Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

? Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a felicko, v torek, 24. okt. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Prišel bo v belih snežinkah, kot zmeraj,
padal bo dolgo, dolgo v noč,
pobelil bo strehe naših domov,
preoblekel stare ograje iz šibja.

Bo povsod, v jarkih, na cestah,
pokril bo mesta, skrite kotičke,
prišel bo zopet, poln belih vesti,
oblekel ljudi bo v tople obleke.

Na ulice nestrpen klical bo sanke,
otroke na hribčke, oj, bo lepo,
v belo oblekel bo bor in drobceno jelko,
zelenje prekril bo z belo snovjo.

Zimo bo z nami prezimil,
pred pomladjo kot zmeraj bo šel,
kot voda bo v zemljo poniknil
in kot bele snežinke bo zopet prišel.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a VILINČEK, v 30-10-2006 09:00,
1. sneg
Sonček sije, še vedno je toplo, 
a ti že kličeš snežinke bele nad nebo... 
Zakaj pa ne, če prinesejo veselje? 
Naj izpolnijo se lepe želje...  
 
Simpatična pesem, lahkotna pesmica, ki pogreje dušo in srce...polna optimizma... V tebi se skriva duša otroka, ohrani jo... :) 
 
 
 

Objavil/a felicko, v 01-11-2006 09:29,
2. ?
Hvala VILINČEK za: 
Sonček sije, še vedno je toplo,  
a ti že kličeš snežinke bele nad nebo...  
Zakaj pa ne, če prinesejo veselje?  
Naj izpolnijo se lepe želje...  
 
"Dušca" se zahvaljuje za prijazen komentar. :zzz  
 
Lp. Felicko
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 06:38 - 01.08.2007

    Končno sem te dočakal
    moja Fatima.
    Prišla si tiho in nenapovedano
    in prinesla vonj po Jasminu.

    ...

    Beri dalje...
  • 12:16 - 05.04.2007

    Zaupaj ozračju, ki te hrani
    prisluhni mu ob vsakem koraku
    vsak trenutek je predstava
    začuti vse te ponudbe v zraku. Beri dalje...

  • 16:15 - 05.05.2007

    Na tleh, s črno packo na obrazu
    Z ranjenimi krili, sam, osamljen
    S srebrno kapljico rose v očeh
    Živa voda tihe bolečine <...

    Beri dalje...
  • 12:33 - 21.07.2009

    Pod stopali gruda,
    stvarnost
    - resnica, ki ne boli.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:15 - 14.07.2008

      EDEN JO NE OBVLADA

    Na milijone knjig, je na policah nešteto besed, v umu ljudi
    do zadnjega diha, iščemo vsi
    tisto b...

    Beri dalje...
  • 20:01 - 01.11.2004

    Ko sem te zagledal,
    sem onemel.

    Ko si spregovorila,
    sem odgovoril.

    Ko si me polj...

    Beri dalje...
  • 09:48 - 20.09.2008

    Preko planin, naravnih meja
    me je ponesla želja,
    da videl bi svet
    še neznanih polja,
    ki so še last same sebe.
    ...

    Beri dalje...
  • 14:47 - 10.04.2009

    Nikoli ti nisem priznala,
    da zate vse bi dala,
    svoje življenje zate bi končala,
    ker vse kar sem bila
    in vse kar sem i...

    Beri dalje...
  • 22:02 - 03.03.2008

    Ko čudežno Zrcalo najdeš,
    ti pogledat' vanj ne smeš.
    Če bi pokukal v to Zrcalo,
    oko preteklost tvojo bi uzrlo....

    Beri dalje...
  • 20:06 - 21.09.2006

    Pomivam posodo,
    iz ozadja slišim svojo najljubšo pesem,
    vsi spomini vezani nanjo
    so izginili,
    pokopani ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo