|
|
Hoditi po sebi |
|
|
|
Od Tomi
|
|
Hodim naprej,hodim po sebi teptam se s korakom korak me ubija, ponos mi umira. Ostal sem sam kot zrno v morju nikjer ni nikogar, zapuščen v sebi potolčen v prah sem nihče in nikdo in kot tak ves drugačen.
Le to je ostalo od moje celote od mojega bistva nikjer trme ni več še manj je ponosa, kaj šele bogastva niti želje in slave… je vse poteptano in vse pomendrano. Le golota je ostala v mislih in čustvih povsod le golota iz nje se prebuja neka lahkota me ona dviguje, me veter prenaša saj sem ničesar, na meni še manj. Povsod le golota, prežeta celota postal sem nekaj, kar nikjer ni bilo. Postal sem to, kar se čuti nad vsemi veličastna božanskost brez srda in zmede brez straha in laži nekaj novega zdaj domuje v meni za vse večne čase ima svoje ime razrešena od vsega svoboda iz mene svojo luč si uzre. Zapomni si človek, da vse kar te veže k zemlji potiska, to satan v tebi ne da te od sebe, ostal boš s telesom tako dolgo pri njem dokler ne začneš hoditi po sebi…… Komentiraj pesem na forumu. (8 komentarjev) |
|
|
|
|
Naključne |
-
17:19 - 18.09.2008
Dež lije,
prav po tiho kap škrblja,
od sivega neba.
Mila pesmica
razliva se po sobi,
otožni klavir igra,
Beri dalje...
-
16:30 - 11.09.2009
Pod polno luno se kopa otok.
Mir, ki ga obkroža je bel potok
povratne energije. Nad morjem
se para zavesa, živi...
Beri dalje...
-
11:49 - 05.12.2009
Tam gor na mrzlem severu,
v ledenem škotskem jezeru
živi pošast iz davnih dni
in revne ribiče straši.
Beri dalje...
-
13:40 - 04.07.2008
Rdeča obleka ti objema telo,
podira, ruši in gradi ...
zida tisto,
za kar rekel sem,
da ne obstaja, ke...
Beri dalje...
-
12:57 - 24.10.2007
Pot Res Obeta
Vsi Iščemo Dober Ep
...
Beri dalje...
-
09:25 - 04.06.2005
Neskončnost praznine; nevidni veter maje veje ničnosti, bledi žarki nebesne sinjine, prodirajo skozi prozorne tkanine...
Beri dalje...
-
20:34 - 09.11.2005
Čeprav sem vedel kam grem sem se moral ustaviti Globoko zajel sem sapo predno sem izdihnil in ostal sem brez sape ko sem moral podpisa...
Beri dalje...
-
23:40 - 28.10.2005
V trenutku sreče prelijem kapljo grenkobe bola v notranjost. Notranjost sreče. Notranjost mojega lastnega sveta.
Beri dalje...
-
11:04 - 26.10.2008
Pravimo, da živimo v svobodnih časih,
zakaj torej, pazimo na besede?
Ne, to ni olika, ampak naših
želja in dejanj prepovedan...
Beri dalje...
-
20:13 - 20.12.2006
Objelo me je sivo jutro,
leno, ob 4 in 30,
umirajoče,
ravno takrat, ko je najmočnejše.
...
Beri dalje...
|
|
|
|
|