Nedestruktivno.
Blaženost je vtkana v nič,
ki je, ki ga ni.

V sončni zahod,
v večerno umivanje zob pred seksom,
v magistrale Sonetnega venca.

Mali brat smrti,
išči odgovor med luskami božanstev,
med vrstami kipcev v svetišču sončnega boga.

Kristalne krste kamnitih figur?
Zašijte mi oči.

Na prestolu lord Fenrir, mesec v deveti hiši.
Modri konji jezdijo v Opet.

Gospodična v kočiji.
Sanjari o poljanah boga vojne.
Cigareto gospodična?
Odgovor.
Odgovor na kaj?
Saj nismo v Franciji.

Žal in resnica ni laž v ogledalu.
Topel obrok je je človek.
Servirati z eno vejico.
Pinija?

Štirje asi v eni igri.
Game - poker(?).
Ruska ruleta.
Tenez! Rien ne va plus.

----

Skozi srebrna vrata so prišli šamani,
plesali v divjem ritmu in vzklikali imena demonov.
Za njimi bitja fantastičnih barv in oblik, preroki nadrealizma.
Na koncu sam Mephistopheles z verigami ognja in žezlom diamantnim.

Stopil je na oder, z razbeljenimi dlanmi objel govorniški pult:

"Senatus Populusque Romanus!

Sem Jupiter v Zevsovem templju v Olimpiji.
Svet me ne more doseči in jaz ne morem doseči sveta.
Orjaška himera zasaja kamnite kremplje v moj vrat.

Sem svetla brezbrižnost. Bolezen narodov.
Ogenj liže brazde s kosti. Gora žari v popoldanskem soncu.
Veliki osvajalec! Spuščam zastor pred očmi sveta.
Le monde est passe! Mörtel ist aus!
Rideo Quia Papa Sum."

Prelomil je palico.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Neva, v 19-11-2006 14:18,
1. ...
Luka, spesnil si zelo kompleksno pesem. 
 
Dotikaš se bistvenih zgodovinskih vprašanj o človekovem iskanju resnice o njegovem bivanju. Religije, ki jih omenjaš (egipčanska, krščanstvo, starogrška mitologija in celo vražjeverje, stari Rim/so nanje zelo poskušale in to še vedno poskušajo, odgovoriti. Gre tudi za vprašanja o miru. Znotraj vsega tega iščeš svoje osebno mesto kot človek, ki sprašuje in sam išče odgovore v deveti hiši, torej hiši abstraktnega /znanja, vizij/. 
Tempelj Opet v Karnaku ima zelo znano poslikavo, ki kaže povezavo med bogom Ra in Ozirisom in nekateri to sliko pojmujejo kot eno od razlag vloge priamid.Gre za povezavo med smrtjo in večnim življenjem. 
 
Tudi laž ni resnica v ogledalu, je le žal...In vedeti kaj še bo???? Poker gotovo. Če vsi ne bodo rekli: Tenez! Rien ne va plus.  
Ker res ne bi smeli tako naprej....Epilog?...ostaja odprto vprašanje...  
 
Upam, da sem vsaj približno zadela, kar si povedal v pesmi s tako mozaično vsebino, rahlo nadrealistične narave ....morda dopolniš? 
 
lp Neva
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:10 - 25.06.2006

    Vsaka zgodba isti konec ma.
    Vsaka moja ljubezen nesrečno se konča.
    Eh! Ma jebi ga!
    Vsaka moja izbira je polna napak,
    V...

    Beri dalje...
  • 22:40 - 21.08.2008

    Voda teče prek gora,
    izvira iz tvojega srca.
    Dolgo in dolgo potuje,
    vse ovire premaguje.

    A vse s...

    Beri dalje...
  • 15:25 - 30.11.2007

    Ljubil sem dekle
    Prinesla mi je pivo in čike
    En dan sem jo poslal v pristanišče
    Prinesla mi je sifilis ...

    Beri dalje...
  • 10:52 - 14.01.2007

    Spomlad prihaja,
    mi nagaja.
    in v tvojih očeh vidim črnino,
    in gre mi na smeh, ker vidim penino.
    ...

    Beri dalje...
  • 18:35 - 24.10.2006

    Prišel bo v belih snežinkah, kot zmeraj,
    padal bo dolgo, dolgo v noč,
    pobelil bo strehe naših domov,
    preobleke...

    Beri dalje...
  • 16:05 - 22.06.2006

    Tišina prekrije zadnji utrip
    in pred teboj ostane neskončna ravnina,
    ki tone s soncem v temno nebo
    in izginja med zvezdami.....
    Beri dalje...

  • 09:04 - 18.07.2010

    Prvo srečanje
    v ljubezni s teboj
    sem preživel,
    a kaj ko v tvojem srcu
    zate ljubezen ne obstaja.
    ...

    Beri dalje...
  • 18:31 - 14.10.2010

    Te cherchant partout
    je me retrouve dans une rue
    qui n'a pas d'issue.

    ...

    Beri dalje...
  • 13:48 - 07.10.2007

    Ti in jaz,
    nebo in zvezde,
    v zraku vonj noči..

    Igram se s kodri svetlih las -
    le kaj iz njih žari?
    Zasan...

    Beri dalje...
  • 16:13 - 04.09.2007

    "Daj, izreci!" praviš. Mala moja!
    Spet jeziš brez konca se in kraja
    in zaponka v bluzi ti nagaja.
    Ka...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo