Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Špranje časa Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Kvazimodo, v petek, 08. sep. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Bile so misli varno skrite
v špranje časa in napev,
ki po šepastih stopnicah
je nekoč glasno zvenel
in si blodil med odmevi
vpet v pajčevino sanj.

Bile sobane v večnost stkane,
nevidni prostor, ples teles,
kjer so stene šepetale,
tistim, ki odšli so čez
in si snubil mlade breze
med potrkavanjem v les.

Bilo oko je sredi vsega
vklesano v granitni kip,
zazrto nekam daleč v temo,
kamor segal je privid
in si padal v ogledalo
z mesečino ves oblit.

Bila je ura brez kazalcev,
kraj kjer se ustavi čas,
kadar vetru poči struna,
ter odide kdo od nas.

In ti gneteš v dlani glino,
ki bila je tvoj obraz
in ti gneteš pesmi mirno,
ki jih bo pozabil čas.

 

 


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (7) KOmentar RSS
Objavil/a Tomi, v 09-09-2006 17:17,
1. Špranje časa
Bila je ura brez kazalcev, 
kraj kjer se ustavi čas, 
kadar vetru poči struna, 
ter odide kdo od nas.  
 
Enkratno, kakor tudi ostale kitice polne domiselnosti in enkratnosti za mene
 

Objavil/a ajda, v 09-09-2006 21:30,
2. Špranje časa
:x :( :sigh :zzz 8) ;) :grin ocitno nekaj ne dela prav , to ni napisal Kvazi ampak ajda.. 
 
 

Objavil/a Kvazimodo, v 10-09-2006 13:42,
3. A res?
Ta pesem je dolgo počivala v predalu kot 
nedodelana, zato sem jo malo " sfriziral". 
Kdo bi si mislil, da je včasih potebno samo dva, tri verze in 
pesem zadiha na novo. 
Ja Ajda. Mogoče pa ima tiskarski škrat prste zmes. 
:zzz  
ali pa jaz nisem jaz in ti nisi ti. He,He.. 
:p  
 
Da Ja?
 

Objavil/a Ajda, v 10-09-2006 13:45,
4. Špranje časa
Kvazi, kaj naj recem kot mojstrovina, kot znas...pa ne reci mi, da pretiravam :zzz :eek  
 
Sem kar nekaj casa rabila, da sem izluscila biser v pesmi, ker vsaka kitica zase, krici.... 
 
...... 
Bile sobane v večnost stkane, 
nevidni prostor, ples teles, 
kjer so stene šepetale, 
tistim, ki odšli so čez 
in si snubil mlade breze 
med potrkavanjem v les.  
 
...... 
 
kaj bi bilo, ce bi vsi tako dobro pisali, bi se mi zrolalo :? :?
 

Objavil/a ajda, v 10-09-2006 13:45,
5. Špranje časa
skozi špranje časa pronicajo misli in ko se pozlatijo, privrejo na plan... 
 
ja, nikoli se ne ve, kdo je kdo, najbolje narediti poskus:uscipni se in ce se bo slisalo auu, bos ti, ce se bom pa zadrla jaz ... :x :?
 

Objavil/a Kvazimodo, v 10-09-2006 14:23,
6. ...
Uf! To pa je moralo boleti! 8)
 

Objavil/a ajda, v 10-09-2006 18:25,
7. Špranje časa
kako si vedel, da sem se tudi jaz uscipnila :zzz...no, to je tudi del razmisljanja, spranj casa, cas je namenjen tudi razigranosti... 
 
lp, ajda 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 11:32 - 21.10.2009

    Moje življenje je kot
    dolg kostanjev
    drevored,
    ki mu ne vidim konca.

    Včeraj je za
    Beri dalje...

  • 21:30 - 21.11.2005

    Toplo je,
    kadar se dotaknem
    rumenega lesa,
    prelitega z jutrnjimi žarki.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:42 - 26.08.2010

    Sklenila lisica zvito,
    uboga, suhljata zdi se ji kokoš,
    če bo šlo tako naprej,
    morda bo šla pod nož,
    je potrebna z...

    Beri dalje...
  • 21:36 - 02.09.2009

  • 11:00 - 03.09.2010

    Lahko ga imaš rad,
    več ali manj,
    moraš ga živeti!

    Dokler ti bije srce
    in te noge drže,
    Beri dalje...

  • 18:30 - 26.05.2007

    Me glasba je zvabila
    v mogočni veletok
    so v meni vsa glasbila
    ustvarila nebeški šok.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:01 - 09.02.2008

    Naša mala muca Zala
    ljubljenka je ogledala.
    Urejena velemestna mačka
    videt´ je kot plišasta igračka. <...

    Beri dalje...
  • 22:41 - 29.04.2011

    Zrak na telo pritiska,
    duso trpeco stiska.
    Ta sla bi na drugo stran zemlja,
    a je privezana na kamen njegovega srca.
    ...

    Beri dalje...
  • 23:50 - 28.04.2005

    Je lepo biti angel?

    Ko iz ostre beline
    sonce prikliče življenje
    in vsaka bilka vztrepeta
    v stvarnikovo slavo?

    ...

    Beri dalje...
  • 09:25 - 04.03.2005

    Prišla tiho je, potiho,
    sploh ne vem kdaj,
    zašepetala nežno je, prenežno,
    nisem vedela zakaj.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo