Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Odnesi me... Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a felicko, v sobota, 30. sep. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Daj čebelica, odnesi me na svojih krilih,
v čas, ko sem bil še otrok,
kjer se bom počutil varno,
se ničesar bal.

Razširi krila, vzami me v naročje,
da začutim davno izgubljeno radost,
pozabljeno, kot, da je nikoli ni bilo,
v vseh teh letih popolnoma izgubljeno.

Ponesi me do cvetočih travnikov
in zelenih pašnikov, kjer diši po senu,
tja kjer se pase divjad
in na licih sije sreča - prava!

Popelji me v nek drug čas,
kjer hodita sloga in mir z roko v roki,
kjer sonce boža,
velika reka pa gasi žejo.

Odletiva  v planine, gozdove,
kjer vladata svežina in zima, kjer ni prevar
in ni "igralcev", kjer ni zlobe, kjer ni žalosti...
Odnesi me...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (8) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 07-10-2006 13:01,
1. Odnesi me...
felicko, glede tvojih "zahtev", ki si si jih postavil v pesmi, mislim da cebelica ni dovolj, rabis ptico z velikim razponom kril... ja, pa se pokukaj, kje se skriva pila;)
 
lp, ajda 
 

Objavil/a Tomi, v 09-10-2006 07:06,
2. Odnesi me
Zame lep opis iskanja čistosti in miru, ki ga ta svet že od otroštva ne ponuja. Lepo
 

Objavil/a felicko, v 09-10-2006 14:11,
3. Odnesi me...
Jebela Ajda, maš prav, bi kar enga vlkega ftiča rabo, da bi me odneso..., pa dosti perja more met! :grin :p  
Tomi, tudi tebi hvala za komentar. 
 
Felicko :)
 

Objavil/a ajda, v 09-10-2006 14:17,
4. Odnesi me...
:grin  
je pa res, da cebelica veliko medu nabere in nese v kosku, kljub svoji krhkosti, vprasanje, ce velik ptic :p to zmore..
 

Objavil/a ajda, v 09-10-2006 14:17,
5. Odnesi me...
:grin  
je pa res, da cebelica veliko medu nabere in nese v kosku, kljub svoji krhkosti, vprasanje, ce velik ptic :p to zmore..
 

Objavil/a felicko, v 09-10-2006 14:23,
6. Odnesi me...
Ajda, tudi ftič kdaj zmore... :p :grin  
 
Lp. Felicko :grin
 

Objavil/a gitaa, v 10-10-2006 19:40,
7. ...
Felicko lepo- povej kje je to???? Da bom tudi jaz šla tja :)
 

Objavil/a felicko, v 10-10-2006 22:31,
8. Odnesi me...
Gitaa, če bi vedel kje je to, bi bil že tam! :)
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 22:01 - 25.01.2005

    Jeza in beda.
    In nič spoštovanja.
    Le kdo sploh še gleda
    in kdo le še sanja?

    Obup in nemoč.
    In nič spoštovanja.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:42 - 23.10.2006

    Zbujen,
    zadnji trenutek,
    na školjki,
    zadnji trenutek,
    zajtrk,
    zadnji trenutek,
    v službi,
    ...

    Beri dalje...
  • 21:47 - 10.09.2008

    Pride čas,
    ko je bolje umolknit
    oko, vse čute razbistrit.

    Ko tišina zavlada,
    morda takrat sliši se preveč,
    Beri dalje...

  • 11:23 - 25.02.2006

    Ko nazdraviva s penino, ne vzdrži skritih se želja,
    naj občutim vso milino, da sem kar si želiš vse do neba,
    razgrniva ljubljeno vesolje,...

    Beri dalje...
  • 20:19 - 19.04.2011

    Ta punca je tečna,
    ker ni srečna.
    Ko bo pravega dobila,
    se bo že umirila.

    Jasno še ji ni,
    ...

    Beri dalje...
  • 10:57 - 02.01.2006

    ne bom mrka
    čeprav v-maternična
    ne bom mrka
    lahko se izvijem

    ...

    Beri dalje...
  • 07:23 - 13.09.2011

    Ne natakaj mi vina.
    Lahko me prevzame že kaplja vonja.

    Takrat bom odložil vse obleke
    svoje kože.
    Se do krvi zag...

    Beri dalje...
  • 18:08 - 03.08.2007

    Za en tvoj dotik,
    kradel bi zvezdam.
    Za en tvoj pogled,
    bi se ubil,
    zasužnjil, podjarmil,
    pogodbo z hudičem po...

    Beri dalje...
  • 23:14 - 14.06.2007

    Ahati, diamanti...
    bezljave spominčice,
    pozabljeni spomini.

    Spektakularnost polzenja,
    spevnost stopinj v temi...

    Beri dalje...
  • 12:29 - 12.01.2008

    BREZ NAVODILA: Do štiri leta

      9 kosov


    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo