S(misli)
Napisal/a emily, v sreda, 24. nov. 04
Ocena urednika:
Ocena uporabnikov:
(0 glas)
Kaj je na dnu kozarca? Praznina. (Napolni ga znova... Kaj je na dnu?)
Prividi, prisluhi tiha tišina, čista samota. Bela sivina in sinji sijaj.
Prazne so ceste In mrzlo je zunaj In zima. NI snega.
Zvezde so bele, luna rumena, skriva me v svoje sence.
Opojna bližina nerealnih realnosti in sladkost grenkih poljubov.
Vanilija in rum. Kocka rjavega sladkorja v črnem čaju.
Sama samota, tiha tišina.
Prepovedano je najlepše
Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje. Prosimo, prijavite se ali registrirajte.
Komentarji uporabnikov (0)
Naključne
21:07 - 18.03.2007
Zaman me kličeš
nazaj ne bom prišla,
kar glej me le od daleč,
kar trgaj bolečino iz srca,
zastonj me kl...
Beri dalje...
18:55 - 13.12.2007
Ne legaj med tise,
ne sanjaj mojih dlani v žitu,
ne čaraj svetlob v marmor
mojega obraza.
...
Beri dalje...
13:02 - 05.12.2004
Sneg iz sonca, umazana belina, lepota zore je zgorela, konca ni, le reveži umirajo, sekiri usode vrat ponujajo.
...
Beri dalje...
16:16 - 29.11.2006
.....šum morja....
......plahutanje kril galeba.....
.....petje škržatov.....
.....zvok vrtil...
Beri dalje...
14:06 - 14.05.2005
Kadar izmaličen iz vsakdanjosti vstaneš, se pokrižaš, greš k maši, in posediš pod borovci na klopci,
...
Beri dalje...
16:29 - 05.06.2005
Kot kamen se je potopil Pod površino robov, V zeleno globino tolmuna, Da se je stopil z vsako vodno kapljo jezera
...
Beri dalje...
19:18 - 18.09.2005
Nocoj bi lahko pisala žalostne verze v svojih pesmih. Zapisala bi:
NOČ JE POKRILA ZEMELJSKO OBLIČJE, NEBO JE POSULA Z ZVEZDAMI. NEŽ...
Beri dalje...
09:41 - 26.05.2007
Bila je devojka, kao iz snova,
mašta devojčice saputnik njen,
svaki dan drukčija, svaki dan nova,
kao leptira trag zb...
Beri dalje...
22:22 - 17.04.2009
Moja senca je hrast.
Moja zvezda stalnica
se imenuje vest.
Moje iskanje
delanje stopinj.
...
Beri dalje...
19:48 - 21.12.2006
za mano nemščina,
pred mano angleščina,
na levi hrvaščina,
in jaz, ki se delam,
da berem Ameri...
Beri dalje...