Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Rojstvo Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a LORELLIA, v petek, 03. nov. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

nisem se ovila v sanje,
zato,
da bi teptala tvojo slehrno bitko,
tvojo pot grenkobe,
tvojo rdečo nit resnice,

šla sem v sanje
le zato,
ker obležati v tvoji senci
in jokati tvoje solze,
ni bilo pošteno....

nisem našla sonca,
zgolj zato,
ker si mi stiskal temo v težke veke,
in ker si podtikal svoje boje vame,

našla sem ga le zato,
ker sem uzrla biser v ogledalu...

bilo je...
sneg je že večkrat pokril vse stopinje
in sledi so z vetrom bežale,
tokovi minut so razprli vsa jadra
in plula sva mimo,
vsak zase,
v omami...

bilo je...

že davno...

le kaplja spomina se kdaj še dotakne,
le hipec davnine pokuka z omare
le včasih še vonj mi po snegu podtakne
obroče dvojine,
zate in zame...

pa sonce
in paleta črnine

zavita v moj šal dolge zime;
mladost s tvojo črko imena,
nevednost;
bežanja, iskrena...

in vendar...

spet jutra, dišeča od kave,
topla od sonca
in od nove bližine,

večeri, s taktirko jeseni
in nova dvojina...

spet zima,
s spomini črnine,
belina;
in nove vzpetine.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 03-11-2006 17:50,
1. Rojstvo
bilo je... 
sneg je že večkrat pokril vse stopinje 
in sledi so z vetrom bežale, 
tokovi minut so razprli vsa jadra 
in plula sva mimo, 
vsak zase, 
v omami... 
 
Ob branju tvojih pesmi se mi porodi obcutek, da besede,ki jih prepletas v pesem skrbno izberes kot bisere med biseri, ki se najlepse lesketajo in jih strnes v pesem. To mi je se posebaj vsec, ta skrbni izbor besed in kako se naj ne rodi precudovita poezija.... 
 
poklon tvoji poeziji... 
 
lp, ajda 
 
 

Objavil/a Gnosis, v 04-11-2006 11:12,
2. Rojstvo
Domiselno, tekoče, prefinjeno v izrazu in napojeno z močno vsebino. Lepo!
 

Objavil/a morigenes, v 04-11-2006 14:11,
3. Rojstvo
Se strinjam z ajdo, skrbno in z ravno pravšnjo mero domišljije znaš izbrati prave besede in jih vtkati kot runo v svoje pesmi. Tekoče in ritmično, bravo.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 17:02 - 23.07.2011

    V otroštvu sta se spoznala
    in pri petih letih prvi pljub dala,
    a takrat še čiste ljubezni nista poznala.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:34 - 21.08.2008

    Prolog:

    Na Braču, sončnem otoku, ob obali morja
    se zopet starodavni boj za Ljubljeno odvija.
    Lepa Helena na naš čolnič...

    Beri dalje...
  • 12:20 - 07.10.2006

    prosim pozabi,
    na sanje o vili in o razburkanem morju,
    dovolj mi je spenjeno jutro in šop tvojih las.

    prosim ...

    Beri dalje...
  • 21:03 - 06.01.2005

    Čuteča bitja hodijo počasi,
    Da se v njihove krošnje nabirajo
    miljoni malenkosti, ki v zraku lebdijo.

    ...

    Beri dalje...
  • 11:47 - 14.01.2005

    Če sem.
    Še obstojam.
    Če stojim, hodim po poti,
    čutim se …
    približujem se ti,
    po poti grem,
    ki jo ljubim Beri dalje...

  • 15:47 - 28.02.2005

    Ti za seboj ne puščaš sled v snegu,
    svojo pot gredoč, ne oziraš se nazaj.
    Ti si zadnji jesenski veter v begu,
    ko odhajaš jaz nikdar ...

    Beri dalje...
  • 11:06 - 19.04.2007

    lovil ravnotežja s podnebjem.
    Srce se je
    motor in metulj,
    vedno samo
    v znak obstanka,
    pognalo v širok...

    Beri dalje...
  • 00:21 - 25.10.2008

    da je ne mara,
    da jo vara

    iz oči ji molze
    že tako velike solze

    jo preizkuša
    ne posluš...

    Beri dalje...
  • 07:31 - 13.08.2006

    Prišla je iz nižin
    k nam na zrak v višave,
    kjer naj bi se odprl ji pogled
    v še neodkrite notranje dalja...

    Beri dalje...
  • 20:31 - 05.03.2006

    Avtomobilske luči
    me odsevajo in verižijo
    na vse strani
    v neskončno temo večera.
    Čutim zadušljivo odvečnost
    utesnjeno v Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo