Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pu Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Carpensky, v torek, 05. sep. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Mala deklica sama v kotu sedi
vase zgrbljena nepremično v kletko strmi
pod zastrtim oknom v prašni koči
je ta kletka, srebrna kletka, last starega Lie-Zia

V njej je komaj stlačena medvedka,
Nekoč mogočna kraljica severnega gozda
iz črne, gnojne rane ji mala
cevka komaj ven štrli,
iz nje po kapljah dragoceni
žolč ji ven kaplja,
živi mlado družino starega Lien-Zia

Mala deklica v kotu sedi,
nepremično gleda v medvedkine oči,
v oči ji solza sili, cela čuti
bolečino mučene živali...

 

V upanju, da ni več daleč dan, ko bo na prostost izpuščen še zadnji medved, zverinsko mučen zaradi bedastega vraževerja primitivnega človeka...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 07-09-2006 16:08,
1. Pu
bom verjetno morala prebrati medvedka Pu-ja, da si osvezim spomin in potem bom seveda tvojo pesmico razumela tako kot si jo spletel.. 
 
lp, ajda 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 15:46 - 04.06.2007

    ...

    Beri dalje...
  • 20:49 - 27.05.2008

    prišla sem k tebi
    da zadavila bi dramo neskončno
    pogled usmerjen vate
    Beri dalje...

  • 16:05 - 22.06.2006

    Tišina prekrije zadnji utrip
    in pred teboj ostane neskončna ravnina,
    ki tone s soncem v temno nebo
    in izginja med zvezdami.....
    Beri dalje...

  • 21:03 - 24.08.2005

    Dotik spoznanja
    predrami tebe in mene.
    Obrneva se proč
    misleč, da je bil samo piš vetra..

    ...

    Beri dalje...
  • 18:25 - 19.01.2007

    Ne, nočem bolečine!
    Preziram zrna žalosti,
    ki se kot plevel razraščajo v trenutke mojega veselja
    in ugašajo ...

    Beri dalje...
  • 08:31 - 28.12.2004

    tam nekje ,je nekdo,
    ki ljubi me močno,
    ki sanja me, ki čuti me,
    ki dal mi je srce.
    želi si me, kot njega jaz,
    a skri...

    Beri dalje...
  • 15:46 - 23.03.2006

    Sreča je v drobnih stvareh
    to je prijazen nasme
    sončev lesket v očeh
    dišeči cvet v laseh
    mavrica v deževnih dneh
    nežni obj...

    Beri dalje...
  • 20:57 - 19.01.2005

    Oko zazrto je v nebo se čudi, odkriva misli na ptico, a jo prezira Oko ji sledi kako pada globina temna zadnja jo vidi Ptica spusti krik, zaboli! O...

    Beri dalje...
  • 00:04 - 07.11.2004

    Ponosen človek tam stoji,
    od daleč ljudstvo gledi,
    počuti se mogočnega,
    ampak jas sem yaki.

    Beri dalje...

  • 00:31 - 02.04.2010

    Nekaj od znotraj se -
    - čutim - spreminja.
    Korak vsak naprej
    na usodo spominja.
    Ne vleče močno mi
    več misli na...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo