pojdi z menoj
Napisal/a LORELLIA, v sobota, 07. okt. 06
Ocena urednika:
Ocena uporabnikov:
(0 glas)
prosim pozabi,
na sanje o vili in o razburkanem morju,
dovolj mi je spenjeno jutro in šop tvojih las.
prosim pozabi,
obljubo o pisanem letu z balonom;
čas celi vse rane, izda modrijan.
zato pojdi z mano,
ko me odnese poletje in knjige v omari,
ki čakajo prvo mladost.
oh pojdi no z mano,
ko rečem iskreno, da grem z novo cesto,
vso prašno in sivo
v kotiček iz sanj.
to so drugačne sanje, saj veš.
moje so in nič lepega ni v njih.
A jih moram izživeti, kot mornar
ujet v orkane.
to so tiste sanje, saj še veš.
ki mi jih je narisal oče
in jih dal v culo, ko sem šla.
ne gre drugače.
pojdi z mano in se ne boj samote,
kot se jo jaz.
potem bova kdaj lahko obžalovala.
potem bova imela spomine.
lahko bova uresničila idejo o tem,
da se ljubiva večno.
le tiho postoj...
za trenutek,
nato pojdi z menoj!
Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje. Prosimo, prijavite se ali registrirajte.
Komentarji uporabnikov (0)
Naključne
16:28 - 11.01.2007
Tvoje skladne poteze tečejo trdo.
Izklesane z dlanjo umetnika,
odtisnjene mehko...
z enim izmed prstov genija.
...
Beri dalje...
22:28 - 18.08.2008
Da te podsjetim
Što sve nekad davno smo govorili
O ljubavi
Koja nikad neće nestati
O ljubavi koju mi smo imali
...
Beri dalje...
18:46 - 29.08.2005
Odrezano drevo... Kar tam nekje, na sredi veličine. Pod njim jezero, zledenelo, z odsevom nekega odtujenega življenja. N...
Beri dalje...
21:19 - 28.02.2009
Pri rokovanju sva se spoznala
v moji se znašla je njena dlan,
naenkrat sem v sebi do nje začutil
čustvo želenja in skritih s...
Beri dalje...
20:01 - 24.08.2005
Noč brez sonca prebuja se v dan, zima brez hladu rojeva le led,
...
Beri dalje...
01:16 - 22.01.2011
Ljubezen moja.
Ne, ne zapuščaj me nocoj,
niti ne zaspi.
Ostani z menoj v objemu.
Ostani in govori mi.
Beri dalje...
16:42 - 27.11.2005
Po Burji diši. Peneče se morje V bregove zaganja. Skale premika, drobovje razkriva.
...
Beri dalje...
16:08 - 13.06.2010
Je Grdi raček žabi tarnal tožno,
kako brezsrčen, krut je ta naš svet,
da komur ni bil dan talent, izgled,
povso...
Beri dalje...
13:44 - 08.02.2008
Bi te mar še ljubila,
če poznala bi te še bolj?
Če odgrnila bi in odkrila,
da nisi le prevara,
Beri dalje...
17:21 - 07.02.2007
Kam, kam?
Na vrhu sam,
brez izziva,
ni goriva,
Tema, megla, razpad sistema...
...
Beri dalje...