Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Hoditi po sebi Natisni Priporoči prijatelju
Od Tomi   

Hodim naprej,hodim po sebi
teptam se s korakom
korak me ubija, ponos mi umira.

Ostal sem sam kot zrno v morju
nikjer ni nikogar, zapuščen v sebi
potolčen v prah
sem nihče in nikdo
in kot tak ves drugačen.

Le to je ostalo od moje celote
od mojega bistva nikjer trme ni več
še manj je ponosa, kaj šele bogastva
niti želje in slave…
je vse poteptano
in vse pomendrano.

Le golota je ostala
v mislih in čustvih povsod le golota
iz nje se prebuja neka lahkota
me ona dviguje, me veter prenaša
saj sem ničesar, na meni še manj.
Povsod le golota, prežeta celota
postal sem nekaj, kar nikjer ni bilo.

Postal sem to, kar se čuti nad vsemi
veličastna božanskost
brez srda in zmede
brez straha in laži
nekaj novega zdaj domuje v meni
za vse večne čase ima svoje ime
razrešena od vsega
svoboda iz mene
svojo luč si uzre.

Zapomni si človek, da vse kar te veže
k zemlji potiska, to satan v tebi
ne da te od sebe, ostal boš s telesom
tako dolgo pri njem
dokler ne začneš
hoditi po sebi……

Komentiraj pesem na forumu.
(8 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 17:19 - 18.09.2008

    Dež lije,
    prav po tiho kap škrblja,
    od sivega neba.
    Mila pesmica
    razliva se po sobi,
    otožni klavir igra,
    Beri dalje...

  • 16:30 - 11.09.2009

    Pod polno luno se kopa otok.
    Mir, ki ga obkroža je bel potok
    povratne energije. Nad morjem
    se para zavesa, živi...

    Beri dalje...
  • 11:49 - 05.12.2009

    Tam gor na mrzlem severu,
    v ledenem škotskem jezeru
    živi pošast iz davnih dni
    in revne ribiče straši.
    Beri dalje...

  • 13:40 - 04.07.2008

    Rdeča obleka ti objema telo,
    podira, ruši in gradi ...
    zida tisto,
    za kar rekel sem,
    da ne obstaja, ke...

    Beri dalje...
  • 12:57 - 24.10.2007

    Pot Res Obeta
    Vsi Iščemo Dober E
    ...

    Beri dalje...
  • 09:25 - 04.06.2005

    Neskončnost praznine;
    nevidni veter maje veje ničnosti,
    bledi žarki nebesne sinjine,
    prodirajo skozi prozorne tkanine...

    Beri dalje...
  • 20:34 - 09.11.2005

    Čeprav sem vedel kam grem sem se moral ustaviti
    Globoko zajel sem sapo predno sem izdihnil
    in ostal sem brez sape
    ko sem moral podpisa...

    Beri dalje...
  • 23:40 - 28.10.2005

    V trenutku sreče
    prelijem kapljo
    grenkobe bola
    v notranjost.
    Notranjost sreče.
    Notranjost mojega
    lastnega sveta.
    Beri dalje...

  • 11:04 - 26.10.2008

    Pravimo, da živimo v svobodnih časih,
    zakaj torej, pazimo na besede?
    Ne, to ni olika, ampak naših
    želja in dejanj prepovedan...

    Beri dalje...
  • 20:13 - 20.12.2006

    Objelo me je sivo jutro,
    leno, ob 4 in 30,
    umirajoče,
    ravno takrat, ko je najmočnejše.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo