Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

? Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a felicko, v torek, 24. okt. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Prišel bo v belih snežinkah, kot zmeraj,
padal bo dolgo, dolgo v noč,
pobelil bo strehe naših domov,
preoblekel stare ograje iz šibja.

Bo povsod, v jarkih, na cestah,
pokril bo mesta, skrite kotičke,
prišel bo zopet, poln belih vesti,
oblekel ljudi bo v tople obleke.

Na ulice nestrpen klical bo sanke,
otroke na hribčke, oj, bo lepo,
v belo oblekel bo bor in drobceno jelko,
zelenje prekril bo z belo snovjo.

Zimo bo z nami prezimil,
pred pomladjo kot zmeraj bo šel,
kot voda bo v zemljo poniknil
in kot bele snežinke bo zopet prišel.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a VILINČEK, v 30-10-2006 09:00,
1. sneg
Sonček sije, še vedno je toplo, 
a ti že kličeš snežinke bele nad nebo... 
Zakaj pa ne, če prinesejo veselje? 
Naj izpolnijo se lepe želje...  
 
Simpatična pesem, lahkotna pesmica, ki pogreje dušo in srce...polna optimizma... V tebi se skriva duša otroka, ohrani jo... :) 
 
 
 

Objavil/a felicko, v 01-11-2006 09:29,
2. ?
Hvala VILINČEK za: 
Sonček sije, še vedno je toplo,  
a ti že kličeš snežinke bele nad nebo...  
Zakaj pa ne, če prinesejo veselje?  
Naj izpolnijo se lepe želje...  
 
"Dušca" se zahvaljuje za prijazen komentar. :zzz  
 
Lp. Felicko
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 07:24 - 21.08.2006

    Bikjer miru, nikjer življenja,
    nikjer nobenega potrpljenja,
    le sam ropot brez konca,
    nikjer ni žarka sonca.
    Povso...

    Beri dalje...
  • 07:49 - 12.10.2006

    Premalo potemnel,
    v solariju Pri teti Depri.
    Vsake tolko ga obiščem.
    Tam v temi ležim
    in se cvrem v želji. <...

    Beri dalje...
  • 11:19 - 11.10.2009

    Običajno mesto
    in vsi ti ljudje
    ki sploh vidim jih ne
    temotnost prostora
    pogoltne vase
    moj strah<...

    Beri dalje...
  • 19:07 - 13.01.2006

    Se je ujela
    na laž
    tistega
    medlega januarskega
    večera tvoja
    senca
    zdaj leze

    ...

    Beri dalje...
  • 20:01 - 11.05.2006

    Ljubim zemljo
    in ljubim zvezde.

    Ljubim sonce
    in ljubim luno.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:19 - 25.08.2007

    Tone kit
    pod tone oceana

    Grize slano razprostorje

    Na dnu
    vstopi v novo morje

    ...

    Beri dalje...
  • 19:05 - 07.09.2009

    Vse je lepo.
    Lepota je sneg.
    Sneg je bel.
    Belina je ostra.
    Ostrost gladimo.
    Gladina je nizka,
    nižina na...

    Beri dalje...
  • 17:42 - 29.06.2007

    Če narobe ljubiš
    nikogar ne gane,
    samo sebe lahko poljubiš!

    Beri dalje...

  • 08:11 - 26.02.2006

    Že dolgo me ni bilo v tej sobi,
    prestrašim se zaprašenosti,
    dotaknem se klopi,
    v prah narišem črtico,
    prižgem napol izgoreno sv...

    Beri dalje...
  • 19:48 - 16.09.2008

    V temnem zvoniku odzvanja turobno
    vsa žalost, požeta v srnišče grenkobno
    in padajo z vrha prežrtih želja
    ostank...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo