Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Zaljubljena v najlepši čas Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a modro poletje, v ponedeljek, 14. avg. 06
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Zaljubljena v najlepši čas,
ki se mu preprosto reče ZDAJ,
utripam pospešeno,
zakaj mudi se mi,
ko želim imeti,
kar se mi lahko da
in ko želim hoteti
tisoče želja.

Ne obmirovati,
ampak ustvarjati,
ne molčati,
ampak zanimivo se izražati,
nikoli zadovoljna
s tem, kar je,
do skrajnosti izbirčna
segam po dovršenosti.

Beseda s težo,
ta me mika,
to prava je srca omika.
Življenje je veliko platno,
pa jaz detajl,
le čopič še poiščem,
ki je posrednik med menoj in njim.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a Providence, v 09-08-2007 19:00,
1. ...
Ajda, prebrala sem še nekaj pesmi modrega poletja in rekla bom takole: na prvi pogled je videti, kot bi se pod enim vzdevkom skrivala dva avtorja. Preberem eno pesem in vidim poezijo; preberem drugo in vidim (spet) pripoved na ravni osmošolca (dobro, takega z odličnim uspehom, a vseeno).  
Prav v tej pesmi, ki mi je sicer zelo všeč, se pojavi vmes nekaj, kar jo precej podre:  
Beseda s težo, 
ta me mika, 
TO PRAVA JE SRCA OMIKA. 
Kaj počne tale verz v sicer dovršeni pesmi? V celotni pesmi ni ne standardne rime ne ritma, nikjer zaznamovanega besednega reda - samo v tej vrstici najdemo vse troje (in deluje prisiljeno, vsekakor pa ne spada v siceršnji slog pesmi). 
Mislim, da je v modrem poletju še veliko modrine, samo malce jo je še treba izpiliti. 
Zamerim nič in upam, da velja tudi obratno. Nimam se za nekakšno vsevedinjo in se zavedam, da se tudi v mojih pesmih pojavljajo minusi (sam jih na žalost najteže opaziš). Včasih se moramo pač zelo potruditi - ali pa pesem odložiti, da se usede, in jo morda kasneje izpiliti. 
Lep pozdrav! 
P.
 

Objavil/a ajda, v 09-08-2007 20:00,
2. ...
ja, tudi jaz se strinjam z napisanim in vcasih tudi ne uspe in zelja je seveda cimbolje napisati, samo vedno ni tako. Morda sem malcek karikirala svoj post, samo hotela sem poudariti, da je treba malce vec pesmi prebrati od avtorja in potem soditi. Vem, da vse pesmi niso tako kot bi morale biti, a vendar trudi se in mislim, da je na dobri poti... 
in prav je, da si odkrito povemo in ne povesimo noska za vsak ne strinjam se:).. 
lep vecer ti zelim in pozdrav, 
ajda
 

Objavil/a ajda, v 09-08-2007 20:02,
3. aja:)
tudi meni se kdaj zdi tako kot si ti zapisala, da bi bila dva avtorja pri pisanju, samo velikokrat je tako, da avtor objavi pesmi iz prejsnjega in potem zdajsnjega obdobja in potem pride do takega razmisljanja:). In dostikrat potem tudi pojasni, da je res, da so bile pesmi takrat pa takrat:)) in dvom potem odpade.))) 
OK, bodi dovolj:)
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:33 - 25.05.2009

  • 18:33 - 05.12.2007

    Stare, hladne ulice
    sprehajajoče se mrtve sence,
    ki naj bi bili ljudje.

    Sonce ne žari več,
    je le &...

    Beri dalje...
  • 19:58 - 09.06.2009

    Odprla sem paket,
    iz njega je štrlelo življenje.
    Darilni celofan
    me je ločil od maternice.
    Ob prvi pri...

    Beri dalje...
  • 19:26 - 23.10.2006

    Vstane ob šestih zjutraj,
    se umije, se obleče,
    zapusti stanovanje,
    se pelje po cesti,
    pride v službo,
    popije k...

    Beri dalje...
  • 10:55 - 27.06.2005

    Pevec zapel je soncu himno,
    vstala so nebesa
    in na zemlji zgradila raj.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:30 - 28.09.2006

    Kleknuo je poput nekog ostarjelog viteza
    i poklonio se pred svojim nevidljivim kraljem
    s bradom na prsima
    i rukama prete&...

    Beri dalje...
  • 21:06 - 18.03.2009

    miš
    maš
    imaš
    več kot
    Kralj Matjaž

    miš
    tudi jaz
    imam križ
    zakaj se
    tako bojiš

    ...

    Beri dalje...
  • 14:00 - 23.08.2006

    Ko potujem
    na konec tega dneva vidim;
    svoje telo,
    dve roki in dve nogi,
    trup z brazgotino, 

    ...

    Beri dalje...
  • 13:28 - 03.03.2005

    Obraz nastavljam nebu
    da me zvezde zasujejo
    s satenasto odejo snega

    ...

    Beri dalje...
  • 17:09 - 30.11.2007

    Preobračam si besede
    kot žuboreč potok,
    ki ga vedno rad doživim,
    ko hiti mi mimo nog.

    Mnogo misli ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo