Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Hrast III. Natisni Priporoči prijatelju
Od bladerunner   

Nemo zloži svoje sanje.
Lutko zloži. Cvet rdeč.
Potlej kletev dvigne nanje,
s črnim kamnom ris plamteč.


List zelen mu dlan zareže,
da priteče rdeč rubin.
Z njim na dlani ogenj streže
in molči od bolečin.

Z drugo roko ptico boža,
dlan ji krila podari,
ki razpro se kakor roža,
ki jo vidiš brez oči.

Leže ji na zlata krila,
skupaj dvigneta se v zrak.
Prah krog njiju se pobira.
Noč je zvezdni vrtiljak.

Komentiraj pesem na forumu.
(3 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 19:16 - 30.11.2010

    8,314 J/K mol
    1,6021892 * 10^-19 As
    b-a/n+1
    1,380662 * 10^-23 J/K
    4a cm

    an+1/an
    (b^2)-4ac
    ...

    Beri dalje...
  • 16:05 - 25.01.2006

    ob prazni mizi
    ob praznem papirju
    gledam te kako mi govoriš
    napiši to in ono

    ...

    Beri dalje...
  • 13:25 - 25.09.2007

    Čas in prostor te odnašata;
    Mogočen val. Nemočna sva
    Pod njim oba, jaz nehote
    In ti nalašč.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:51 - 23.07.2008

    ne maram besed ki jih nisva izrekla
    ne maram smeha ki sva ga tajila
    na tisti danko sva si še lahko dala poslednjo obl...

    Beri dalje...
  • 20:47 - 18.05.2005

    Rada bi tako pesem napisala,
    ki bi upanje mi dala.
    Upanje,
    da tudi zame,
    za otroka moja, 
    nekje na svetu tem, Beri dalje...

  • 13:29 - 20.11.2007

    Jesen izgublja liste svoje,
    ranjeno je srce moje.
    Dan za dnem ga pričakujem,
    da se vrne,spet v moj objem.
    ...

    Beri dalje...
  • 19:29 - 13.02.2007

    V sebi čutim bolečino
    ki me muči in pesti
    ob vsej krutosti na svetu
    ki ji konca ni in ni
    kakor mnoge druge
    tud...

    Beri dalje...
  • 15:28 - 31.10.2004

    NESLIŠNI KORAKI - TIŠINA,
    SAMOTA,BOLEČINA,
    SAMA BELINA IN MODRINA,
    MOJ KLIC V NEMI BOLEČINI,
    KJE SI TI, NI TE,NI !...

    Beri dalje...
  • 23:15 - 02.10.2007

    Nisi povedala temu dekletu,
    ki je zgubljeno padlo med ljudi
    kot mrtvo seme v razo polja,
    da je to stoodstotni pekel
    vseh p...

    Beri dalje...
  • 13:39 - 12.02.2006

    Prelivava nasmeh v žalost,
    strast v plahost,
    želje v hrepenenje,
    ljubezen v srce,
    razlivava nežne misl...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo