Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pu Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Carpensky, v torek, 05. sep. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Mala deklica sama v kotu sedi
vase zgrbljena nepremično v kletko strmi
pod zastrtim oknom v prašni koči
je ta kletka, srebrna kletka, last starega Lie-Zia

V njej je komaj stlačena medvedka,
Nekoč mogočna kraljica severnega gozda
iz črne, gnojne rane ji mala
cevka komaj ven štrli,
iz nje po kapljah dragoceni
žolč ji ven kaplja,
živi mlado družino starega Lien-Zia

Mala deklica v kotu sedi,
nepremično gleda v medvedkine oči,
v oči ji solza sili, cela čuti
bolečino mučene živali...

 

V upanju, da ni več daleč dan, ko bo na prostost izpuščen še zadnji medved, zverinsko mučen zaradi bedastega vraževerja primitivnega človeka...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 07-09-2006 16:08,
1. Pu
bom verjetno morala prebrati medvedka Pu-ja, da si osvezim spomin in potem bom seveda tvojo pesmico razumela tako kot si jo spletel.. 
 
lp, ajda 
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 14:34 - 07.01.2007

    Kaj če se izlijem
    neslišno solzava
    na vesoljni nič
    in odišavim te vrste
    z vonjem pogumne pozabe
    ...

    Beri dalje...
  • 19:45 - 16.09.2008

    brez besed sem ti pela
    miže sem te videla
    srh čutila brez dotika

    brez maske sem ostala
    brez misli sem padala Beri dalje...

  • 16:29 - 05.07.2010

    Vse bo v redu,
    to je samo stanje,
    samo neko sranje,
    ki bo slej ko prej minilo,
    in vse se bo uredilo.
    Vse to tr...

    Beri dalje...
  • 08:55 - 17.05.2005

    Naj tisti, ki je res brez greha, vrže prvi kamen,
    naj tisti, ki pozna resnico, sodi vsem ostalim;
    naj tisti, ki resnično ve,
    k...

    Beri dalje...
  • 15:06 - 30.06.2006

    V rdeči zarji zahaja
    sonce za obzorje...
    Nebo zajema črnomodra jasnina,
    ki počasi golta temne oblake
    ter srka svetlobo vase. Beri dalje...

  • 20:49 - 09.11.2009

    Prelep je svet ki me obdaja,
    kot da čutim vse lepote raja,
    morje, najlepši sončni tam zahod,
    za čim bi hrepe...

    Beri dalje...
  • 15:22 - 15.11.2005

    črne, temne misli me lovijo
    vsi čuti mi drhtijo
    želim si smrti bolečine
    naj dolgo traja ...naj ne mine
    le tako vedel bom,
    da...

    Beri dalje...
  • 22:12 - 01.06.2007

    Ta pesem poslednja je misel,
    ki tebe slavi.
    Orhideja je roža,
    ki kmalu zaspi.

    Ta pesem v vetru verze ohranj...

    Beri dalje...
  • 15:02 - 06.03.2011

    Živim v ljubljani.
    Tu je nogomet doma,
    od 1909-ega leta.
    Hermes so ustanovili dijaki,
    Ilirijo lokalni veljaki.
    ...

    Beri dalje...
  • 10:46 - 04.03.2008

    sesuvam, podiram ustroje luči,
    tema je le moja krinka,
    nočna toaleta tako pravšnja se zdi,
    ko v črnem so...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo