Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Izgubila sem se Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

Zadnjič sem hudo zašla.
Izgubila sem smisel za orientacijo.
Pravzaprav ga nisem izgubila.
Odšel je.
Kar tako.
Brez opozorila.
Ne morem natančno povedati kdaj.

Vem le,
da mi je bilo v nekekem trenutku jasno,
da sem se izgubila.


In ko sem bila tako izgubljena
in ker nisem vedela kaj,
sem se odločila ,
da ga grem iskat.
Da bi se našla.
Takoj.


Ljudje pravijo, da vse poti vodijo v Rim.
Nisem se hotela znajti tam.
Želela sem le izvedeti kje sem
in kako naj se vrnem domov.
In sem odšla.
Peš.


Po eni strani težka odločitev 
Na drugi strani zid.


Ampak, moral bi me vsaj opozoriti!
Skupaj sva živela že kar lep čas.
Tretina stoletja.
To ni malo.
Bil je dokaj miren in predvidljiv.
Dobro sem ga poznala.
Šla sem tja, kamor mi je velel.

 
Nisem hotela razmišljati.
Samo naprej.


Da bi bil začetek dober,
sem najprej zavila v desno ulico.
Kaj pa če bi takrat zavila na levo?


Mirna ulica, niti enega mačka.
Samo podgane !
Na koncu obvezna smer v enosmerno ulico.
Prav.
Tako se ni težko odločiti.
Ampak še vedno nikogar.
Če bi vsaj koga srečala.
Lahko bi povprašala za pot.


Nenadoma, ideja.
Seveda.
Vsi gremo v isto smer.
Zato se obrnem.
Po ulici se odpravim v prepovedano smer.
Tako mi bodo prišli nasproti.


Kot hladni udarci.
Brez konca.
In tisti policaj.
Nisem ga opazila.
Ni bil prijazen.
In še za pot sem ga pozabila vprašati.
Nič hudega. Menda niti ni vedel.
In sploh.
Ne bi rada , da ve, kje stanujem.

 
Postajala sem utrujena.
Ne zato, ker bi veliko hodila,
ampak zaradi strahu.
Čakali so me doma.
Bil je moj rojstni dan.
Imela sem eno leto več.
Raje ne bi imela ničesar.
Vedno je nečesa več ali manj.
Matematika.
Do neskončnosti.


Nekdo je rekel,
da ne gremo nikoli tako daleč,
kot takrat ,
ko ne vemo kam gremo.
Gotovo je to rekel tisti,
ki se ni še nikoli izgubil.
Jaz nisem imela občutka,
da kamorkoli napredujem.
Pa sem  hodila.
Po široki cesti.
Bilo je veliko ljudi.
Kar naprej so spreminjali smer.
Hm. Morda pa niso bili izgubljeni?
Kakorkoli že,
mene so nervirali!
In takoj , ko sem lahko,
sem tokrat zavila levo.
Odlično.
Male hišice, z rožicami na balkonih.
Cveteča češnja.
Ptice.
To bi lahko predvidela.


Ulica brez izhoda.

 
Zdaj me je pa to začelo že zares jeziti.
Kaj takega se lahko zgodi le meni!
Ne bom se !
Zato !
ker nimam več smisla !
za orientacijo !
kar takole pustila !
Zato stečem.
Tečem.
Hitro.
Hitreje.
Že predolgo nisem počela kaj takega.
Paše.
Naravnost,
na levo,
na desno,
na desno,
nazaj,
na drugo stran,
krožni promet.
Krožni promet?!
Smešno.
Pet cest.
Po kateri naj grem?
Vrtim se. Vrtim. Vrtim.
To me na nekaj spominja.
Da, vrtiljak pred trgovino na katerem sem se vrtela,
ko sem bila še majhna,
medtem ko se je moja mama pogovarjala s prodajalcem zelenjave.
Vedno sem sedla na istega konjička.
Vedno.
Potem sva odšli domov.
Vedno po isti poti.

 
Odločila sem se torej.
Da odidem po avtocesti.
Nisem več tekla.
Bila sem utrujena.
Prvo postajališče.
Ena lepa klopica na soncu.
Hotela sem se vsesti in se spočiti.
Kar sem tudi storila.
In tudi razmišljala sem ,
oziroma,
dobro sem se počutila.
In zadihala sem.
Lepo je bilo biti brez smisla za orientacijo.
In znašla sem se z občutkom,
da sem se našla.
Odločila sem se, da se vrnem domov.

Komentiraj pesem na forumu.
(10 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 17:39 - 09.02.2006

    Sem človek...
    sem le človek,
    poln napak in zmot.
    Sem človek,
    pol hrepenenj,
    napačnih dejanj.
    A vendar sem,

    ...

    Beri dalje...
  • 07:15 - 20.02.2007

    Sivo je nebo. Ura skoraj tri.
    Tam na bledem obzorju prva zarja tli.
    Soj zvezda kopni. Mesec je odplul.
    Buden sem, ko ti sanj...

    Beri dalje...
  • 11:34 - 02.01.2005

    Sesul se je oblak.
    Njegove solze so lile in lile.
    Zastal je njegov korak.
    Temne misli so ves svet prekrile.
    Preklinjal je,...

    Beri dalje...
  • 15:41 - 17.06.2008

    Tečem po travniku, prelepi naravi,
    čudoviti, cvetoči, brezkončno veliki,
    obsijani z veselimi sončnimi žarki.
    Na...

    Beri dalje...
  • 08:47 - 01.02.2005

    Na robu vsegá, kar je sveto v tem svetu,
    glasovi preteklosti izgubljeni v vetru,
    grozljivi občutek iluzije svobode,
    gnijoče spozn...

    Beri dalje...
  • 10:31 - 16.11.2004

    S prsti na očeh, mežim, te čakam
    ne mislim na gorečnost dneva, mraza,
    izrek ljubezni ni postala fraza
    hoteč to reči, v poste...

    Beri dalje...
  • 13:49 - 06.01.2005

    ližem in sesam nekaj novega
    kar sem odkril v včerajšnjih sanjah
    z unikatom mejne misli
    se ujamem v nerešljivo rdeče
    možganov - ...

    Beri dalje...
  • 14:18 - 28.03.2009

    Ni moč mi ji je vzeti,
    ljubezen mi zatreti,
    če rad imam pšenična polja,
    ko spet želim valov si morja,
    posedeti ob...

    Beri dalje...
  • 21:45 - 16.06.2005

    0
    Aha, kje je že to?
    A, ja, točno, tam ne!
    Eh, sigurno se splača!

    ...

    Beri dalje...
  • 13:20 - 18.06.2008

    ... navdajaš me s srečo
    in grozo, ki duši,
    da sem del te vrste.
    V predelu pod grlom in med srcem
    čutim v...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo